آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشکل ترکیدن فتها در جوش اینورتری mma200

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام دستگاهی با مشخصات گفته شده واسم اومد که وقتی دستگاه باز کردم مشکلش ترکیدگی تعدادی دیودهای دوبل خروجی 9202 و ترکیدگی تعدادی فتها 2sk2837 بود و در نتیجه مقاومتهای 4.7 اهمی مسیر گیت قطع بود

دیودهای خراب و مقاومتها را تعویض نمودم و با گذاشتن 2 عدد فت سالم در هر گروه 6 تایی موازی دستگاه روشن شد و ولتاژ خروجی اومد وقتی خیالم راحت شد یکطرف 6 تایی را با فتهای یک جنس که نو خریده بودم و گروه 6 تایی دیگر را با فتهای باقیمانده سالم فابریک دستگاه جایگزاری کردم که با هر بار خاموش روشن کردن یکی از فتها میسوزد یا میترکد با لامپ سری اسیب نمیبیند ولی وقتی مستقیم به 220 میزنم میترکه
مدار گیت فتها دوقسمت که از خروجی یک ترانس میاد بیرون قطعاتش سالمه تست کردم
این برد مدارش شبیه سه برده های رایج بازار است ولی تفاوتی که دارد این است کل مدار در یک برد قرار گرفته و طبقه نیست 

بجای 3 ترانس 2 ترانس بزرگتر دارد و نکته جالبتر فتها دو گروه 6 تایی هستند یعنی 12 عدد که هر گروه 6 تایی همه با هم موازی هستند و خبری از 4 گروه 3تایی نیست 

میتونه جنس فتها خوب نباشه؟

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
سلام دوربین ندارم متاسفانه بدنه دستگاه رنگش رفته فکر کنم اسمش لیشتر باشه مدارش مثل سه برده های رایجه بازار  ای سی 
  برد افقی اسیلاتور 3525 - 3140
فقط قسمت فتهای قدرت در هر طرف 6 تا موازی 

آخرین ویرایش:

farhadAsgar

کاربر
2014-03-19
178
604
خوزستان
با يك دوربين موبايل يا اگه نداريد ميتوني از خدمات كامپيوتري ها يك وب كم ارزون قيمت تهيه كنيد چون بسيار كار امده و دوستان در انجمن بهتر راهنماي ميكنند .
فت ها قدرت چه شماره هستند ؟
سپاس

آخرین ویرایش:

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257
با يك دوربين موبايل يا اگه نداريد ميتوني از خدمات كامپيوتري ها يك وب كم ارزون قيمت تهيه كنيد چون بسيار كار امده و دوستان در انجمن بهتر راهنماي ميكنند .
فت ها قدرت چه شماره هستند ؟
سپاس

سپاس
2sk2837

بالا