آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مراحل تعمیر هارد دارای بدسکتور

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,478
اهواز
دوستان من موق بدسکتور گیری به این ارور می خورم
جه تحت ویندوز چه داس
مشاهده فایل‌پیوست 88120

سلام یعنی وضعیت وخیمه
خب ببین در کدام گیگ این طور میشه ؟
مثلا اگه تو 50 گیگ این خطا رو داد دیگه باید این رو مد نظر داشته باشی که اون رو از پارتشین جدا بکنی
حالا بعدش کامپیوتر رو خاموش کن - و برای عیب یابی به برنامه دستور 50 گیگ به بعد رو بده

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
سلام
-
من با نرم افزار Partition Bad Disk تست زدم روی هارد 500 گیگ خوشبختانه جواب داد و هارد زنده شد ولی مشکلی که هست بعد از نصب کامل ویندوز موقع استارت شدن welcome screen این ارور رو می ده windows cannot configure to run on this computer hardware

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
سلام وادب خدمت شما با این روشی که شما محبت کردید برای جدا کردن قسمتهای خراب اولیه هارد من فکر میکنم کاربرد زمانی هست که خوندن اون سکتور ها توسط هد ممکن باشه.چون در ابتدای روشن کردن سیستم کل هارد چک میشه و اگر هد نتونه سکتوری رو بخونه و رد بشه سیستم در همون صفحه اول هنگ میکنه. از ارائه تجارب شما بسیار ممنونم با تشکر

pc repairman

کاربر
2013-10-02
160
343
درود
دو تا برنامه قرار دادم
اولی فایل ISO نرم افزار هست که باید رایت شود( بوتیبل ورژن 1.71)
دومی خود نرم افزار هست که میتونید روی یه سیستم سالم نصب کنید
و ازصفحه اصلی نرم افزار گزینه Bootable DVD/ CD را انتخاب کنید
تا نرم افزار بصورت بوتیبل روی سی دی رایت شود

hidden content may not be quoted

سلام و عرض ادب . در کرک کردن فایل دوم مشکل دارم . این پیامو میده : cant create backup file . تو پوشه اولی هم که قرار دادید یه فایل mdf و یه فایل mds هست و خبری از فایل iso نیست . لطفا بنده را راهنمایی کنید . متشکرم .

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,478
اهواز
سلام
نسخه تحت بوت رو با فرمت ایزو آپ کردم
نسخه تحت ویندوز هم به راحتی هم کرک میشه - وقتی برنامه رو نصب کردی باید به طور کامل از برنامه بیای بیرون -انتی ویروس رو باید غیرفعال بکنی - نت هم رو خاموش

این رو هم باید عرض کنم که اگه اسکن یک هارد در نسخه تحت بوت یک ساعت باشه امکان داره در نسخه تحت ویندوز به بیش از دو سه ساعت طول بکشه​

پیوست‌ها

PEDRAM1359

کاربر
2007-12-23
3
2
سلام با عرض خسته نباشید من یک هارد 1 ترا پاسپورتی وسترن دارم که شناسایی نمیشد ولی با نرم افزار های مختلف تونستن کاری کنم که بشناسه و فایلهارو نشون میده ولی داخل فولدرها نمیشود و زمانی که به سیستم نصب میکنم 15 دقیقه ای طول میکشه تا شناسایی بشه با نرم افزارهای ریکاوری سعی کردم اطلاعاتشو برگردونم ولی بعد از 27 ساعت فقط فایلی به اسم raw ریکاوری شد که فایلهاشو نشون نمیداد و اسمهاشم فرق میکرد با نرم افزار test disk این پیغامو میده میخوام ببینم باید په کاری انجام بدم
آنالیز هارد.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

niki172

کاربر
2014-05-05
58
109
با نرم افزارهایی که اطلاعات رو به صورت Raw بازیابی میکنن امتحان کنید بالای 50 درصد موفق میشید.

PEDRAM1359

کاربر
2007-12-23
3
2
سلام با نرم افزار i care data recovery امتحان کردم نشد شما نرم افزار بهتری سراغ دارید ، در حال حاضر همه فولدرها رو نشون میده ولی تو باز کردن فولدرها مشکل داره

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
اون دسته از دوستانی که میخان این روش رو پیش ببرن نیاز به برنامه HDD Regnator 1.7 دارید . توجه کنید این برنامه یک مزیت خیلی خیلی خوبی نسبت به نسخه مشابه اون در سی دی هاینرس داره
با اینکه شرکت هایرنس ادعا میکنه تمام برنامه هاش پولی و اصلی هستن ولی انگار باز خوب کار نمیکنه -هم خودم به این نتیجه رسیدم و هم از دو تا از همکارام
پس برنامه رو براتون اپ میکنم - فرمتش Iso هستش و به راحتی میتونید اون روی سی دی اجرا کنید
حالا مزیت این نسخه نسبت به نسخه مجموعه هایرنس و نجوه بدسکتور گیری

سلام دوست عزیزم ... مرسی از اینکه تجربتو ذر اختیار ما قرار میدی ... در راستای اینکه فرمودید در HDD REG موجود hiren نمیتوان zone مربوطه را جهت محدود کردن جستجو برای یافتن بدسکتور مشخص نمود بنده راهکاری ارایه میدهم :

[hide]شروع به شناسایی بدسکتور میکنید ... دقت کنید !! فقط شناسایی نه تعمیر ... سپس با دکمه Esc فرایند را متوقف کنید . در صفحه به دنبال گزینه change starting sector بگردید ... دو مرحله باقی میماند ... 1 . سکتور شروع جهت جستجو مثلا 123456789...... 2.سکتور پایان جهت جستجو مثلا 987654321... و در نهایت شروع به جستجو میکنید ...نگران نباشید ! خود برنامه شمارو راهنمایی میکنه . :khandehhh:[/hide]
[hide][/hide]

enzomartini

Banned
2014-02-24
556
2,769
آمل
منم یه هارد دارم که بدسکتور شدید داشت . جداشون کردم ... و پارتیشنبندی ... تو اخرین پارتیشن که بنظرم سالم تر بود ویندوز نصب کردم ( نصبش 7 ساعت طول کشید ) و حالا هم میاد رو لوگوی ویندوز و جلو نمیره ... هه . خسته میشه ادم

بالا