آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: مشکل شلنگ آب زیر در یخچال ساید دوو

hotchocolate

کاربر
2015-02-20
2
1
با سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضای محترم انجمن

یک مشکل پیش اومده برای یخچالمون. ما یک یخچال دوو مدل frs-280IAL داریم . حدود 6-7 سالی میشه که خریدیم.
اخیرا شلنگ آب که از زیر در فریز وارد میشه دقیقا از پایین لولا پاره شده و نمیدونیم که آیا عوض میشه یا نه. به چندتا از تعمیرکارا گفتیم گفتن چون در وکیوم هست باز نمیشه و نمیشه عوض کرد و باید سوراخ کنیمو شلنگ جدید رد کنیم اما حقیقتا من این حرف تو کتم نمیره . ممکن نیس همچین مهندسی پیشرفته ای فکری برای همچین مشکلی که یک قطعه مستهلک شوندس نکرده باشه.
ببخشید پرحرفی شد
اگر راهی برای تعویش شلنگ هست راهنماییم کنید
پیشاپیش ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: oweis

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
بله درسته ،اکثر دربهای جدید پلمپ هستن وبعد از جایگذاری لوله ها وسیم کشی در داخل آن فوم (پلی اورتان) تزریق میشود ودیگر قابل دسترس نیست، راه حل های پیشنهادی،
1-اگر مقداری از لوله بیرون مانده میتوان با اضافه کردن بین راهی (فیتینگ) دو لوله را به هم متصل کرد
2- اگر لوله قدیمی رااز پایین بیرون بکشیم به احتمال ضعیف از داخل درب خارج میشود ومیتوان جایگزین نمود
3- لوله باریک تری از داخل لوله قبلی رد کنیم که چون بازدهی خوبی ندارد توصیه نمیشود
4-اگر جداره داخلی رااز قسمت فلزی خارجی درب جدا کنیم(بکنیم) لوله ها در دسترس است وبعد از تعویض با پیچ وچسب درب ولاستیک را میبندیم که مشتری از این روش میترسه!!!
5-در آخر هم راهی نداریم جز سوراخ کاری با کمترین تخریب
ضمنا هر تکنولوژی یک ضعفی داره واینطور نیست که چون فلان یخچاله وقتی خراب شد با یه فوت درست بشه!
مثلا تمام یخچال کنوود(KENWOOD) لوله هاش همه داخلی ومخفی اند واصلا قابل دسترس نیست ودر صورت نشت گاز باید به صورت رو کار جایگزین کرد و ویر پول (WHIRE POOL)که لوله خروج آبش یخ میزنه ...

آخرین ویرایش:

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام و خسته نباشید خدمت تمام اعضای محترم انجمن

یک مشکل پیش اومده برای یخچالمون. ما یک یخچال دوو مدل frs-280IAL داریم . حدود 6-7 سالی میشه که خریدیم.
اخیرا شلنگ آب که از زیر در فریز وارد میشه دقیقا از پایین لولا پاره شده و نمیدونیم که آیا عوض میشه یا نه. به چندتا از تعمیرکارا گفتیم گفتن چون در وکیوم هست باز نمیشه و نمیشه عوض کرد و باید سوراخ کنیمو شلنگ جدید رد کنیم اما حقیقتا من این حرف تو کتم نمیره . ممکن نیس همچین مهندسی پیشرفته ای فکری برای همچین مشکلی که یک قطعه مستهلک شوندس نکرده باشه.
ببخشید پرحرفی شد
اگر راهی برای تعویش شلنگ هست راهنماییم کنید
پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز

من روشی رو بلدم که میشه شیلنگ داخل درب فریزر رو تعویض کرد
به نسبت بقیه روش های معمول این روش خیلی خوب جواب داده
اگه خواستی توی پیام خصوصی یا از طریق لینک امضا بهم خبر بده

hotchocolate

کاربر
2015-02-20
2
1