آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

در انجمن تعمیرکاران عزادار یکی از اعضای بسیار خوب خود هستیم، جناب استاد کمالی با نام کاربری غزال از مدیران بسیار با تجربه و فعال انجمن بودند و متأسفانه ایشان را از دست دادیم. برای خانواده ایشان آرزوی صبر می‌کنیم. روحشون شاد و یادشون گرامی

مشکل: مشکلات ساعقه بر روی تلفن

askari2

کاربر
2014-05-13
30
33
ایراد ساعقه
یه تلفن پاناسونیک دارم که بعد از بارندگی و ساعقه زنگ میخوره ولی امکان صحبت کردن باتلفن نیست چون گوشی را هم بر میدارم باز هم زنگ میخوره وقتی گوشی روی خطه خط اتصال نیست به نظر اساتید محترم مشکل از کجاست اگه ممکنه راهنماییم بفرمایید .
متشکرم!!!

آخرین ویرایش:

askari2

کاربر
2014-05-13
30
33
سلام مجدد بنده مطمئن هستم که از ساعقه این مشکل بوجود امده چون تا قبل از این ماجرا تلفنها کار میکرد تا یادم نرفته مدل گوشی تلفن پاناسونیک KX-T2378MXW و یه گوشی دیگه با مارک تکنوتل مدل TF-5370 جدید برام اوردند که همین مشکل را داره یعنی زنگ میخوره ولی امکان صحبت کردن نداره اگه شما هم مشکل را حل کردید لطفا بنده را هم در جریان بزارید.متشکرم

حسین دانش

کاربر vip
vip
کاربر
2013-08-01
96
175
Sسلام دوست عزیز ترانزیستورمثبتA92 درتلفن چینی ودر گوشی پاناسونیک ترانزیستور مثبت شمارش یادم نیست اونم باید عوض بشه درضمن دیود زینرم کنار ترانزیستور هست اونم عوض بشه مشکل حله

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4/007
45/275
ایران
با سلام
از همه مهمتر قطعه ای بنام واریستور یا مقاومت حساس به ولتاژ است

v1.jpg
v2.jpg
[hide]
که میسوزد شبه خازن عدسی بزگ و برنگ آبی یا زرد و یا قرمز میباشند که در مسیر ورودی کابل تلفن قرار میگیر و از ورود ولتاژهای بالا ممانعت میکند و همانند یک فیوز عمل میکند و میسوزد و باید تعویض شود
[/hide]

askari2

کاربر
2014-05-13
30
33
درود
انصافا انتظار جواب به این سرعت را نداشتم بنده نوازی فرمودید.
اما زیر و روی برد را گشتم چنین شماره ترانزیستوری ندیدم تازه مقاومت حساس به ولتاژ هم نداره مثل اینکه گوشیهام از چینی هم چینی تره اگه به نظر شما اساتید راه حل دیگه ای میرسه خواهشا بنده را محروم نفرمایید
با احترام متشکرم

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4/007
45/275
ایران
باسلام
این واریستور است نه ترانزیستور اینها نمونه است شکلش مثل همین است منتهی اینها با ولتاژهای بالاتر از 220 ولت هستند ولی واریستور تلفنها و مودمها ولتاژش حدودا بین 90 تا 160 ولت است

آخرین ویرایش:

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4/007
45/275
ایران
با سلام
شما عکسی ازبرد مدار چاپی آن با رزولیشن و کیفیت بالا قرار بده تا راحتتر راهنمایی شوی و توضیحات لازم روی عکس مشخص کنم

آخرین ویرایش:

askari2

کاربر
2014-05-13
30
33
اطاعت امر اما الان گوشیها در دسترسم نیست احتمالا شنبه همین کاری را که فرمودید انجام میدم اما در مورد مطلبی که فرمودید بنده شاگرد خوبی هستم اسم قطعه ای که عکسش را زحمت کشیدید گزاشتید را یاد گرفتم ترانزیستور 92 و 45A را دوستان دیگه فرموده بودند که خدمتشان عرض کردم و جای اونها را سوال کردم تا بیشتر راهنماییم کنند البته اگه ممکن باشه.
باز هم سپاس فراوان

بالا