آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکلات کلی فلش

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
با سسلام من یکسری فلش دارم با مارک های مختلف که مشکلات شامل موارد زیر است
1- شناسائی فلش اما نداشتن درایو و فضا ( حتی با برنامه پارتیشن بندی )
2- شناسائی نشدن فلش توسط برنامه کارخانه ای ( سیلیکون و ترنسند)
3- فرمت شندن با ویندوز اما داشتن فضا به صورت صحیح
قابل توجه که کلیه فلش ها اصلی بوده و این موارد را شامل می شوند

همتا

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر +vip پلاس
کاربر
2011-08-13
1,886
6,820
کرمان
سلام دوست عزیز شما باید هر فلشی که دارید مشکلش را در بخش مربوط به خودش مطرح کنید تا سریعتر جواب بگیرید اینجوری فکرنکنم کسی بتونه راهنماییت کنه

fanus86

کاربر vip
vip
کاربر
2012-08-10
206
801
گرمسار
www.pishgaman.org
سلام دوست عزیز کلیه این مشکلات که گفتید بر میگرده به خرابی فیرمویر ایسی کنترلر فلش ها که باید با استفاده از برنامه ChipGenius پی آی دی هر فلش رو در بیاری که به نرم افزار خود فلش ختم میشه و با اجرای برنامه ، فیرمویر باز روش ریخته می شه و راه میافته

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
من به خاطر این همه را در یکجا ریختم چون یک مشکل مشترک بین تمامی فلش ها هست
همچنین برای پیدا کردن فریمور هر کدام به آدرس http://flashboot.ru/iflash/ میرم اما چیزی پیدا نمی کنه البته در اکثر اوقات
و زمانی هم که چیزی پیدا میکنه چیزی برای دانلود نداره

پیوست‌ها

• 102.5 کیلوبایت بازدیدها: 226
آخرین ویرایش:

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
من یک فلش اصلی سیلیکون دارم زمانی که وصل میکنم حجمش درسته کپی میکنم و فلش را از پورت خارج می کنم و مجدد وصل می کنم اطلاعاتش حذف میشه

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
بعضی PID و VID ها تو سایتها نمیتونید گیر یارید و اینها رو فقط اگر در فلش رو باز کنید و شماره روی چیپ رو بخونید شاید بشه براشون برنامه ای پیدا کرد.

و مورد بعد اینکه وقتی فلش رو در میارید حافظش میپره به نظر من مشکل سخت افزاری داره ولی اولین کار اینه که دوباره فریمورش رو روش بریزید اگر درست نشه مشکل سخت افزاری داره دیگه درست نمیشه. و معمولا تقلبی ها اینجوری میشن

sunboys

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-10-14
1,148
2,058
اراک
www.sunpc.ir
بعضی PID و VID ها تو سایتها نمیتونید گیر یارید و اینها رو فقط اگر در فلش رو باز کنید و شماره روی چیپ رو بخونید شاید بشه براشون برنامه ای پیدا کرد.

و مورد بعد اینکه وقتی فلش رو در میارید حافظش میپره به نظر من مشکل سخت افزاری داره ولی اولین کار اینه که دوباره فریمورش رو روش بریزید اگر درست نشه مشکل سخت افزاری داره دیگه درست نمیشه. و معمولا تقلبی ها اینجوری میشن
ممنون از راهنمائی خوب شما همکار گرامی
برای تعمیر فلش باکس مخصوصی هست و قیمت تغریبیش چنده

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,828
ایران
من چون تخصصم نرم افزار هست در مورد دستگاه های جانبی اطلاعات زیادی ندارم ولی ظاهرا دستگاهی که مدیر عزیزمون آقای Fanus دارن تهیه میکنن (هنوز آماده نیست) امکان تعمیر فلشها رو داره و احتمالا دستگاه های دیگری هم باشه ولی من مطلع نیستم. به نظر من اگر با برنامه خود چیپ مربوطه هم نتونید پروگرام کنید دستگاه هم نتونه کاری انجام بده!
اگر فایل فلش مربوط به چیپ برای پروگرامر تو بازار موجود بود شاید میشد با پروگرامر کاری کرد چون گاهی چیپ برنامه نصفه یا اشتباه بهش میخوره و دیگه قابل بازیابی نیست در حالی مشکل سخت افزاری هم نداره. اما من ندیدم جایی فلش مخصوص پروگرامر برای اینها گیر بیاد

بالا