آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل با تعمیر هیتر گرداک مدل 952

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
پاسخ : مشکل با تعمیر هیتر گرداک

سلام دوستان عزیز ...واقعا در تعمیر این هیتر کم اوردم تمام سفارش دوستان رابه کار بستم قطعه ای نیست که تعویض نکرده باشم از دسته نو تاتمام تری اک وخازن و تفکیک کل مدار ولوم ها همه ای سی ها را یکی یکی وغیره وغیره میشه یه مداری یا ترفندی سرراه سیم هیتر گذاشت که نگذاره حرارت تا حد اکثر بره روی یه رنجی بشه نگه داشتش ؟ بازم ممنون از توجه شما به این موضوع..

پیوست‌ها

• 80.2 کیلوبایت بازدیدها: 443
آخرین ویرایش:

mohsen625

کاربر
2013-07-18
6
47
سلام دوست عزیز.بنظر من تنها مشکلی که هیتر شما داشت این بود که سیمهای سنسور دسته رو که دو سیم باریکتر هستند جابجا زدید.اگه مثبت ومنفی این سیما رعایت نشه حرارت المنت ماکزیمم وغیر قابل کنترل میشه.البته با این همه دستکاری امیدوارم جای دیگه دستگاه مشکلی پیدا نکرده باشه.
موفق باشید

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
باسلام ..سیمهای سنسور درست بود چون اگه جابه جا بشه نماشگر حرارت رو نشون نمیده روی صفر می مونه امتهان شد .درضمن دستگاه باهمه دستکاریها هنوز هم کاملا سالمه فقط حرارت تاحد سوختن بالامیره نمایشگر هم منطقی نشون میده....با تشکر

jaxtor

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-06-29
1,664
18,383
باسلام.من یک هیتر گرداک 952 دارم تنها عیبی که داره اینه /هرارت هیتر کنترل نمیشه وتانهایت بالا میره . کارهای زیادی انجام دادم نتیجه نداد/مثل تعویض دسته کامل .تعویض تری اک ها خازن های مرتبط وحتی 4تا ای سی که دوبه دو شبیه هم بودند جابه جا کردم اتفاقی نیفتاد//ممنون میشم اگه تجربه ای در این زمینه دارید لطفا راهنمایی کنید.

دوست عزیز اینطور که شما می گویید تنها مشکل فقط می تواند ایسی میکرو هیتر باشد زیرا برنامه ایسی اگر بهم بخورد دما خود بخود زیاد یا کم می شود

با تشکر

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
دوست عزیزم منظورتون کدوم ایسیه من هرچی ای سی بود باهم جابه جا کردم چون شمارشون یکی بود هیچ اثری نداشت// البته فکر نکنم این دستگاه انقدر ارزشی داشته باشه که بخوام شمارو توزحمت بندازم // بنده حداقل 10 ساله دارم تعمیرات انجام میدم ولی عیب این هیتر باوجود کوچک بودن وساگی مداری که داره همینطور توذهنمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باتشکر:11680::11685:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
پاسخ : مشکل با تعمیر هیتر گرداک

سلام دوستان عزیز ...واقعا در تعمیر این هیتر کم اوردم تمام سفارش دوستان رابه کار بستم قطعه ای نیست که تعویض نکرده باشم از دسته نو تاتمام تری اک وخازن و تفکیک کل مدار ولوم ها همه ای سی ها را یکی یکی وغیره وغیره میشه یه مداری یا ترفندی سرراه سیم هیتر گذاشت که نگذاره حرارت تا حد اکثر بره روی یه رنجی بشه نگه داشتش ؟ بازم ممنون از توجه شما به این موضوع..

سلام
عزیز ارجمند
با توجه به اینکه بنظر میرسد قطعاتی جابجا شده و یا رعایت پایه ها مخدوش شده که بدون نمونه مشابه و یا تسلط علمی بسادگی رفع نمیشود لذا تا دستیابی به نمونه مشابه ، ساده ترین و مطمئن ترین راه اینه که به تعمیرگاه های جاروبرقی مراجعه و از اوراقی آنها یک مدار آماده کنترل سرعت جارو با قیمت نازل که مدار ساده و کوچکی است تهیه و با المنت هیتر سری کنید و اگر تغذیه موتور مستقل نیست تغذیه موتور را هم مجزا فرمائید
تا امکانات و شرایط لازم بابت تعمیر برد اصلی فراهم شود

ضمنا بفرمایید تابحال از چه مقاومتهایی بجای مقاومت معیوب استفاده کردید نقشه را هم آپلود فرمائید تا امکان رویت مشخصه ها و یا محاسبه مقاومت های مورد اشاره شما تسهیل گردد
سپاس

آخرین ویرایش:

اقای مهندس

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-08-02
533
2,463
سلام وقت بخیر
من یه هیتر گرداک 952 دارم (هیچ پسوندی هم نداره) .متاسفانه این هیتر کلا از کار افتاده و اصلا روشن نمیشه .در شماتیک که تو اینترنت هست ،یه فیوز سر راه برق و ترانس هست .که در این هیتر اصلا فیوزی موجود نیست . این هیتر 2 ترانس داره .ترانس اصلی تمام خروجی هاش سالم بود .یه ترانس دیده هم داشت که خروجی 11 ولت میداد که اونم سالم بود .ضمن اینکه 2 مقاومت R39 ,R40 که برای موتور هست کلا سیاه شده و سوخته که هنوز تعویضش نکردم .در اولین فرصت تعویض میکنم .

ممنون میشم اساتید در این زمینه راهنمایی بفرمایند که چرا دستگاه کلا OFF کرده

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,770
سلام وقت بخیر
من یه هیتر گرداک 952 دارم (هیچ پسوندی هم نداره) .متاسفانه این هیتر کلا از کار افتاده و اصلا روشن نمیشه .در شماتیک که تو اینترنت هست ،یه فیوز سر راه برق و ترانس هست .که در این هیتر اصلا فیوزی موجود نیست . این هیتر 2 ترانس داره .ترانس اصلی تمام خروجی هاش سالم بود .یه ترانس دیده هم داشت که خروجی 11 ولت میداد که اونم سالم بود .ضمن اینکه 2 مقاومت R39 ,R40 که برای موتور هست کلا سیاه شده و سوخته که هنوز تعویضش نکردم .در اولین فرصت تعویض میکنم .

ممنون میشم اساتید در این زمینه راهنمایی بفرمایند که چرا دستگاه کلا OFF کرده

سلام
باید موضوع را در تاپیک مستقلی مطرح میکردید
اما اگر مقصود ، فیوز حرارتی است در کنار المنت قرار دارد و شباهتی به فیوز های معمول ندارد .

سپاس

omidj

کاربر
2011-02-02
76
273
سلام ودرود...وخلاصه عاقبت هیتر بنده که هرارتش کنترل نمیشد وتانهایت حرارت بالا میرفت کم نمیشدو.....یکروز تصمیم گرفتم یه نو تهیه کنم قید تعمیرشو زدم گذاشتم تا حرارت هرچی دلش میخواد بالا بره تا ببینم تاکجا میخواد بره...نازل هیتر کاملا سرخ شد چند دقیه به حال خودش گذاشتم ....دیدم نمایشگر داره میزان حرارت رو از حدود500درجه کم کم روبه پایین نشون میده منم نگاش میکردم تا رسید به 400 ولوم حرارت راکاملا بستم باتعجب دیدم حرارت کم شد ولوم کاملا داره حرارت را کم وزیاد میکنه وکاملا سالم شده...شرمنده ک طولانی شد گفتم شاید برای عزیزانی ک راهنمایی کردن جالب باشه بدونن اخرش چی شد..."gutenmorgen":102:

kh.a

کاربر
2010-09-18
355
1,316
با درود به دوستانلطف کنید بگید برای افزایش طول عمر هیتر تا چند دقیقه هیتر روشن باشه مشکلی براش پیش نمی اید ؟ اصلا محدودیتی داره ؟ با تشکر

بالا