آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در خاموش شدن شعله اجاق گاز

mz13601360

کاربر
2015-07-09
71
39
سلام

من اجاق گاز بلوتینی دارم که برای شرکت رزگاز میباشد چند ماه خریدم تازگی شعله کوچکش روشن نمیمونه سریع خاموش میکنه , مشکل گرفتگی گاز هم نداره وقتی کلید رو میپیچونم گاز زیادی خارج میشه پس گرفتگی نداره , سرشعله را هم شستم ولی فرقی نکرده لطفا راهنمایی کنید.فقط هم همین یک شعله مشکل داره

آخرین ویرایش:

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
سلام دوست عزیز
گاز شما مجز به ترموکوپل هست یا نه؟؟
اگه ترموکوپل داره بررسی کنید که سالم باشه،تمیزش کنید و ببینید که شعله بهش میرسه

mz13601360

کاربر
2015-07-09
71
39
سلام دوست عزیز
گاز شما مجز به ترموکوپل هست یا نه؟؟
اگه ترموکوپل داره بررسی کنید که سالم باشه،تمیزش کنید و ببینید که شعله بهش میرسه

باتشکر از شما

بله , چطور باید تست کنم , ترموکوپل کجای اون شعله قرار داره , باید سیستم شعله روباز کنم تا ببینم که گاز میرسه یا نه , بعد اگه گاز برسه چطور باید مشکل را رفع کنم و اگه گاز نرسه چطور.

ehsanarn

کاربر vip
کاربر
2009-04-15
244
520
شما سر شعله را که بردارید ترموکوپل را میبینید
مرحله اول با یه پارچه یا یه سمباده نرم روش را تمیز کنید و دوباره شعله را تست کنید
مرحله دوم شما تمام شعله را بردارید صفحه را روی گاز را باز کنید تا به پشت شیر ها دسترسی داشته باشید
بعد شیر مورد نظر را ببیند که ترموکوپل اتصالی به شیر را بررسی کنید که مهره اش شل نشده باشه با یه آچار بررسی کنیدکه سفت باشه
این دو مرحله را بررسی کنید اگه رفع نشد بریم سراغ مراحل بعدی

mz13601360

کاربر
2015-07-09
71
39
شما سر شعله را که بردارید ترموکوپل را میبینید
مرحله اول با یه پارچه یا یه سمباده نرم روش را تمیز کنید و دوباره شعله را تست کنید
مرحله دوم شما تمام شعله را بردارید صفحه را روی گاز را باز کنید تا به پشت شیر ها دسترسی داشته باشید
بعد شیر مورد نظر را ببیند که ترموکوپل اتصالی به شیر را بررسی کنید که مهره اش شل نشده باشه با یه آچار بررسی کنیدکه سفت باشه
این دو مرحله را بررسی کنید اگه رفع نشد بریم سراغ مراحل بعدی

با تشکر از شما

من دو عکس گرفتم از اجاق گاز -مشکل گرفتگی نداره با این حال باز تمیز ولی یک وقت کار میکنه ولی یکبار باز شعله رو نگه نمیداره.

پیوست‌ها

• 136.7 کیلوبایت بازدیدها: 92
  • 201.5 کیلوبایت بازدیدها: 89
آخرین ویرایش:

jamservice1

کاربر vip
vip
کاربر
2012-05-06
93
352
دروود دوست عزیز
1-در بهترین حالت اینکه سر شعله را درست نگذاشتید و جابجا کنید تا شعله دقیقا مقابل میله ترموکوبل باشه و ترموکوبل را بتونه گرم کنه
2- ممکنه سرولوم ایراد داشته باشد و شما نتوانید با فشار دادن مکنت را به بوبین متصل کنید بدون سر ولوم شعله را روشن نمایید
3- اتصالات ترموکوبل به بوبین شل شده اگر فشاری است بکشید مجددا وصل نمایید اگر پیچی میباشد دوستمون احسان فرمودند
4- ترموکوبل خودش ایراد داره یا بوبین سوخته تمام

جهت رفع اشکال در صورت مورد دوم فقط کافیه یک کم کاغذ در ته سرولوم بگذارید تا باعث شود ولوم خیلی داخل سرولوم بالا نرود

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ehsanarn
بالا