آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل در تعمیر هم زن

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
با سلام
کیت هم زنی خراب شده ، در آن قطعه ای تکه تکه شده وجود داشت که نمیدانم ترانزیستور است یا آی سی ، شماره آن GF011050 می باشد ، علاوه ب اینکه در بازار گیرم نیامد حتی گوگل هم همچین چیزی اصلا پیدا نکرد ؟؟ به نظر شما چیست و چه مشابهی می توان به جای گذاشت ؟؟

سوال دوم) چگونه ترموکوپل اجاق گاز رو غیرفعال کنیم ؟؟؟؟ بازش کردم هیچی نداشت ترموکوپل وصل بود به یه قطعه ای که ظاهرا بعد از اینکه داغ میشه اونو مغناطیس میکنه و فنر رو میکشه و ... یه همچین چیزی !!!! چکارش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکرات قبلی

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
با سلام
کیت هم زنی خراب شده ، در آن قطعه ای تکه تکه شده وجود داشت که نمیدانم ترانزیستور است یا آی سی ، شماره آن GF011050 می باشد ، علاوه ب اینکه در بازار گیرم نیامد حتی گوگل هم همچین چیزی اصلا پیدا نکرد ؟؟ به نظر شما چیست و چه مشابهی می توان به جای گذاشت ؟؟

سوال دوم) چگونه ترموکوپل اجاق گاز رو غیرفعال کنیم ؟؟؟؟ بازش کردم هیچی نداشت ترموکوپل وصل بود به یه قطعه ای که ظاهرا بعد از اینکه داغ میشه اونو مغناطیس میکنه و فنر رو میکشه و ... یه همچین چیزی !!!! چکارش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکرات قبلی

به نام خدا
در مورد هم زن من فکر میکنم قطعه ترکیده شده ترایاک یا تریستور باشد
لطفا عکس قرار دهید
مورد دوم رو هم نمیدونم
ولی براتون میپرسم

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
با سلام
تشکر از شما آقای nichicon این هم عکسش البته خب کیفیت مناسب نیست ولی خوب دیگه ...
DSC087362.jpg
DSC087362.jpg
فکر جالبی بود فکر کنم راستی تریستور باشه ولی چی مشابهشه نمیدونم ؟؟
در مورد اجاق گاز هم خیلی ضروریه اعصابمونو خورد کرده ، نمیخام پول بدم برای یه همچین چیز ساده ای .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NICHICON

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,481
12,064
با سلام
تشکر از شما آقای nichicon این هم عکسش البته خب کیفیت مناسب نیست ولی خوب دیگه ...
مشاهده فایل‌پیوست 64585
مشاهده فایل‌پیوست 64585
فکر جالبی بود فکر کنم راستی تریستور باشه ولی چی مشابهشه نمیدونم ؟؟
در مورد اجاق گاز هم خیلی ضروریه اعصابمونو خورد کرده ، نمیخام پول بدم برای یه همچین چیز ساده ای .

دوست عزیز به نظر من قطعه مورد نظر ترایاک میباشد شما از شماره BT136 استفاده کنید فقط باید پایه دار بگیری بعید میدونم اس ام دی این ترایاک رو بتونی پیدا کنی

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,644
اصفهان
کسی نبود جواب ما رو بده
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
عنوان تاپیک شما ناقص است!
باید مدل دستگاه را هم بنویسید و آن را در عنوان هم قید کنید.
برای اجاق گاز هم تاپیک جدیدی باز کنید.

reza_electro

کاربر
2011-10-09
26
73
مدله bosch 450w هست شماره سریالش دیگه فک کنم واقعا بدرد نمیخوره .

بالا