آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در منبع تغذیه و محافظ برق

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
من هر جا رو گشتم برای تست سالم بودن خازن الکترولیتی همشون با ولتمتر انالوگ گفته بودن من تست از طریق مولتی متر دیجیتال رو میخواستم دو تا خازن نو خریدم یکیش از یه طرف اصلا چیزی نشون نمیده و از طرف دیگه یه ظرفیتی میاد و زود میره بدون بوق.
اون یکی از یه طرف مقداری نشون میده بدون بوق و از طرف دیگه مقدار نشون میده با بوق حالا من موندم کدوم سالمه کدوم خراب خدایی دو روزه رو این علافم دمتون گرم یه توضیح خوب بدید که نحوه تست این خازنها با مولتی متر دیجیتال چجوریه؟
جاهای دیگه میگن اگه بوق بزنه خرابه پس اینایی که من نو خریدم هم بوق میزنن پس خرابن؟

mohammaddjhd

کاربر vip
کاربر
2012-12-18
157
680
سلام
برادر من خودتو زیاد علاف نکن برو یه نوشو بخر تو بازار هست. یا بده یه کسی برات درست کنه.10 15 تومن هزینشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sheypooor

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
داداش مسئله پولش نیست یاد گرفتنه من اگه یاد بگیرم چجوری یه خازن رو تست میکنن برام خیلی ارزش داره و الا میرم تمام خازناشو عوض میکنم

mohammaddjhd

کاربر vip
کاربر
2012-12-18
157
680
سلام داداش
او خازنهای الکترولیتی درست هستند. این نوع خازنهارو نمیشه با اهمتر دیجیتالی تست کرد. وقتی این نوع خازن ها خراب میشن، یا قسمت بالایشون باد میکنه یا از زیر پایه هاش یه مایعی که دی الکترید نام داره میزنه بیرون.
به هر حال یه کتاب PDF واست معرفی میکنم که توش از تست قطعات و استفاده از اسیلوسکوپ گرفته تا تعمیرات گوشی هست که چهار جلده. اسمشم آموزش تعمیرات موبایل با طعم پرتقاله.شما اول جلد یک رو دانلود کنید.
اینم لینک:
دانلود کتاب تعمیرات موبایل با طعم پرتقال

• Like

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
دوستان من تمام دیودها رو تست کردم سالم بودن همه خازن ها رو هم تعویض کردم و کوپلر رو هم تعویض کردم و فقط مونده ایسی تغذیه به شماره dk 1203 که نتونستم پیدا کنم و فقط میمونه که دو تا خازن عدسی با اون خازن ابی رنگ رو تست کنم که ایا مثل همون خازن الکترولیتی تست میشه؟
خازنی که برق کوپلر رو تغذیه میکنه کدومه ؟ ابییه؟
25.jpg

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
روی خازن کوچیک الکترولیت
بغل خازن مکعبی زرد چند ولت دارید

• Like

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
سلام استاد والا من تاحالا ولتاژ یه قسمت رو نگرفتم اما ولتاژهای کلی رو گرفتم که تقریبا 3 ولت کم دارن اگه شما بگید چطوری میگیرن با مولتی متر هم یه چیزی یاد میگیرم هم دعاتون میکنم
راستی همون خازن الکترولیتی رو فقط تعویض نکردم اما بقیشونو تعویض کردم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
به نظرم باید اون خازن ابی یه رو عوض کنم چون موقع تست باید بوق بزنه

بالا