آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در برد آمپلی فایر اسپیکر

raminkashani

کاربر vip
vip
کاربر
2019-01-19
2
0
33
سلام وقت بخیر
یکعدد اسپیکر تاور هست که مشکل در برد آمپلی داره
خازن ها باد کرده بود که خازن ها رو تعویض کردم
بعد مشخص شد که دو تا ترانزیستور H669A و H694A اتصال کوتاه شده متاسفانه پیدا نشد و به جای آنها از tip41 و 42 استفاده کردم با تعویض اونها 1943 به شدت داغ شد که اونها رو از برد جدا کردم در حال حاضر با تعویض همه زینر ها و خازن های دیگه هنوز ترانزیستور آمپ به شدت داغ میشه

همه ترانزیستور های آمپ رو از روی برد جدا کردم

در حال حاضر ولتاژ پایه های ترانزیستورها با هم تفاوت داره بخش سمت چپ ولتاژ +20 داره و سمت راست -9 ولت
ولتاژ ورودی 30 0 30 هست به پل دیود وصل میشه و دوتا خازن 4700 50v

به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه ؟

20231031_213739.jpg

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام وقت بخیر
یکعدد اسپیکر تاور هست که مشکل در برد آمپلی داره
خازن ها باد کرده بود که خازن ها رو تعویض کردم
بعد مشخص شد که دو تا ترانزیستور H669A و H694A اتصال کوتاه شده متاسفانه پیدا نشد و به جای آنها از tip41 و 42 استفاده کردم با تعویض اونها 1943 به شدت داغ شد که اونها رو از برد جدا کردم در حال حاضر با تعویض همه زینر ها و خازن های دیگه هنوز ترانزیستور آمپ به شدت داغ میشه

همه ترانزیستور های آمپ رو از روی برد جدا کردم

در حال حاضر ولتاژ پایه های ترانزیستورها با هم تفاوت داره بخش سمت چپ ولتاژ +20 داره و سمت راست -9 ولت
ولتاژ ورودی 30 0 30 هست به پل دیود وصل میشه و دوتا خازن 4700 50v

به نظر شما مشکل از کجا میتونه باشه ؟

مشاهده فایل‌پیوست 207908
سلام.

ابتدا تغذیه را برسی کن ببین دوبل 30 ولت را دارید؟

قطبیت خازن ها تغذیه صحیح است؟

عکس پشت فیبر را میفرستادی ! مسیر برد مدار را چک کن ببین قطعی یا اتصال کوتاه نداری ؟

مقاومت های کم ظرفیت ( اهمی ) را چک کن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

jahan_erf

کاربر
2023-09-09
26
23
تهران
سلام دوست عزیز بایاس ترانزیستورهای خروجی زیاد است تنظیم بایاس خیلی مهم است بایاس زیاد باشد ترانزیستور خروجی خیلی گرم می‌شود ولتاژ بیس امیتر ترانزیستور خروجی باید حدود 4دهم ولت باشد اگر ترانزیستورهای داریور سالم باشد گرفتن ولتاژ بایاس ولوم صدا بسته و بلندگو از مدار جدا شود اهمتر را روی پایه بیس وامیتر بگذارید و ولتاز را بگیرید دستگاه در حالت روشن

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام
Tip برا اینکار جواب نمیده
دیتاشیت ترانزیستور خودشا پیداکن
ترانزیستور در مد c وa پیدا کن بزار
وحتما جای ترانزیستور مثبت ومنفی را رعایت کن . زنرها و قطعات دیگه هم که میگی سوخته عین خووشا بزار
موفق باشی

بالا