آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکا عجیب در اسپیکر فراسو 4055

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
با سلام
یک عدد اسپیکر فراسو مدل 4055 هست که وقتی روشن میکنی روشن نمیشه و چند بار خاموش و روشن میکنی روشن میشه
باز کردم دیدم وقتی روشن نمیشه برق تا سر تغذیه آیسی pwm میاد ولی آیسی روشن نمیشه ...
فقط مساله اینه که یکی دوبار که خاموش روشن میکنی روشن میشه و یا اینکه اگه با نوک یک پیچ گوشتی بدون اینکه
به دستم تماس داشته باشه یک بار یا دو سه بار بعضی وقطها به پایه یک قطعه روی برد میزنم یهو روشن میشه
یا به نوک پراب به پایه یک قطعه تو مدار میزنم یهو روشن میشه ... خیلی عجیبه که با پیچ گوشتی بدون تماس دست هم روشن میشه
یا با نوک پنس ... انگار جریان نمیچرخه و این ضربه الکترون ها رو یه هل کوچیک میده ...
لطفا اساتید فن نظر بدن که مشکل از کجاست ...
خازن استارت آیسی و فیلتر های ورودی برق رو هم عوض کردم ولی فایده نداشت. آیسی pwm هم مدل TEL: 18818 هست ... تلفن نوشته روش
اصلا ندیدم همچین آیسی تو نت که دیتا داشته باشه
منتظرم شدید...
با تشکررر

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,271
تهران - ساوه
درود
CR18818 = TEL18818
با نقشه این مدل آی سی مقایسه کن

پیوست‌ها

• 5.3 کیلوبایت بازدیدها: 9
  • 10.9 کیلوبایت بازدیدها: 11
  • 10.8 کیلوبایت بازدیدها: 9

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
درود
CR18818 = TEL18818
با نقشه این مدل آی سی مقایسه کن

وجود نداره دیتاشیت برای این آیسی ...tel 18818 یا cr18818 اصلا نیست ... فقط فروشندش هست ... شما اگه پیدا کردی لطفا لینکش رو به منم بده ... خیلی لازم دارم
ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 2809

2809

کاربر vip
vip
کاربر
2010-09-18
209
466
مازندران
سلام. وقت بخیر.
شما بیزحمت عکس زیر و روی برد و عکس ای سی رو بفرستید
آخرین ویرایش:

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
سلام
معمولا نویز زیاد که ناشی از عدم کارکرد صحیح خازنهای الکترولیت هست؛ باعث چنین ایرادهایی میشه.
دنبال خازن‌های معیوب تو بخش گرم بگردید.
اگر اسکوپ داشته باشید؛ قصه خیلی راحت‌تر میشه.

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
درود
دوست عزیز ربطی به هل دادن الکترونها نداره
اگه با ضربه به برد روشن میشه احتمالا شکستگی یا ترک یا لحیم سردی داری
باز طبق فرمایش همکار عزیز لطفا عکس از برد
با تشکر ار توجه شما ... عکس میزارم حتما در اولین فرصت ولی من ضربه نمیزنم ... فقط تماس خیلی آروم ... حتی با نوک سوزن

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
124
57
سلام
معمولا نویز زیاد که ناشی از عدم کارکرد صحیح خازنهای الکترولیت هست؛ باعث چنین ایرادهایی میشه.
دنبال خازن‌های معیوب تو بخش گرم بگردید.
اگر اسکوپ داشته باشید؛ قصه خیلی راحت‌تر میشه.
خازن استارت PWM رو عوض کردم فرقی نداشت ... ولی خازن 400 اصلی رو عوض نکردم ... در واقع برق توی اون هست و توی استارت هم هست تا پای آیسی میره ولی آیسی روشن نمیشه ... آیسی هم دیتاشیتش نیست متاسفانه TEL18818

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
793
1,330
خازن استارت PWM رو عوض کردم فرقی نداشت ... ولی خازن 400 اصلی رو عوض نکردم ... در واقع برق توی اون هست و توی استارت هم هست تا پای آیسی میره ولی آیسی روشن نمیشه

سلام مجدد
همین چندوقت پیش بود که یکی از قدیمی‌های انجمن تو بخش گرم پاور به مشکل خورد. با توصیه همکاران مجدد اقدام به تعویض خازن نویی کرد که چند ساعت قبل تعویض کرده بود. در عین ناباوری پاور راه افتاد.
بگفته ایشان، با وجود نو بودن، خازن از ظرفیت و ESR مطلوبی برخوردار نبود.
لذا در صورت وجود LCR متر، توصیه می‌شود خازنهای الکترولیت این بخش را مجددا بررسی فرمایید.

آیسی هم دیتاشیتش نیست متاسفانه TEL18818

متاسفانه منم نتونستم دیتاشیتی از این آیسی پیدا کنم‌.

آخرین ویرایش:
بالا