آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل بالا بودن ولتاژ 5 ولت پاور

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام

منظور از بار یعنی خروجی ها را به مصرف کننده از قبیل هارد - سی دی رام یا دی وی دی رام - خود مادر برد و ....
اگر بخواهی از بار مصنوعی هم میتوانی استفاده کنی مثل لامپ هالوژن 12 ولت 50 وات - 12 ولت 21 وات لامپ معمولی خودرو - 12 ولت 35 وات نور بالا و پایین دو کنتاکت موتور سیگلت که هر کنتاکت آن حدودا 3 آمپر میکشد - 12 ولت نور بالا و پایین دو کنتاکت ماشین که هر کنتاکت آن 5 آمپر میکشد و ...

BEHROOZJAN

کاربر vip
کاربر
2014-08-06
232
628
دوست گرامی بنده یک مطلب رو خدمتتون عرض کنم اگر در مورد بالا بودن ولتاژ بنفش به نتیجه قطعی رسیدید و مطمئن هستید که بالا هست راه حل همونیه که خدمتتون عرض کردم .ضمنا این ولتاژ در هنگامیکه به مادربرد وصل هست و پاور هم به برق متصل هست ، بار خیلی زیاد و قابل توجهی بهش تحمیل نمیشه چرا که این ولتاژ صرفا جهت راه اندازی مدار RTC هست و حالا مثلا ممکنه یک LED اون هم بعد از عبور از رگولاتور 3.3 و 5 ولت (مثل مادربرد های ایسوس ) از اون ولتاژ تغذیه بشه .پس باری که برای تست اون در نظر میگیرید بایستی توی همین حد و حدود باشه هر چند که به نظر بنده بار کشیدن از این شاخه ی ولتاژ ، خیلی ضروری نیست . البته با احترام به همه اساتید ، در مورد سایر ولتاژها بار کشیدن از خروجی ها درسته . اما در این مورد ، مشکل5 استندبای هست.
اگر هم ولتاژ شما خیلی بالا نیست و مولتیمتر عددی بین 4.9 تا 5.4 نشون میده که دیگه معمولی هست و به بوق تستر خیلی اهمیت ندین .باز هم تاکید کنم ولتاژ رو با مولتیمتر کاملا مطمئین اندازه گیری کنید

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
دوست گرامی بنده یک مطلب رو خدمتتون عرض کنم اگر در مورد بالا بودن ولتاژ بنفش به نتیجه قطعی رسیدید و مطمئن هستید که بالا هست راه حل همونیه که خدمتتون عرض کردم .ضمنا این ولتاژ در هنگامیکه به مادربرد وصل هست و پاور هم به برق متصل هست ، بار خیلی زیاد و قابل توجهی بهش تحمیل نمیشه چرا که این ولتاژ صرفا جهت راه اندازی مدار RTC هست و حالا مثلا ممکنه یک LED اون هم بعد از عبور از رگولاتور 3.3 و 5 ولت (مثل مادربرد های ایسوس ) از اون ولتاژ تغذیه بشه .پس باری که برای تست اون در نظر میگیرید بایستی توی همین حد و حدود باشه هر چند که به نظر بنده بار کشیدن از این شاخه ی ولتاژ ، خیلی ضروری نیست . البته با احترام به همه اساتید ، در مورد سایر ولتاژها بار کشیدن از خروجی ها درسته . اما در این مورد ، مشکل5 استندبای هست.
اگر هم ولتاژ شما خیلی بالا نیست و مولتیمتر عددی بین 4.9 تا 5.4 نشون میده که دیگه معمولی هست و به بوق تستر خیلی اهمیت ندین .باز هم تاکید کنم ولتاژ رو با مولتیمتر کاملا مطمئین اندازه گیری کنید

ممنون از کمک شما و اساتید اما پاور تستر ولتاژ شاخه +5v رو 5/4 ولت نشون میده.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
5.4 هم زیاد نیست . چون این مقدار بیشتر هیچ آسیبی به قطعات نمیزنه .

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
5.4 هم زیاد نیست . چون این مقدار بیشتر هیچ آسیبی به قطعات نمیزنه .
پس با خیال راحت ببندمش رو سیستم.البته من زیر بار هم ولتاژها رو اندازه گرفتم که عبارتند از اینها زرد14.11 قرمز 5.74 نارنجی 3.91 خاکستری 5.91 بنفش 6.07 صورتی 5.71 سبز .09

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
پس با خیال راحت ببندمش رو سیستم.البته من زیر بار هم ولتاژها رو اندازه گرفتم که عبارتند از اینها زرد14.11 قرمز 5.74 نارنجی 3.91 خاکستری 5.91 بنفش 6.07 صورتی 5.71 سبز .09

اینا بالا هستند . نوشته بودید 5.4 گفتم ایراد نداره . اینها همه 1 یا 1.5 ولت بالاتر از حد استاندارد هستند .باید بررسی کنید چرا این مقدار افزایش دارید . خازن های ورودی رو مثل خودش گذاشتید یا قویتر نصب کردید ؟

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
اینا بالا هستند . نوشته بودید 5.4 گفتم ایراد نداره . اینها همه 1 یا 1.5 ولت بالاتر از حد استاندارد هستند .باید بررسی کنید چرا این مقدار افزایش دارید . خازن های ورودی رو مثل خودش گذاشتید یا قویتر نصب کردید ؟
ولتاژهای قبلی که گفتم در حالتی بود که پاور زیر بار نبود.اما این ولتاژها رو وقتی اندازه گرفتم که پاور رو به یه مادربرد قدیمی وصل کردم و کامپیوتر رو روشن کردم.فعلا هم چیزی رو عوض نکردم

iranizadeh

کاربر
2014-03-01
2
2
سلام من یه پاور دارم با تستر گرین که تست میکنم روشن میشه ولی ولتاژ 5 ارور میده. روی سیستم که میزارم روشن نمیشه. با ولتمر ولتاژ ها که چک کردم همه ولتاژ ها حدود یک تا دو ولت اضافه هستند. خازن ها مشکلی ندارن و چنتای کنار ای سی pwm هم تعویض کردم ولی درست نشده میتونید راهنمایی کنید.

بالا