آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشورت و تجربه برای پروگرم کردن و اصلاح فایلهایی مثل موزیک در آیسیهای قیر.شکل (اسباب بازی یا وسایل مشابه)

yasharmechanic

کاربر
2024-02-01
7
8
Persia
مشورت و تجربه برای پروگرم کردن و اصلاح فایلهایی مثل موزیک در آیسیهای (اسباب بازی یا وسایل مشابه)
برای مثال...من یک ماکت (پژو پرشیا) رو که وقتی کلید اون رو فشار میدی صدای گاز دادن از بلندگوی آن پخش میشه.......حال من میخام با ترفندی به جای اون فایل صوتی (صدای گاز دادن)...یک فایل صوتی دلخواه مثل موزیک دلخواه جایگزین کنم......برای همچین مواردی که آیسی آنها شبیه به یه قطره-قیر هست...چطور اینکار انجام میشه...لطفا در صورت تجربه داشتن همکاری کنید..متشکر
عکسی از مدار این مورد میذارم
👇

IC Program.jpg

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
385
797
درود. این کار نشدنی هست. این آی سی های قیری یا (Chip On Board (COB با دستگاه های پیشرفته روی خود PCB ساخته میشه و غیرقابل دستکاری و تعمیرن. بر فرض محال امکان پروگرام کردن هم داشتند فایل برنامه آنها را از کجا می خواین تهیه کنین.

می تونید از انواع آی سی های معروف BT66 یا UM66 استفاده کنید که موزیک های گوناگون و صداهای خاص مثل بیپ بیپ و غیره را درون خود جا داده اند. صدایشان در دو حالت فقط یک بار یا ممتد قابل اجرا هست.
البته پیشنهاد می کنم از «ماژول ضبط و پخش صدا ISD1820» استفاده کنید و به صورت دیجیتال بین 8 تا 20 ثانیه صدای دلخواه را روی آن ضبط و پخش کنید. هر وقت هم خواستین پاک کنین و صدایی دیگر بر رویش ضبط کنین. قیمت مناسبی هم دارد و فضای زیادی هم نمی گیرد.

ویدئویی آموزشی درباره آی سی های قیری پیوست کردم.

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

yasharmechanic

کاربر
2024-02-01
7
8
Persia
تشکر با لایک شده بود...اما دلم راضی نشد بدون تشکر با کامنت پاسخ بذارم....عدم جواب رو برای جلوگیری از کامنت اسپم نذاشته بودم

بسیار تشکر جناب (نوید-عارف)...از ویدیو و بقیه...
اون ماژول رو خبر داشتم اما فک میکردم راهی باشه با اتصال به مدار..اون ایسیهای قیری رو هم تغییر داد...که ظاهرا نیست...ممنون از شما🙏🙏

بالا