آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تصویر در لپتاپ hp مدل g62

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
مشکل اینه کابل فلت ندارم باید تهیه کنم .

کجا میتونم کابل فلت خوب و خوش قیمت پیدا کنم ؟ چه شرکت هایی هستن ؟ البته یه چندتایی رو میشناسم اگر شما هم فروشنده معتبر و خوب میشناسید معرفی کنین

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
از اونجا که کابل فلت موجود ندارید در صورت امکان فلت رو چک کنید با تست دیود ببینید سالم هست یا نه.اگر هم بتونید ولتاژ سوکت ال ای دی رو قبل از فلت و بعد از فلت بگیرید معلوم میشه کجا مشکل دارید.اگر ولتاژ گیری از سوکت براتون مقدور نیست میتونید فلت رو به برد و ال ای دی متصل کنید و با احتیاط پس از روشن کردن لپ تاپ از برد خود ال ای دی ولتاژ گیری کنید باید 5 و 12 رو در ال ای دی داشته باشید.

ardalans

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2014-01-26
516
1,353
دوست عزیز من فیوز مورد نظر رو روی بوردت ندیدم شما ال ای دی رو باز کنید فلت ها رو وصل کنید دستگاه رو روشن کنید ببینید روی پین های اول تا سوم از دو طرف سوکتی که فلت ال ای دی بهش میخوره 19 ولت را داری یا نه ؟
اگه داشتی : مسیر 19 ولت رو از روی ال ای دی دنبال کن میرسه روی یه فیوز ببین اون سالمه یا نه
اکه سالم بود روی پایه 5 و 6 نیز باید 3.3 ولت داشته باشی اگه رو یکیش داشتی رو یکیش نداشتی دوتا پایه رو بهم وصل کنی درست میشه
اگه نداشتی : وقتی فلت وصله هم به ال ای دی هم به دستگاه ، تک تک پایه های سوکت ال ای دی باید با یه پایه روی بورد بوق بزنه اگه نزنه فلت قطعی داره یا نوزده ولت از روی بورد به پایه سوکت نمیرسه که اون وقت باید بوردت رو بررسی کنید و دنبال 19 ولت بگردی البته در موارد خیلی حاد میتونه از ای او یا کارت گرافیکت باشه

آخرین ویرایش:

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
ممنونم از همگیتون .

فردا میرم دنبال فلت اگر پیدا نکردم ولتاژ گیری رو انجام میدم و در آخر هم تست فلت . تست فلت واقعا آزار دهندس :051:

matinc

کاربر
2014-05-02
66
98
از اونجا که کابل فلت موجود ندارید در صورت امکان فلت رو چک کنید با تست دیود ببینید سالم هست یا نه.اگر هم بتونید ولتاژ سوکت ال ای دی رو قبل از فلت و بعد از فلت بگیرید معلوم میشه کجا مشکل دارید.اگر ولتاژ گیری از سوکت براتون مقدور نیست میتونید فلت رو به برد و ال ای دی متصل کنید و با احتیاط پس از روشن کردن لپ تاپ از برد خود ال ای دی ولتاژ گیری کنید باید 5 و 12 رو در ال ای دی داشته باشید.
سلام چند سوال در مورد پست شما برام پیش اومد لطفا راهنمایی کنید.

گرفتن ولتاژ سوکت الیدی قبل از فلت و بعد از فلت یعنی چی به چه صورته؟ یعنی ولتاژگیری پایه های سوکت فلت روی مادربرد و ولتاژگیری پایه های سوکت فلت روی برد الیدی؟

گرفتن ولتاژ سوکت ال ای دی قبل از فلت و بعد از فلت برای تست سلامت فلت هست؟
یعنی اگر قبل از فلت ولتاژ رو داشتیم و بعد از فلت هم ولتاژ رو داشتیم یعنی فلت سالم هست؟
چه ولتاژهایی باید قبل از فلت و بعد از فلت داشته باشیم؟

در چه زمانهایی ولتاژگیری از سوکت فلت مقدور نیست در چه شرایطی؟

لطفا با جزییات بگید این دو مورد که گفتید برای چه موردی است؟ تست سلامت فلت یا تست ولتاژگیری برای چه است برای تست مدار و قطعات است؟

تشکر.

آخرین ویرایش:

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
گرفتن ولتاژ سوکت الیدی قبل از فلت و بعد از فلت یعنی چی به چه صورته؟ یعنی ولتاژگیری پایه های سوکت فلت روی مادربرد و ولتاژگیری پایه های سوکت فلت روی برد الیدی؟
بله منظورم همین بود

گرفتن ولتاژ سوکت ال ای دی قبل از فلت و بعد از فلت برای تست سلامت فلت هست؟
یعنی اگر قبل از فلت ولتاژ رو داشتیم و بعد از فلت هم ولتاژ رو داشتیم یعنی فلت سالم هست؟
ساده و روان : این روش بیشترین کاربردش برای تست فلت هست ،اگر قبل از فلت و بعد از فلت ولتاژ داشتیم صد در صد فلت سالم هست.البته بد نیست از نقاطی که فلت تا خوردگی داره کمی با فلت بازی کنیم شاید مشکل از همین نقاط باشه....

در مورد ولتاژ ها هم که دوستمون توصیح دادند
روی پین های اول تا سوم از دو طرف سوکتی که فلت ال ای دی بهش میخوره 19 ولت را داری یا نه ؟
اگه داشتی : مسیر 19 ولت رو از روی ال ای دی دنبال کن میرسه روی یه فیوز ببین اون سالمه یا نه
اکه سالم بود روی پایه 5 و 6 نیز باید 3.3 ولت داشته باشی اگه رو یکیش داشتی رو یکیش نداشتی دوتا پایه رو بهم وصل کنی درست میشه
اگه نداشتی : وقتی فلت وصله هم به ال ای دی هم به دستگاه ، تک تک پایه های سوکت ال ای دی باید با یه پایه روی بورد بوق بزنه اگه نزنه فلت قطعی داره یا نوزده ولت از روی بورد به پایه سوکت نمیرسه که اون وقت باید بوردت رو بررسی کنید و دنبال 19 ولت بگردی البته در موارد خیلی حاد میتونه از ای او یا کارت گرافیکت باشه

اگر اشتباه نکنم برای راه اندازی بک لایت در led دو ولتاژ کلی رو باید داشته باشیم.5 و 12 که 5 سویچ و 12 تامین ولتاژ بکلایت ها هستند.

بهترین روشی که من تا بحال برای تست کانکتور ال ای دی استفاده کردم و جواب گرفتم استفاده از پراب سوزنی یا اگر براتون مقدور نباشه دو تا سوزن ته گرد رو به دو سر پراب مولتی متر لحیم کنید اینجوری راحت میتونید تست کنید.

سواد من در همین حد هست دوست عزیز،توضیحات بیشتر و نکته های باقیمانده دست اساتید رو میبوسه.
توی انجمن جای خالی بعضی چیزا احساس میشه،یکی نقشه خوانی و دیگری تحلیل مدار لپ تاپ هست.

matinc

کاربر
2014-05-02
66
98
ممنونم از همگیتون .

فردا میرم دنبال فلت اگر پیدا نکردم ولتاژ گیری رو انجام میدم و در آخر هم تست فلت . تست فلت واقعا آزار دهندس :051:

سلام دوست عزیز
لپتاپ راه اندازی شد؟ مشکل از کدوم قسمت بود؟

farsarr

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
170
190
تبریز
فعلا فلت دستم نرسیده دیروز فلت اومد ولی مدلش اشتباهی بود مال این لپتاپ نبود . هر وقط جواب گرفتم همینجا اعلام می کنم

بالا