آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل امپلیفایر فاراتل

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلامی دوباره خدمت سروران گرامی.خروجی ترانس سه سر به دوتا دیود امپر بالای فلزی وصل است که سیمهای ترانس را قطع کردم ودیودها وخازنهای صافی کلا جدا شدند اما همچنان لامپ روشن میشود و جریانی که در خروجی ترانس وجود دارد 1.3امپر است .نمیدانم این جریان کشی چی هست.
سلام.
چطور بدون اتصال جریان خروجی را اندازه گیری کردید؟!!!! یک عکس از وضعیت گفته شده ارسال کنید.
شاید منظورتان جریان ورودی باشد!!!!!
دوست عزیز اگر تمامی اتصالات قطع است و شما همچنان جریان کشی دارید باید شک به ترانسفورماتور تغذیه کنید که احتمالا شورتی ( اتصال ) دارید.
عموما با باز کردن هسته و تزریق شالاک درون بوبین در بعضی از موارد مشکل حل میشود.

smakamy

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-04-11
535
1,256
سلام
باتوجه به اینکه میفرمایید تمام اتصالات راباز کرده ولامپ با نور کم روشن میشه این طبیعی هست چون ترانسفورماتور از نوع دوسیم پیچ جداگانه نیست واز نوع اتوترانسفورماتوره که دراین نوع نور کم طبیعی هست
ذهنتان را درگیر ترانس نکنید
نامرغوب بودن ترانزیستورهای تعویضی یاداشتن نشتی در اهم بالا همچنین عایق نبودن ترانزیستورنسبت به بدنه هدسیگ راهم مد نظر داشته باشید

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سروسط ترانس سیم ابی را قطع نکردم دوسیم قرمز که به دوتا دیود وصل بود را ازاد کردم در همان سیم ازاد شده 1.3 امپر جریان بود که برایم تعجب اوربود.

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سروسط ترانس سیم ابی را قطع نکردم دوسیم قرمز که به دوتا دیود وصل بود را ازاد کردم در همان سیم ازاد شده 1.3 امپر جریان بود که برایم تعجب اوربود.
در مورد اتو ترانس که دوستمون اشاره کردند باید بگو نه اتو ترانس نیست ! وترانسفورماتور بصورت اولیه و ثانویه است.
اما هنوز متوجه نشدم چگونه شما جریان ترانس را اندازه گیری کردید؟!!
سیم آبی به بدنه ( شاسی ) متصل است و دو سیم قرمز رنگ که بدرستی اشاره کردید به دو دیود فلزی آمپر بالا متصل است.
نحوه جریان گیری که انجام داده اید بیشتر توضیح دهید.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلامی دوباره خدمت سروران گرامی.خروجی ترانس سه سر به دوتا دیود امپر بالای فلزی وصل است که سیمهای ترانس را قطع کردم ودیودها وخازنهای صافی کلا جدا شدند اما همچنان لامپ روشن میشود و جریانی که در خروجی ترانس وجود دارد 1.3امپر است .نمیدانم این جریان کشی چی هست.
درود،
اگر خروجی ترانس کاملا آزاد باشه اما باز هم در ورودی بیش از 300 میلی آمپر بکشه یعنی ترانس نیمسوز شده و غیر قابل اعتماد.
ضمنا اینکه در یک لاین اگر ترانزیستوری سوخت باید تمام ترانزیستور های همون خط تعویض بشه تا تعادل برهم نخوره.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
بنظر میرسه شما تونستید قوانین فیزیک رو شکسته و جریان یک سیم آزاد در هوا رو اندازه بگیرید!

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.تشکر فراوان از عزیزان وسروران.بنده هم عرض کردم متعجب شدم .سیم قرمز رنگ که به دیود فلزی وصل بود را ازاد کردم و کلمپ را دور سیم گذاشتم 1.3امپر نشان داد.قوانین فیزیک را هم دستکاری نکردم شاید ازمایشم اشتباه است شما اصلاح کنید.بله امکان نیمسوزبودن ترانس محتمل است.5ترانزیستور قابلمه ای را باهم عوض کردم وهمه را نو گذاشتم اما اینکه نامرغوب باشد بازهم محتمل است.

Rasul Abedin

کاربر vip
کاربر
2016-08-14
7
8
س

لام دو عدد ترانزیستور به ایسی 494 وصله که به ترانزیستور هایه قدرت سیگنال میده حتما بدون تست عوض کنید دوعدد هم دیود زنر به پایه وست این ترانزیستور ها هست اونهام بدون تست تعویض بشه درضمن مقاومت هایی ک وصل ترانزیستورهایه قدرتت هست حتما 47اهم باشه مورد بوده یارو امپلی برده جایه دیگه تعمیر تمام مقاومت هارو عوض کردن و بجایه 47اهم 47کیلواهم انداختن
زینرهای ولتاژ منفی 12و مثبت 12خروجی تقویت را تست کنید احتمالا یکی از آنها ولتاژ کمتر از دیگری هستش

ali-farad

کاربر vip
vip
کاربر
2023-06-19
9
7
زنجان
دوست عزیز ترانس رو عوض کن ببین بازم مشکل هست یا نه
احتمال زیاد از ترانس باشه(نیم سوز شده)

بالا