آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشورت برای خرید اسیلوسکوپ ، دیجیتال مدل DSO 918 یا آنالوگ صا ایران مدل 3208 ؟

Omid2022

کاربر vip
vip
کاربر
2022-04-28
24
15
با سلام و احترام ،

دوستان گرامی ،

من قصد خرید اسیلوسکوپ دیجیتال مدل DSO 918 و یا آنالوگ 8203 صا ایران برای تعمیرات رادیو و تلویزیون و بردهای مختلف مانند بردهای جوشکاری را دارم ،

اما میان انتخاب یکی از این دو اسیلوسکوپ گیج شدم !

بعضی از دوستان میگن صا ایران آنالوگ است و نسبت به دیجیتال خیلی اذیت میشوی ، بعضی ها می‌گویند DSO 918 خوبه ولی 2 مگ است !

مشخصات DSO 918 :

https://sdtek.ir/shop/اسیلوسکوپ-دیجیتال-sdtek/P1049-اسیلوسکوپ-دیجیتال-دو-کانال-sdtek-مدل-dso918.html

نظر شما دوستان گرامی چیست ؟

دقیقا چه مدلی باید بگیرم ؟

یک دنیا ممنونم.

نقل‌قول پاسخ

گزارش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Victor97

کاربر vip
vip
کاربر
2019-07-13
6
6
38
من اسیلوسکوپ ندارم اما دقیقا مثل شما بین دوراهی گیر کردم و از چند تا از همکاران سوال کردم نظرشون این بود که CRT خیلی بهتره

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,099
74,087
48
ایران
سلام
اسکوپ دیجیتال یک محاسنی داره و معایبی و محاسنش یکیش رنگی بودن نمایشگر هست .. نمایش پارا متر هایی چون فرکانس ولتاژ و غیره
سبک و کم جا بودن .
من هر دو مدل رو دارم ولی از دیجیتال استفاده می کنم .
اگر فقط برای نمایش فرکانس می خوای همون انالوگ بگیر

Arash44

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-29
387
2,861
با سلام و احترام ،

دوستان گرامی ،

من قصد خرید اسیلوسکوپ دیجیتال مدل DSO 918 و یا آنالوگ 8203 صا ایران برای تعمیرات رادیو و تلویزیون و بردهای مختلف مانند بردهای جوشکاری را دارم ،

اما میان انتخاب یکی از این دو اسیلوسکوپ گیج شدم !

بعضی از دوستان میگن صا ایران آنالوگ است و نسبت به دیجیتال خیلی اذیت میشوی ، بعضی ها می‌گویند DSO 918 خوبه ولی 2 مگ است !

مشخصات DSO 918 :

https://sdtek.ir/shop/اسیلوسکوپ-دیجیتال-sdtek/P1049-اسیلوسکوپ-دیجیتال-دو-کانال-sdtek-مدل-dso918.html

نظر شما دوستان گرامی چیست ؟

دقیقا چه مدلی باید بگیرم ؟

یک دنیا ممنونم.

نقل‌قول پاسخ

گزارش
بادرود - دیجیتال بهتره من ریگول دارم ازش راضی ام

SpaceX

کاربر vip
vip
کاربر
2019-02-28
90
386
درود
این لینک که دادید یه چیزی اسباب بازی هست و ارزش ندارد
اسکوپ آنالوگ اون سری هاش که OSD داشت واقعا پدیده‌ بود.
در مورد دیجیتال هم سری
MSO ( mixed signals oscilloscope ) که تو ایران گیر نمیاد اگر هم باشه قیمت نجومی داره
اگر اسیلوسکوپ آنالوگ ۵۰ مگ به بالا گیر بیاری که خوبه
(صا ایران معمولا ۲۰ مگ هست)
اون ۲ مگ هم کلا بیخیال شوید.
در کل نظر من آنالوگ هست،هر چند که دیجیتال کاربردها و قابلیتهای خاص خودش رو داره.(نه اون دیجیتالی که لینک دادید)
خودم Tek دیجیتال دارم و زیاد ازش راضی نیستم

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,332
2,984
گودویل بگیر سعی کن بهترین ها رو بگیر تا جایی که از نظر پولی مشکل نداری همیشه ابزار اندازه گیری بهترین ها راه گشا هستند روی وسایل دست دوم حساب باز نکن نو بگیر هر مدلی بهترین ها می خواهی بگیری قبلش از تجارب دیگران و یوتیوپ سرچ کن چون گران هستند از کارکردش ناراضی باشی رو دستت نمونه

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
227
466
قم
درود
در یوتیوب دو سه تا پیج هست که انواع اوسیلوسکوپ ها رو تحلیل میکنند و معایب و مزایای اون رو بیان میکنن. یکی از اونا
TechCornerTV هست. در کل اگر وسعتون میرسه مارک های ریگول یا گودویل مناسبه. ویژگی های دستگاه متناسب با نیاز شما انتخاب میشه. مثل تک یا دو کاناله بودن. محدوده فرکانس. تولید انواع موج ها. من خودم دستگاه های هانتک رو انتخاب کردم چون پولم به نمونه های بالارده نمیرسید. پیجی که دادم رو حتما سربزنید قبل از خرید کمک خوبی بهتون میکنه. موفق باشید

Victor97

کاربر vip
vip
کاربر
2019-07-13
6
6
38
دوستان نظرتون در مورد اوسکوپ های ماژولار که الان حدود 1 تومنه چیه؟برای نمایش فرکانس ای سی های سوییچینگ و فرکانس های زیر 1مگ

بالا