آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن پاور گرين مدل Power Green GP330A

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
به نام خدا

سلام دوست عزیز. بهتر است قبل از تعویض آی سی مسیر تغذیه این آی سی را چک کرده و خازن مسیر را هم عوض کنید.

با سلام
مسیر آیسی رو نگاه کردم ولتاژ به آیسی میرسه. آیسی رو عوض کردم تغییری نکرد واسه همین ولتاژ هر دو آیسی tl494 & pl7510 رو با یه مدار سالم تست کردم (ولتاژ تک تک پایه ها) با هم هیچ فرقی نداشتن به جز یه پایه که نگاه کردم دیدم در اون پایه بخصوص طراحی ها فرق دارن.
در کل نمیدونم دیگه چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟
درود!

1357

کاربر
2007-08-16
15
78
با سلام مجدد.
ببخشید یه چند وقتی نبودم پاور سیستمم خراب شد و فعلا از یه پاور دیگه دارم استفاده میکنم.
این پاور سیستم خودم که میگم خراب شده هم مثل پاور 330 گیرین هست اون هم 330 تونب هست.
هر دو این پاور ها مثل هم خراب شدن و در هر دو ولتاژ استندلای داریم اما روشن نمیشن.در هر دو هنگام روشن شدن یه صدای جیز از ترانس اصلی میاد.در هر دو تمام قطعات نیمه هادی مثل دیود و آیسی و ترانزیشتور ها سالم هستند و خازن ها هم از نظر ظاهری سالم هستند.در کل مشکل 2 تا شد چون هر دوی این پاور ها از جمله پاور های با کیفیت هستند و من حیفم میاد نتونم درست کنم.
دوستان با تجربه که کم هم نیستند یه کمکی بکنید!پیشاپیش با تشکر!

pedram

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-07-11
1,756
19,942
Country. iran
سلام
دوست 1357 شما ميتونيد پاورتون را از كامپيوتر كلا جدا كنيد .وتست .را انجام بدهيد. اگر ميتونيد .پيام بفرست تا راهنماييتون كنم روي سيستم خوب نميشه مدار را تعقيب كنيد بايد بياريد بيرون بهد سويچ كنيد ولتاز گيري كنيد.
سپاس

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با سلام
تو سینک اول که 2 تا ترانزیستور برای تبدیل dc to ac وجود داره کنار اون ها که فکر کنم یه ترانزیستور سویچ کننده حالت استندبای به حالت کاری میباشد خراب بود که با یه آیسی روی یه برد دیگه که روشن میشد عوض کردم اما داغ میکند (یعنی در حالت عادی به برق وصل میکنم داغ میکنه و هنگامی که سیم سبز رو به سیاه وصل میکنم هم روشن نمیشه و همچنان داغ میکند) البته لازم به ذکر است که سینک رو از اون ها جدا کردم و گرمای شدیدی داره و دور و بر اون رو هم چند قطعه بود که تست کردم مسیر اون رو هم ادامه دادم که با یک ترانس به ثانویه وصل میشد که در اونجا فکر نمیکنم مشکلی باشه
اگه میشه علت داغ شدن اون رو بگید و این که چگونه میشه اون رو رفع کرد!
با تشکر
با عرض سلام
ترانزیستوری که شما فرمودید مربوط به قسمت تغذیه آی سی نوسان ساز ، دو ترازیستور دیگر است و علت داغ شدن ، احتمالا در خروجی ترانس کوچکی که به اسن ترانزیستور وصل شده نشتی دارد که دو عدد دیود و یا خازنی که به دیود ها اتصال دارد را کنترل کنید شما باید در خروجی دو دیودی که عرض کردم ولتاژی در حدود 18 ولت و دیگری 5 ولت داشته باشید

meysamostadi

کاربر
2011-09-08
1
2
سلام
پاور گرين مدل Power Green GP330A دارم که روشن میشه و کار میکنه ولی یه صدای سوت ریزی داره ، صداش میره رو اعصاب ، میدونم که صدا از فن نیست
آیا مشکلی داره ؟ یه وقت به قطعات دیگه صدمه نزنه ؟
مشکلی نداره ؟
=========
متشکرم

آخرین ویرایش:

reza01j

کاربر
2010-12-25
192
2,379
maragheh
دوست عزیز 1357 پاورتون را از لحاظ لحیم سردی بیشتر در قسمت خازنها چک کنید
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
reza01j
reza jalilpour

آخرین ویرایش:

alimosa

کاربر
2009-06-20
14
16
پاوری که در حالت عادی ولتاژ داره ولی وقتی زیر بار میره به مصرف کننده برق نمی رسونه اشکالش از چی می تونه باشه

ehamid

کاربر
2014-05-05
35
44
دوستان عزیز خواهش میکنم در صورت سلامت قطعات قبل ترانس ها و مخصوصا خازن ها،به ترانس T3 و قطعات اطرافش توجه دقیق بفرمائید
این ترانس پر مصرف ترین قطعه در پاور است چون حتی در حالت استند بای و خاموش بودن کامپیوتر(در صورتی که دکمه پشت پاور روشن باشد و برق AC داخل پاور می شود)هم مشغول کار است
ازین ترانس زیاد بخرین اگه گرین دستتون میاد مثل نون شب تو تعمیر پاور گرین واجبه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

hosjalali

کاربر
2015-08-03
9
3
بوشهر-تهران
با سلام

پاور من به علت آسیب دیدگی یکی دو تا از دیودهای شاتکی موجود در هیت سینک دوم خراب شد. بعد از تعویض هر سه ی دیودهای شاتکی باز هم پاور با اتصال کوتاه سیم های مشکی و سبز روشن نشد و متوجه شدم خازن کنار سیم بنفش 5 ولت VSB از زیر نشت کرده. همچنین همه ی خازن های متصل به سیم های خروجی که مشکوک بوده و برآمدگی داشتند با مقدار خازن دقیق با همان ظرفیت و ولتاژ تعویض شدند. ظاهرا آی سی TL494CN هم سوخته بود که با تعویض آن پاور بالاخره روشن شد ولی ولتاژ های خروجی ایراد دارند.

قبل از روشن کردن پاور (اتصال کوتاه سیم های سبز و مشکی) ولتاژهای سیم های مختلف به صورت زیر هستند:
سیم بنفش (استند بای): 5.17 ولت
سیم خاکستری (پاور گود): 0.3 ولت
سیم سبز: 3.85 ولت
آبی، سفید، قرمز، زرد و نارنجی همگی صفر ولت

بعد از روشن کردن پاور:

سیم های زرد و قرمز هر دو ولتاژ یکسان 6.5 ولت
نارنجی صفر ولت
خاکستری 0.3 ولت
بنفش 5.17 ولت
آبی 3.76 با علامت منفی
سفید 1.36 با علامت منفی

آیا این ولتاژ های غلط می تواند ناشی از خراب بودن آی سی LP 7510 که در تصویر زیر در پایین آی سی TL494CN قرار داد و به صورت 8 پایه است، باشد؟؟ آی سی LP 7510 یک آی سی سوپروایزر برای ولتاژهای سه گانه ی خروجی پاور است که می توانید دیتاشیت آن را در اینترنت ببینید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا