آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تغذیه هود

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
339
Fars.Iran
دوست عزیز به احتمال زیاد موتور هود اسیب دیده و امپر میکشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
795
1,338
سلام مهندس- هود منزل رو باز کردم، دیدم ک فیوز دوآمپری شیشه ای سوخته- طبق عکس بورد ک خدمتتان ارسال میکنم، فیوز سر راه برق ۲۲۰ولت قرار داره و چندبار ک فیوز رو تعویض کردم، بعداز چندباری ک دکمه دورهای کند وتند رو ک میزنم، باز فیوز میسوزونه---قطعاتی مث رگولاتور ۵ولت و مقاومت وخازنها هم تست و ولتاژگیری شده همه سالم هستن--لطفا اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید
ضمنا مدل هود-- بیمکث B2010u

سلام
برای بنده سوال است که چرا سازنده در پینهای کویل هر رله از دیود هرزگرد استفاده نکرده. ولتاژ القایی شدید پس از قطع هر رله، ضرر زیادی به مدار رسانده و حتی می‌تواند ترانس ورودی را دچار مشکل کند.
شاید سوختن فیوز پس از چندبار زدن کلید های دور موتور، ناشی از چنین نقصی در طراحی مدار باشد.
برای تایید صحت گفتار، بد نیست روی کویل هر رله یک دیود هرزگرد نصب کنید که هزینه آنچنانی ندارد.
در هر صورت اعلام نتیجه می تواند برای دیگر همکاران راهگشا باشد.

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
سلام
برای بنده سوال است که چرا سازنده در پینهای کویل هر رله از دیود هرزگرد استفاده نکرده. ولتاژ القایی شدید پس از قطع هر رله، ضرر زیادی به مدار رسانده و حتی می‌تواند ترانس ورودی را دچار مشکل کند.
شاید سوختن فیوز پس از چندبار زدن کلید های دور موتور، ناشی از چنین نقصی در طراحی مدار باشد.
برای تایید صحت گفتار، بد نیست روی کویل هر رله یک دیود هرزگرد نصب کنید که هزینه آنچنانی ندارد.
در هر صورت اعلام نتیجه می تواند برای دیگر همکاران راهگشا باشد.
سلام دوست عزیز--- چون الان بورد و دستگاه رو جمع کردم، دقیق یادم نیس، آیسیه روی بورد یا uln2003 یا2008 بود، ک تاجایی ک اطلاع دارم توی خود ulnها دیودهرزگرد باید وجود داشته باشه---ضمنا سوالی پیش اومده اگرامکان داره بفرمایید : بعداز روشن شدن رله شماره یک، ک میخواهیم دووور شماره دو رو روشن کنیم، آیا رله شماره یک خاموش وبعدش رله دو روشن میشه؟؟؟؟ یا رله شماره یک توی حالت روشن میمونه و رله شماره دو هم روشن میشه؟؟؟

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام دوست عزیز--- چون الان بورد و دستگاه رو جمع کردم، دقیق یادم نیس، آیسیه روی بورد یا uln2003 یا2008 بود، ک تاجایی ک اطلاع دارم توی خود ulnها دیودهرزگرد باید وجود داشته باشه---ضمنا سوالی پیش اومده اگرامکان داره بفرمایید : بعداز روشن شدن رله شماره یک، ک میخواهیم دووور شماره دو رو روشن کنیم، آیا رله شماره یک خاموش وبعدش رله دو روشن میشه؟؟؟؟ یا رله شماره یک توی حالت روشن میمونه و رله شماره دو هم روشن میشه؟؟؟
درود،
در هر دور تند، کند، متوسط باید رله مخصوص خودش روشن بشه، روشن شدن همزمان رله باعث سوختن موتور میشه.

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
795
1,338
سلام
ضمن تایید فرمایش جناب HS13&86 در خصوص عملکرد رله‌ها؛ اگر آیسی سری ULN باشه؛ حق با شماست و نیازی به دیود هرزگرد نداره.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86
بالا