آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل دردستگاه اینورترجوشmma-200

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام.با تعویض دوعدد پل دیود. یک خازن خراب بود یکی هم اضافه کردم و مقاومت هم طبق پست بالا تعویض ومشکل برطرف گردید باتشکر.

آخرین ویرایش:

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
پاسخ : حل مشکل دردستگاه اینورترجوشmma-200

سلام پس از تحویل به مشتری .مشتری شاکی بود که بعد از چنددقیقه کار دستگاه قطع میشود.وخودم نتونستم با دستگاه کار کنم.رله را بازکرده و بوبین را تمیز کردم دادم یکی از دوستان جوشکاری کنند که مشکلی نداشت باتشکر.

آخرین ویرایش:

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,246
4,264
سلام این دستگاه بعداز انجام کارهای گفته شده یک بار با مشکل oc آمد که یک دوبل دیود خراب بود تعویض کردم درست شد بعد از سه روز آوردن الان تغذیه خراب شده البته زیاد روی تغذیه کار نکردم ولی باز کردم دیدم مقاومتیکه موازی کرده بودم خراب شده با لامپ تست سری کردم در مدار اتصالی هست احتمالا پل دیودها هم خراب شدند به جای مقاومت چی بزنم بهتره واینکه آیا خازنی که اضافه کرده بودم را حذف کنم یا خیر باتشکر.

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام این دستگاه بعداز انجام کارهای گفته شده یک بار با مشکل oc آمد که یک دوبل دیود خراب بود تعویض کردم درست شد بعد از سه روز آوردن الان تغذیه خراب شده البته زیاد روی تغذیه کار نکردم ولی باز کردم دیدم مقاومتیکه موازی کرده بودم خراب شده با لامپ تست سری کردم در مدار اتصالی هست احتمالا پل دیودها هم خراب شدند به جای مقاومت چی بزنم بهتره واینکه آیا خازنی که اضافه کرده بودم را حذف کنم یا خیر باتشکر.

قسمت تولید 24 ولت هم مشکل پیدا کرده یا فقط مقاومت موازی سوخته؟
اتصالی را رفع کن و گزارش کن
برای بررسی و پیدا کردن عیب 2 سر مقاومت رو اتصال کوتاه کن و با لامپ سری (مدار لامپ سری 110)تست بگیر تا رفع عیب و سپس اقدام به اصلاح مدار کنیم.
از آنجایی که هر بار یک قسمت از دستگاه به مشکل میخوره , مشخص هست که دستگاه ارزش تعمیر نداره و آفتابه خرج لحیمه

بالا