آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مشكل در شارژ باطري بكاپ ترازوي پند مدل px6000

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
409
1,112
خوزستان
سلام . من ولتاژ مناسب رو تو خروجی یا کانکتور باتری دارم اما جریان دهی مناسب برای شارژ رو ندارم .

چطوری براش شارژر درست کنم ؟ و چطور با این مدار تلفیق کنم که زمانی که به برق هست و خاموشه ترازو شارژ بشه و زمانی که روشن میشه ولتاژ بیاد پایین در حد ولتاژ شارژ شناور و اگر برق بره سیستم از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده کنه؟

درود :

یک تغذیه میتونید با این مقادیر درست کنید البته این تغذیه هیچ ربطی به منین نداره وکاملاً مجزا هست از برق شهری میاد و تا خود باتری یک شماتیک بات میزارم با پرتوئوس درست کردم این شکلی البته میتونید رکلاتور 5 ولتی هم بهش اظافه کنید که تا همین شکلی هم کافیه شب متعاقباً اپلود میشه

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yousof156

yousof156

کاربر vip
کاربر
2020-12-06
127
181
درود :

یک تغذیه میتونید با این مقادیر درست کنید البته این تغذیه هیچ ربطی به منین نداره وکاملاً مجزا هست از برق شهری میاد و تا خود باتری یک شماتیک بات میزارم با پرتوئوس درست کردم این شکلی البته میتونید رکلاتور 5 ولتی هم بهش اظافه کنید که تا همین شکلی هم کافیه شب متعاقباً اپلود میشه

سلام . ممنونم . اونوقت خروجی این شارژر که به باتری میره و باتری هم که به مین وصله ، اونوقت شارژری که روی مین هست با شارژر جدید تداخل ایجاد نمی کنه ؟

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
409
1,112
خوزستان
سلام . ممنونم . اونوقت خروجی این شارژر که به باتری میره و باتری هم که به مین وصله ، اونوقت شارژری که روی مین هست با شارژر جدید تداخل ایجاد نمی کنه ؟

درود :

خیر هیچ داخلی غیر قابل قبولی ایجاد نمیکنه در ضمن اگر ملاحظه کردید دقیق شبیه تغذیه نورفکن دستی هست

پیوست‌ها

• 85 کیلوبایت بازدیدها: 91
آخرین ویرایش:
  • Like

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
409
1,112
خوزستان
ممنون hafezmohamad عزیز ، R1 مقاومت متغیر هست؟

درودی دیگر :

صد در صد تا 12 مگ وات بالا هم میتونه کارساز باشه همینطور که میدونید فقظ از این عدد تصویر دیگر پایینتر نباشه

آخرین ویرایش:
  • Like

hafezmohamad

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-20
409
1,112
خوزستان
با تغییر R1 چه چیزی تغییر می کنه؟ روی چند باید گذاشت؟ سپاس

ولتاژ دیگه اهم رو بالا ببرید پایین میاد و پایین بیارید همینطور ولتاژ بالا میره .

• Like

yousof156

کاربر vip
کاربر
2020-12-06
127
181
آقا من کارهایی زیر رو انجام دادم درست شد :
[hide]
در ابتدا bd139 و f9530n و دیودها رو عوض کردم که جریان شارژ کمی بالاتر اومد اما باز مناسب نبود
اما در انتها با از مدار خارج کردن یکی از دیودهایی که در مسیر باتری بود ولتاژ رو بالاتر بردم ( حدود 8 و خورده ای ) و جریان شارژ هم اومد بالا و به خوبی شارژ می کرد و در زمان شارژ کامل هم یه جریان ناچیزی حدود 50 میلی می کشید . [/hide]

ieee1000

کاربر vip
کاربر
2013-02-26
3
0
سلام
ممنون میشم راهنمایی کنید
مشتری ترازوی پند px6000 آورده، دقیقا همین بردی که دوستمان ازش عکس قرار داده.
مشکل روشن نشدن داشت حل شد و ترازو با برق شهر به درستی کار می کند ولی از روی باتری بکاپ در عرض چند ثانیه خاموش می شود...باتری خودش خراب بود نو قرار دادم باهمان ولتاژ و جریان
درزمان اتصال به برق شهر ولتاژ 8 ولت روی باتری است و مشکل شارژ ندارد فقط زمانی که برق شهر قطع می شود بعد چند ثانیه خواموش می شود.
رگولاتور ها سالم ترانزیستور 9530 و 139 سالم و ای سی 34063 سالم
دیودها و مقاومت های قسمت تغذیه هم سالم هستند
راستش کمی خستم کرده
اگر از همکارا کسی اطلاعی دارد ممنون میشم راهنمایی کند

ieee1000

کاربر vip
کاربر
2013-02-26
3
0
سلام مجدد
دوستان کسی می تواند کمک کند؟؟؟