آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل جدید در هارد های سیگیت

iranvich63

کاربر
2012-03-24
321
2,081
تنها راه رفع مشکل این جور هاردها پروگرم مجدد ای سی بایوس از طریق دستگاه pc3000 هست می تونید
سلام دوست عزیز
من با TNM2000 میتونم اینکار رو بکنم و انجام شده ولی مثل اینکه آی سی های ایپرام توی هاردها زیاد به مشکل بر میخورن چون از تعداد زیاد هاردی که مدلهای جدید سیگیت بوده فقط تعداد محدودی توسط دستگاه شناسایی و برنامه ریزی مجدد شدند.

Zirnevis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-08-21
523
3,679
شیراز
دوست عزیز با این دستگاه نیازی نیست ای سی رو از برد جدا کنید واسه پروگرم کردن فقط کافیه برد از طریق کابل IDE یا ساتا به دستگاه متصل بشه در ضمن دیتا بیس دستگاه کلیه فریم ویر های هاردها رو داره و براحتی همه رو پروگرم می کنه

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام دوست عزیز
من با TNM2000 میتونم اینکار رو بکنم و انجام شده ولی مثل اینکه آی سی های ایپرام توی هاردها زیاد به مشکل بر میخورن چون از تعداد زیاد هاردی که مدلهای جدید سیگیت بوده فقط تعداد محدودی توسط دستگاه شناسایی و برنامه ریزی مجدد شدند.
سلام دوست عزیز میشه توضیح بدید چطور با پروگرامر این کار وانجام دادید با تشکر

Ebadiyan

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-08-11
494
1,948
با تشکر از همه دوستان --- من هم دارم سعی میکنم بکاپ بگیرم از روی ایسی های بایوس ولی یک چیز نامید کننده هم هست که میگم خدمتتون من دوتا هارد سالم و با یک مشخصات (ظرفیت .شماره پارت ..برند.. شماره برد . و حتی ورژن و مدل فریمور .و....) برد هاشون رو عوض کردم هیچکدوم جوب نداد ..پس شاید بکاپ گرفتن هم شانسی بتونه مشکل رو حل کنه .. یک سوال هم دارم 1-فریمور که رو سایت سیگیت هست زیپه چطور با پروگرامر تزریقش کنیم ؟؟؟ حتی ورژن iso رو هم بگیری بازم کلی فایل bin هست که معلوم نیست کدومه و داخل خود فایل bin بازم فایل هست..

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
دوستان من ، آی سی های کوچک 8 پای معمولا آی سی بایاس است ، لطفآ بفرمایید چطوری این آی سی رو که از اون چندتا توی هر بر هست رو تشخیص بدم ، ممنون عزیزان

2241821

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-26
78
342
دوست عزیز آی سی بایوس در هاردهای جدید جدا از آی سی اصلی و دارای 8 پایه می باشد و این آی سی ها جزء آی سی های EEPROM ومعمولا برند WINBOND هستند. چند نمونه متداول از این آی سی ها SST25VF010A - Winbond 25P40VP و ... هستند.
و اما راحت ترین روش برای تشخیص ( اگه میخواید از TNM استفاده کنید ) ابتدا آخرین آپدیت دستگاه پروگرامر را دانلود و نصب کنید سپس در قسمت SELECT -- SEARCH شماره آی سی مشکوک را وارد کنید که اگه آی سی رو شناخت. مطمئن بشید همان آی سی بایوس یا فریمور هست.

بالا