آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل روشن نشدن برد جارو برقی پاکشوما

khofashshab

کاربر vip
vip
کاربر
2011-12-13
81
23
با سلام وعرض ادب یک عدد برد جارو برقی پاکشوما که قبلا دستکاری شده اوردن روشن نمی شود ( دو عدد مقاومت وات بالا بسیار داغ می شود )سر دیود زنر فقط 1ولت وجود دارد ورودی ای سی هم ولتندارد و داغ نمی شود ...تریاک عوض شده دیود زنر عوض شده دیود معمولی عوض شده مقاومت ها سالم هستند ....اون قسمتی که با خودکار نشوندادم اتیش گرفته بود که پاک کردم و دوباره سیم کشی کردم

پیوست‌ها

• 336 کیلوبایت بازدیدها: 30
  • 370.5 کیلوبایت بازدیدها: 25
  • 343 کیلوبایت بازدیدها: 27
  • 337 کیلوبایت بازدیدها: 27

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. اون آی سی 8 پایه SMD به نظرم یک میکروکنترلر کوچک هست(کلا بورد های کنترلر جارو برقی های جدید میکرو دارند و همچنین از تِرک های مسی متصل به پایه های آن به عنوان ورودی و خروجی مشخصه که میکروئه). به احتمال زیاد با این بلاهایی که سر بورد آمده، سوخته. اگر تصویر واضح از کد روی میکرو بذارین مطمئن تر میشه گفت که دقیقا چیه. چون برنامه می خواد تعمیرش پیچیده و شاید نشدنی باشه. البته اگر بتونین آی سی مشابه پروگرام شده رو از روی بورد اوراقی گیر بیارین یا اینکه بورد کنترل کامل رو تهیه کنین، درست میشه.

khofashshab

کاربر vip
vip
کاربر
2011-12-13
81
23
سلام ممنون اما متاسفانه شماره ای سی حتی با لوپ هم دیده نمیشه و موندم چیکار کنم ...وقتی یه ولت 5 ولت به خازن میدم فقط چراغ ال ای دی روشن میشه و هیچ کاری انجام نمیده ...

بالا