آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل سوختن المنت هيتر هواي گرم !؟

m-amirreza

کاربر
2010-07-28
23
45
تصویر شماره 2

995115336e6844758797.jpg

آخرین ویرایش:

ALI.RISIVER

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-10-03
774
1,839
USA
WWW.ALIRISIVER.TK
دوست عزیز اگر المنت 4 سیم معمولا دلیل ایجاد این مشکل تفاوت المنت جدید یا المنت قبلی باعث می شود المنت شدیدا حرارت تولید کند و حرارت کنترل نشود دلیل اصلی هم متفاوت بودن سنسور که همراه المنت اما اگر المنت 2 سیم عیب مربوط به برد

Ya Xun

کاربر
2010-07-19
96
189
دوست عزیز اگر المنت 4 سیم معمولا دلیل ایجاد این مشکل تفاوت المنت جدید یا المنت قبلی باعث می شود المنت شدیدا حرارت تولید کند و حرارت کنترل نشود دلیل اصلی هم متفاوت بودن سنسور که همراه المنت اما اگر المنت 2 سیم عیب مربوط به برد

بله درسته این تفاوت دستگاه های آنالوگ و دیجیتال رو نشون میده که سنسور های متفاوتی دارن البته فکر کنم دیجیتال ها 5 تا سیم داشته باشن نه 4 تا . . . !

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,556
بله درسته این تفاوت دستگاه های آنالوگ و دیجیتال رو نشون میده که سنسور های متفاوتی دارن البته فکر کنم دیجیتال ها 5 تا سیم داشته باشن نه 4 تا . . . !
سلام :
با تشكر از همه دوستان كه تبادل اطلاعات خوبي ارايه ميدهند .
در مورد 4 يا 5 سيم هم مشكل خاصي نيست در مدل هاي مختلف گاها سيم زرد رنگي با خط سبز وجود دارد كه همون سيم ارت { گراند } ميباشد كه بعضي مدلها ندارند و فكر كنم از بقيه : دو سيم مربوط به سنسور {در دو رنگ مجزا و مشخص } و سيم هاي 3و 4 { معمولا هم رنگ } مربوط به المنت ميباشند .
و اما مدار كم هزينه و ساده اي { مصور } با كار ايي عالي براتون تقديم ميكنم كه مربوط به مدل net803 ميباشد كه ميتواند (در صورت نياز ) جايگزين خوبي براي اكثر مدلها باشد { ترجيحا در انالوگها } اميدوارم براتون مفيد باشد .
دانلود كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 8.8 کیلوبایت بازدیدها: 358

ya-kh

کاربر
2010-07-19
2
2
باسلام
دوستان محترم بنده قصد دارم تعمیرات دستگاهای هوا گرم ومنبع تغذیه های مختلف را شروع کنم لطفااگر اطلاعات بیشتری دراین زمینه {از نقشه گرفته تا تجربه عملی ....}دارید راهنمائی فرمائید.
باتشکر

m-amirreza

کاربر
2010-07-28
23
45
دوستان از راهنمایهاتون ممنونم.ولی الان راه تعمیر این هیتر رو من متوجه نشدم.من تعمیرکار موبایلم از این قطعات هیتر هم اطلاعاتی ندارم.متأسفانه ظاهراً برای تعمیر هم باید هیتر رو ببرم تهران چون دردسرش زیاد هستش واسه همین خواستم راهنماییم کنید که من دقیقاً باید چیکار کنم تا بتونم همینجا مشکل رو خودم حلش کنم ..شاید گرون انداختن بهم ولی اینجا 130000 تومان واسش پول دادم از شانسم 1.2 ماه بیشتر استفاده نکردم.لطفاً اگه امکان داره واضحتر راهنماییم کنین اگه عکس واضحتری هم میخواین بگین تا بذارم.متشکرم

aslani031

کاربر
2010-01-07
37
62
دوستان از راهنمایهاتون ممنونم.ولی الان راه تعمیر این هیتر رو من متوجه نشدم.من تعمیرکار موبایلم از این قطعات هیتر هم اطلاعاتی ندارم.متأسفانه ظاهراً برای تعمیر هم باید هیتر رو ببرم تهران چون دردسرش زیاد هستش واسه همین خواستم راهنماییم کنید که من دقیقاً باید چیکار کنم تا بتونم همینجا مشکل رو خودم حلش کنم ..شاید گرون انداختن بهم ولی اینجا 130000 تومان واسش پول دادم از شانسم 1.2 ماه بیشتر استفاده نکردم.لطفاً اگه امکان داره واضحتر راهنماییم کنین اگه عکس واضحتری هم میخواین بگین تا بذارم.متشکرم

با سلام

دوست عزيز تعدادي از همكاران مشكل شما رو داشتند كه بنده پيشنهاد كردم در مسير ولتاژ المنت دو عدد ديود يكسو ساز به طور سري قرار دهند .خوشبختانه جواب داده شما هم ميتونيد امتحان كنيد!!:eek:k:

موفق باشيد

m-amirreza

کاربر
2010-07-28
23
45
با تشکر از شما دوست عزیز.اگه ممکنه روی عکسی که آپلود کردم نشان دهید ...
8adca7059aef401bbcd7.jpg

cf6acafeb0e0441a80b9.jpg

794bc5cecf3b49718ffb.jpg

acc013305b8e4f898b30.jpg

آخرین ویرایش:

aslani031

کاربر
2010-01-07
37
62
با سلام

دوست عزيز نيازي به تصوير و كار اضافي نيست

ببينيد شما دو تا سيم داريد كه به سيم پيچ المنت هيتر رفته در سر راه يكي از اين سيم ها دو عدد ديود( 1n4007 يا ...)به طور سري قرار بديد .اگر حرارت خيلي كم شد يكي را حذف كنيد.

تذكر :ديودها رو برعكس بزنيد هيتر اصلا روشن نميشه

موفق باشيد

بالا