آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار جهت روشن کردن لامپ کم مصرف با 12v dc

Tanesh

کاربر
2008-10-05
61
584
با سلام خدمت استاد گرامی جناب آقای محمودی
ممنون از راهنمائی های حضرت عالی امیدوارم عزیزان از راهنمائی ها استفاده بهینه را برده باشند

pmf

کاربر
2009-05-04
4
11
با سلام.اگه میشه نقشه لامپ های کم مصرف را بذارین. با تشکر
توی اینترنت ی بار پیدا کردم ولی نمی دونم کجا گذاشتم

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
با سلام.اگه میشه نقشه لامپ های کم مصرف را بذارین. با تشکر
توی اینترنت ی بار پیدا کردم ولی نمی دونم کجا گذاشتم
با سلام :
دوستان برای دانلود نقشه مدارات لامپهای کم مصرف 110 و 220 و 12 ولتی در توان های مختلف به تاپیک مربوطه مراجعه نمایید : لینک :
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=23407#post23407
با تشکر .
موفق باشید .

Hassan5055

کاربر
2008-05-15
1
3
با سلام
در حال دیدن بعضی از موضوعات بودم که به پرسش و پاسخهایی برخورد می کنم که سوال کننده هیچ گونه اطلاعی از الکترونیک ندارد و نوع قطعات را نیز بخوبی تشخیص نمی دهد ولی می خواهد مدار کاملی بسازد و به قول معروف (هلو برو تو گلو) می خواهد.
لازم بذکر است که سوال کننده باید ابتدا خود زمینه ای از الکترونیک داشته باشد و قطعات را بخوبی تشخیص دهد و سپس اقدام به سوال کند که متاسفانه صفحات بسیاری به سوال های اضافی اختصاص یافته است.

abbasmha

کاربر
2009-08-12
12
13
سلا م جناب رجبی خروجی این چوک ها چند ولت است میشه با این مدار لامپ نئون با اندازه 50سانتی متری را روشن کرد ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: frh

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلا م جناب رجبی خروجی این چوک ها چند ولت است میشه با این مدار لامپ نئون با اندازه 50سانتی متری را روشن کرد ممنون
با سلام :
ولتاژ خروجي وابسته به جريان مصرفي متغيير خواهد بود بدون مصرف پيك تا پيك بيش از 400 ولت و در حال مصرف 10 وات حدود 80 الي 100 ولت {فركانس كاري تغيير مي يابد } .
به دليل متغيير بودن فركانس {فركانس خيلي بالايي داره و براي نيون مضر است } و ناپايداري ولتاژ براي نيؤن مناسب نبست ولي براي لحظه اي {تست } ميشه نتيجه گرفت .
با تشكر .
موفق باشيد .

abbasmha

کاربر
2009-08-12
12
13
سلام
من مدار فوق را درست کردم ولی نورش بسیار ضعیف است میشه مدار بهتری معرفی کنید ممنون از راهنمایی بی دریغتان

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,555
سلام
من مدار فوق را درست کردم ولی نورش بسیار ضعیف است میشه مدار بهتری معرفی کنید ممنون از راهنمایی بی دریغتان
با سلام :
دوست عزيز مدار تست شده و مشكلي ندارد شما نوع لامپ كه استفاده كرديد را عوض كنيد تا نور مناسب داشته باشيد . {ترجيحا كم وات }
با تشكر .
موفق باشيد .

آخرین ویرایش:

abbasmha

کاربر
2009-08-12
12
13
با سلام :
دوست عزيز مدار تست شده و مشكلي ندارد شما نوع لامپ كه استفاده كرديد را عوض كنيد تا نور مناسب داشته باشيد . {ترجيحا كم وات }
با تشكر .
موفق باشيد .[/QUOT
سلام استاد
از ال ای دی؟
من منظورم لامپ نئون بود لامپ کم مصرف هم که وصل می کنم نورش خیلی کمه بعد از چند ثانیه قطع میشه:violent-smiley-093:

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like

jooly

کاربر
2009-05-16
125
141
با سلام
با اجازه استاد گرامی جناب آقای مهندس رجبی
مدار درخواستی بصورت خیلی ساده و عملی تقدیم میگردد
با سلام
من این مدارو ساختم منظور از لامپ 20wهمان مهتابی میبا شد من که با ولت متر ولتاژ دوسرdوeهیچ ولتاژ ی نیست
با تشکر

• Like
بالا