آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل روشن نشدن پاور نکست2500

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
سلام دوست عزیز اون هایی که مشخص کردی را تست کردم تو هیچ حالت بوق نزد سه تاش ظاهرا سالمه
دوست عزیز تصحیح میکنم.
دو تاش سالمه.اما سومی وقتی پراپ قرمز را به پایه های اولی و سومی میزنم هیچ عددی جز 1 نشون نمیده در صورتی که اون دو تا یکیش عدد 530 را نشون میده و یکیش 1.شماره قطعه هم 3866 هست

سینک رو باید کاملا در بیاری بعد تست کنید . این قطعات روی برد نمیشه تست کرد .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
دوست عزیز کامل از برد جدا کردم.فقط خود قطعات را از روی سینگ باز نکردم که فکر نکنم ربطی داشته باشه.

چجوری تست کردید ؟ تست ترانزیستور بارها در انجمن توضیح داده شده . قبل از اقدام به تعمیر اصول اولیه تست قطعات رو یاد بگیرید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amingpx

HENRA

کاربر
2013-04-25
57
53
شهر اصفهان
چجوری تست کردید ؟ تست ترانزیستور بارها در انجمن توضیح داده شده . قبل از اقدام به تعمیر اصول اولیه تست قطعات رو یاد بگیرید .
همونطور که دوستمون گفتن من همه را از برد جدا کردم و پراپ مشکی را به وسطی گذاشتم و پراپ قرمز را به دو پایه اول و سوم زدم.رو یه پایه یه عدد نشون میده رو پایه ی دیگه عدد یک نشون داده میشه که نشانهی سالمیه.همچنین بوق بازر هم نمیزنه

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
554
1,141
خوزستان-
قطعات روی هیت سینک اول و دوم رو باید به همین صورت تست کنید--پاور با همین نام برای من آورده بودن که روی برد،یک مسیر سوخته بود که سیم کشی کردم و مشکل حل شد--حتما پشت برد رو هم نگاه کنید قطعی نداشته باشه--در ضمن تعمیر پاور ساده است-بدون اغراق میگم همکار گرامی AMD.POWER ماهرترین استاد تعمیر پاور هستن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

HENRA

کاربر
2013-04-25
57
53
شهر اصفهان
قطعات روی هیت سینک اول و دوم رو باید به همین صورت تست کنید--پاور با همین نام برای من آورده بودن که روی برد،یک مسیر سوخته بود که سیم کشی کردم و مشکل حل شد--حتما پشت برد رو هم نگاه کنید قطعی نداشته باشه--در ضمن تعمیر پاور ساده است-بدون اغراق میگم همکار گرامی AMD.POWER ماهرترین استاد تعمیر پاور هستن
دوست عزیز یکی از ترانزیستور ها را حس میکنم سوخته.چون پراپ مشکی را وقتی به وسطی میذارم و پراپ قرمز را به دو تا پایه ی دیگه میذارم هیچ عکس العملی نشون نمیده و مولتیمتر عدد 1 را نشون میده.
پشت و روی پاور را هم با دقت نگاه کردم هیچ اثری از قطع شدگی یا سوختگی یا تغییر فیزیکی قطعات و خازن ها نمیبینم.همچنین اون دیود بزرگ را هم تست کردم سالم بود.تنها شک من همون ترانزیستور به شماره ی 3866s بود که متاسفانه تمام قطعه فروش ها را سوال کردم گفتن این شماره را نداریم.آیا قطعه مشابه این شماره هست که من تهیه کنم؟

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
554
1,141
خوزستان-
حتما باید بیرون از مدار تست کنید---از پاورهای اوراقی تهیه کنید--

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
اگر دو ترانزیستور بغلی 13007 یا 13009 هستند میتونی از 2N60 استفاده کنی .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
ولتاژ خازنهای ورودی ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HENRA
بالا