آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک تکشو

مزاحمت های موبایلی از طریق امور مشترکین مختص هر اپراتور قابل پیگیری است

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
2007-09-21
6,768
29,776
ایران
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: مشترکان هر اپراتور در صورت بروز مزاحمت های تلفنی باید به دفاتر امور مشترکین مختص اپراتور خود مراجعه کنند.
صابر فیضی در گفت وگو با خبرنگار موبنا با بیان اینکه "تفاوتی ندارد که مزاحمت تلفنی از چه شبکه ای برای مشترک به وجود آمده است"، اضافه کرد: چنانچه مشترکان اپراتورهای اول ، دوم و تالیا از هر شبکه دیگری با مزاحمت تلفنی مواجه شدند، باید با مراجعه به دفاتر امور مشترکان و پرکردن فرم درخواست پیگیری مزاحمت تلفنی اپراتورهای خود را از موضوع مورد نظر آگاه کنند.
وی در خصوص بروز برخی مزاحمت های موبایلی از شبکه سیم کارت های اعتباری ایرانسل برای سایر اپراتورها، اظهار داشت: اغلب افراد فکر می کنند که مزاحم تلفنی دارند؛ در حالیکه با بررسی های صورت گرفته مشخص شده تنها یک دهم درصد از تقاضاهای پیگیری مزاحمت تلفنی، درست بوده است.
به گفته فیضی،"پس از تکمیل فرم توسط مشترک، مابقی مراحل به دستور مراجع قضایی و با شناسایی شماره مورد نظر انجام می پذیرد."
این در حالی است به موجب ماده 641 قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس از یک تا شش ماه برای مزاحمین تلفنی پیش بینی شده است.
طبق تبصره 2 ماده 14 قانون تاسیس شرکت مخابرات ایران مصوب سال 1350 هر **** وسیله مخابراتی در اختیار خود را وسیله مزاحمت دیگری قرار دهد، یا با عمد و سوء ثبت نیت ارتباط دیگری را مختل کند، برای بار اول پس از کشف، ارتباط تلفنی او به مدت یک هفته همراه با اخطار کتبی قطع و تجدید ارتباط مستلزم پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود.
همچنین برای بار دوم پس از کشف مزاحمت تلفنی، ارتباط تلفنی او به مدت سه ماه با اخطار کتبی قطع و تجدید ارتباط مستلزم تقاضای مشترک و پرداخت هزینه های مربوطه خواهد بود.
در صورت مزاحمت تلفنی برای بار سوم، شرکت ارتباط تلفنی وی را به طور دائم قطع و اقدام به جمع آوری منصوبات تلفن کرده و ودیعه مربوط به مشترک را پس از تسویه حساب مسترد خواهد کرد.
براساس این گزارش، این قانون مشتمل بر ماده واحده در جلسه روز سه شنبه نهم تیرماه سال 1366 در مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 21 تیر ماه همان سال به تائید شورای نگهبان رسیده است.
 
بالا