آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مدار ترانس جوش اینورتر 200 امپر

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
دوستان كسي مداري يا ساخته شده از جوش اينورتر داره . كه بشه ازش بسازيم .
يا اين كه تجربه كاري در اين زمينه باشه
ممنونم ميشم قرار بدين

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
ممنون
ايا بهش اعتماد هست
خودتون ازش نزدين . ؟
البته شايد بعدا بشه با افزايش اي جي بي تي ها قدرتش را افزايش داد .

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
خوب خودم يه طراحي انجام دادم و دارم يه نوع خواص تا 202 امپر با تنظيم قوس و امپر ميسازم هر موقع تموم شد فيلم ميگيرم و قرار ميدم براي دوستان .
تقريبا بيشتر كار هاش انجام شده . فقط مونده برنامه ميكروش تا سه روز ديگه فكر كنم تموم ميشه
:rapture::rapture::rapture::rapture::rapture::rapture:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ~H03in~

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,085
خوب خودم يه طراحي انجام دادم و دارم يه نوع خواص تا 202 امپر با تنظيم قوس و امپر ميسازم هر موقع تموم شد فيلم ميگيرم و قرار ميدم براي دوستان .
تقريبا بيشتر كار هاش انجام شده . فقط مونده برنامه ميكروش تا سه روز ديگه فكر كنم تموم ميشه
:rapture::rapture::rapture::rapture::rapture::rapture:
با سلام
از چه میکرویی استفاده کردین؟
برای قسمت کنترلر بهتر از همون ای سی های pwm کنترلر استفاده کنین مثل 3845-3525-494 و غیره
میکرو برای نمایشگر و یسری تنظیمات خاص مناسبه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
بله از ميكرو فقط براي نمايش امپراژ و مقادير ديگه استفاده كردم . ...
اتمگا 32

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام
خوب بلاخره تموم شد و حتي روانه بازار ميخواد بشه :unconscious:
اينم اينور تر جوش من كه تا 200 امپر روي LCD معلوم هست . جوش هم تست كرديم عالي بود خودم باورم نميشه ......

پیوست‌ها

• 26.7 کیلوبایت بازدیدها: 296
  • 23.5 کیلوبایت بازدیدها: 285
آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
سلام
خداقوت خودتون درست کردین؟
من ی تعمیری دارم الان مشکلش اینه که 2 تا الکترود جوش میدی جریانش قطع میشه اما ولتاز هست نمیدونم مشکلش کجاست میشه راهنماییم کنید؟:66000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: CINAPA

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
پاسخ : رد: مدار ترانس جوش اینورتر 200 امپر

سلام
خداقوت خودتون درست کردین؟
من ی تعمیری دارم الان مشکلش اینه که 2 تا الکترود جوش میدی جریانش قطع میشه اما ولتاز هست نمیدونم مشکلش کجاست میشه راهنماییم کنید؟:66000000:

سلام
سلامت باشين . ممنون
بله كلي دنبال شماتيك بودم تا يكي تو نت پيدا كردم و تغييرش دادم و كلي هم مدار بهش اضافه كردم تا درست شد .
والا چي بگم . تا اينورتر را نبينم نميشه نظر داد نقشه ها با هم فرق دارن . الان از من با ماسفت طراحي كردم ولي از شما ممكنه از igbt باشه كه فرق ميكنه .. ولي بصورت كلي بگم اين كه اگه ولتاژ داري ببين چند ولت هست و ايا در هين جوشكاري كم و زياد ميشه يا نه
دوم اگه ولتاژ باشه ولي جريان كم ميشه و حتي قطع ميشه .
ممكنه اگر ماسفتي بود از خود ماسفت هاش باشه كه ممكنه چند تاش يا حتي يكيش خراب و سوخته باشه يا از نيم پل يكسو ها باشه . يا اصلا از ورودي باشه كه جريان خوب تامين نميشه . از خراب شدن پل يكسو هاش باشه يا كلا از 4 تا خازنش باشه يا 8 تا خازن صافي باشه ولتژ بالا
در كل نميشه همينطور نظر داد .

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,067
IRANTK
خب igbt 30n60 هستش

عکس هم در پست بعدی براتون میزارم
خازن هاش مثل اینکه قبلا عوض کردن
در حالت عادی ولتاژ 70 ولت خروجی داریم و راحت تا 2 الکترود جوش میده و دیگه قطع میشه جوش نمیده ولی اهمتر میزنی 70 ولت داریم !
4 تا ای سی که حالا ی سری مربوط به pwm میشه سوخته بود عوض کردم درست شد اما خب بعد اینکه 2 الکترود جوش میدی قطع میکنه!
ورودی 24 ولت هم دیود زنر شکسته بود چون مقدارش ندیدم چنده فکر کنم 24 ولت بود که ی دیود زنر 22 ولت زدم و خازنش هم باد کرده بود که اونم عوض کردم فکر کنم دلیل باد کردن خازن از ولتاز زیادی بوده که 2 سرش میومده که علتشم مال خرابی دیود زنر بوده !
حالا وقتی دستگاه رو با 110 یا لامپ تست میزنم یکم جریان میکشه و لامپ یلی کم روشنه !
حالا با این شرایط نظر شما چیه؟
فکر نکنم ار جی بی تی ها خراب باشن چون اگه یکیشم خراب باشه روشن نمیشه وخروجی نمیده!
بازم من تجربم کمه عکس هم از برد چند تا میزارم تروخدا کمکم کنید ممنونم:44000000:

بالا