آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل امپلیفایر فاراتل

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.امپ فاراتل مدل 2000دارای 10ترانزیستور2n3055درخروجی که 6عددروی یک هیت سینگ و6تای دیگر هم روی هیت سینگ دیگر قرار دارد.بعد روشن کردن دستگاه 6عددازین ترانزیستورها شدیدا داغ میشوند که همه را بیرون از برد تست کردم سالم بودند .درایورها دو عدد bd139است که سوخته بود تعویض نمودم اما بعد چند ثانیه کار دوباره سوختند.تمامی 6ترانزیستور را تعویض کردم اما مشکل حل نشد.در ولوم کم دستگاه کار میکند اما با کمی افزایش ولوم صدا بصورت تیکه تیکه میشه ودرایور شدید داغ ومیسوزد حتی بارادیاتور.لامپ تست که قرار میدهم بدون اینکه ورودی باشد بانور ضعیف روشن میشود که نشان از مشکل درمداراست.لطفا راهنمایی کنید.

Ahoora1396

کاربر vip
کاربر
2022-02-18
94
114
درود بر شما
اگر تصویر پشت و روی برد رو ارسال کنید بهتر میشه بررسی کرد. روشن شدن لامپ تست قطعا نشان از اتصالی در مدار دارد. حتما خازنها، مقاومتهای وات بالا و دیودهای مسیر رو چک کنید احتمال خیلی زیاد دچار شورتی شده اند.

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.
روی برد درایور ترانزیستور های کوچک را چک کنید و مطمئن شود قطعات روی برد درایور سالم هستند.
ضمنا مقاومت واتی روی 2N3055 را چک کنید که سالم باشند.
ترانزیستور کوچک به هیتسنگ 2N3055 ها متصل است آن را چک کنید که پایه شکستگی یا نسوخته باشد.
نتیجه را اعلام کنید.

موفق باشید.

چگيني

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-05-19
551
1,094
سلام.امپ فاراتل مدل 2000دارای 10ترانزیستور2n3055درخروجی که 6عددروی یک هیت سینگ و6تای دیگر هم روی هیت سینگ دیگر قرار دارد.بعد روشن کردن دستگاه 6عددازین ترانزیستورها شدیدا داغ میشوند که همه را بیرون از برد تست کردم سالم بودند .درایورها دو عدد bd139است که سوخته بود تعویض نمودم اما بعد چند ثانیه کار دوباره سوختند.تمامی 6ترانزیستور را تعویض کردم اما مشکل حل نشد.در ولوم کم دستگاه کار میکند اما با کمی افزایش ولوم صدا بصورت تیکه تیکه میشه ودرایور شدید داغ ومیسوزد حتی بارادیاتور.لامپ تست که قرار میدهم بدون اینکه ورودی باشد بانور ضعیف روشن میشود که نشان از مشکل درمداراست.لطفا راهنمایی کنید.
سلام
ولتاژ قسمت ۶ ترانزیستور سالم و مشکل دار را اندازه گیری،باید یکسان باشد.اهم سوکت خروجی هر دو قسمت را هم چک کنید.

Reza313r

کاربر
2023-04-05
23
6
یزد
س
لام دو عدد ترانزیستور به ایسی 494 وصله که به ترانزیستور هایه قدرت سیگنال میده حتما بدون تست عوض کنید دوعدد هم دیود زنر به پایه وست این ترانزیستور ها هست اونهام بدون تست تعویض بشه درضمن مقاومت هایی ک وصل ترانزیستورهایه قدرتت هست حتما 47اهم باشه مورد بوده یارو امپلی برده جایه دیگه تعمیر تمام مقاومت هارو عوض کردن و بجایه 47اهم 47کیلواهم انداختن

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
تصاویر

پیوست‌ها

• 298.9 کیلوبایت بازدیدها: 42
  • 270 کیلوبایت بازدیدها: 39
  • 328.9 کیلوبایت بازدیدها: 40
  • 239.9 کیلوبایت بازدیدها: 43
  • 295.3 کیلوبایت بازدیدها: 45

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام وتشکر از راهنمایی اساتید محترم.چندتا تصویر گذاشتم که اگر نیاز است از سایر قسمتها هم بفرستم.لاینی که بنظرم سالم بود 3تا از ترانزیستورهای قابلمه ای خراب بود تعویض کردم اما مشکل همچنان هست.به محض وصل کردن برق لاینی که ترانزیستورها عوض شده شدید داغ میشوند.صدا کامل هست اما بلافاصله ترانزیستورها داغ میشوند.بدون خروجی هم داغ شدن وجود دارد.یک مقاومت 2وات 100اهمی بین دوپایه بیس وامیتر یکی از ترانزیستورهای قابلمه ای هردو لاین وجود دارد برای چیست؟امکان ولتاژگیری ترانزیستور ها نیست چون بلافاصله داغ میشوند وممکنه بسوزند.

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.من تمامی سیمهای مرتبط با ترانزیستورهای قدرت را جداکردم لامپ تست خاموش نشد وبعد سیم خروجی دیودهای یکسوساز را که به خازنهای صافی میرود را هم جدا کردم باز هم لامپ با نور کم روشن است ایا این طبیعی است یا دیودها مشکل دارند؟

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.من تمامی سیمهای مرتبط با ترانزیستورهای قدرت را جداکردم لامپ تست خاموش نشد وبعد سیم خروجی دیودهای یکسوساز را که به خازنهای صافی میرود را هم جدا کردم باز هم لامپ با نور کم روشن است ایا این طبیعی است یا دیودها مشکل دارند؟
سلام .
به احتمال زیاد در تغذیه ( دیود ها - خازن ها ) مشکل دارید در غیر اینصورت در حالت بی باری نباید لامپ تست روشن شود.

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلامی دوباره خدمت سروران گرامی.خروجی ترانس سه سر به دوتا دیود امپر بالای فلزی وصل است که سیمهای ترانس را قطع کردم ودیودها وخازنهای صافی کلا جدا شدند اما همچنان لامپ روشن میشود و جریانی که در خروجی ترانس وجود دارد 1.3امپر است .نمیدانم این جریان کشی چی هست.

بالا