آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدارات عملی تابلوهای ثابت با( avr(atmega

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام دوست عزیز

برای دانلود راحت تر دوستان برنامه شما رو تو سایت خودمون آپلود کردم.
:iran::
اقا شرمنده اخر شب بود که قراربود این فایل را بزارم و چون رو برنامه نویسی بودم و فکرم اونجا بود نمی فهمیدم که خوب اپلود شدن یا نه . و فکر کنم این اپلود سنتر هام که انگار با من دشمن بودن دیشب . وما هی اپلود میکردیم واگه اخطارهای جناب SKY_MAN نبود که بصورت پیام خصوصی میدادن . اصلا متوجه نمیشدم که خوب اپلود شدن یا نه . در هر صورت ممنون

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام :11681:
بله هیچ محدودیتی نداره . ولی از قرار دادن این فایلها میخواستم بتون نشون بدم که کلا وقتی میخواهید یه پورت کامل یا یک دونه بیت را کنترل کنید بطوری که مانند pwm عمل کنه و محدودیتی نداشته باشد و نوع عمل چگونگی یک بیت بعنوان pwm . بدون استفاده از پین ها ی oc که در pwm کار برد دارن را نشون بدم تا اگه خواستید برنامه ای برای افکت دادن یک پورت کامل را بنویسید را متوجه بشید که در اینجا . وقتی یک بیت را میخواهید افکت بدید . باید ابتدا موجی مانند شکل بصورت 50درصد بسازید وبعدا پهنای باند پیک مثبت اون موج
را افزایش یا کاهش بدین که در این صورت میشه یه موج pwm بدون استفاده از بکار بردن دستورات pwm

در مورد سوال دوم چون مشغله کاری زیاده و پایان سال هم هست . وداریم پروژه هامون را سرو سامون میدیم یک کم عقب افتاده . باور کنید صبح تا ساعت 2.5 بعداز ظهر سر کارم هستم در شرکت مخابراتی . و به بعد 5 تا برنامه همزمان دارم مینویسم که مال مشتریان هست و ماشالله برنامشون نم که خفن تا ساعت 1 نصف شب بیدارم وبرنامه مینویسم بعضی موقع حتی قاطی میکنم تو برنامه ها . که میخوام سریع تر بدم و تمومشون کنم یه بنده خدا هم که گفته دانشجوی نمیدونم ترم اخرم یه پروژه داده بود تقریبا 1ماه پیش که برنامش با میکرو های ARM هست که این دیگه بیچارم کرده .ولی داره راه میفته . در صورتی که اینا تموم شد میرم سراغ برنامه شما گرچه همینم که دیدیت جزء برنامه فیلمی بود که گذاشتین .
مهندس ممنون ازت امتحان کردم عملی بخوبی جواب داد خودم نشستم برنامشو نوشتم حالا موندم افکتهای جدید رو چجور به این برنامه اضافه کنم که به ترتیب روشن بشه تا ledبارانی درست شه سعی میکنم کل پورت ها رو با pwm ساپورت کنم مرشی مهندسسسسسسسسسسسسس.فقط این ترتیب رو چیکارش کنم از بالا به پایین روشن بشه

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مهندس ممنون ازت امتحان کردم عملی بخوبی جواب داد فقط یه خواهشی دارم ما که فایل اصلی رو نداریم یه همتی میکنی سرعت کم نور پور نورشو زیاد کنی

البته منظورتا از زیاد کردن و کم کردن سرعت را نفهمیدم
ولی اگه منظورت این باشه که همین فایل را که بهتون دادم کم وزیاد شدن شو . سرعت بدم باشه در اسرع وقت این کار را میکنم و میزارمش تو انجمن

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مهندس ممنون ازت امتحان کردم عملی بخوبی جواب داد فقط یه خواهشی دارم ما که فایل اصلی رو نداریم یه همتی میکنی سرعت کم نور پور نورشو زیاد کنی

ببین این سرعت خوبه البته میشه چند برابر ش هم کرد ولی فعلا برای این که گفتی سرعت را زیاد کنم البته یه کم زیاد کردم . چون هم باید مقادیر فرکانس کریستال تغییر کنه و طبق اون مقدار تایمر هم باید تغییر کنه تا سرعت قابل تغییر باشه حالا اینو ببین
http://mihanbit.com/download/5145b778a38bc/PWMX4.rar

یا این لینک
http://برای دانلود فایل کلیک کنید

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
مهندس ممنون خودم تونستم بنویسم ویرایش کردم پستمو انگار دیر شده بود میدونین من تقریبا تونستم بیشتر پورتها رو اتفاده کنم ولی میخوام مثل اون فیلم یکی یکی روشن بشه یعنی در کل شبیه اون فیلم دربیاد نمیتونم (تحریم کردن اینجاش خوبه ادم خودش دستبکار شه :))
مثلا این برنامه رو تو اون برنامه ادغام کنم نمیتونم::bounce::

$regfile ="M8DEF.DAT"
$crystal = 4000000
Config Portb = Output
Dim I as Long
Do
For I=0 To 6
Portb=Lookup(i,Code)
Waitms 100
Next I
Loop
END 'End Program
Code:
Data &B10000000
Data &B11000000
Data &B11100000
Data &B11110000
Data &B11111000
Data &B11111100

آخرین ویرایش:

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
مهندس ممنون خودم تونستم بنویسم ویرایش کردم پستمو انگار دیر شده بود میدونین من تقریبا تونستم بیشتر پورتها رو اتفاده کنم ولی میخوام مثل اون فیلم یکی یکی روشن بشه یعنی در کل شبیه اون فیلم دربیاد نمیتونم (تحریم کردن اینجاش خوبه ادم خودش دستبکار شه :))
مثلا این برنامه رو تو اون برنامه ادغام کنم نمیتونم::bounce::

$regfile ="M8DEF.DAT"
$crystal = 4000000
Config Portb = Output
Dim I as Long
Do
For I=0 To 6
Portb=Lookup(i,Code)
Waitms 100
Next I
Loop
END 'End Program
Code:
Data &B10000000
Data &B11000000
Data &B11100000
Data &B11110000
Data &B11111000
Data &B11111100
::e0220::
اولا نفهمیدم این برنامه تو کدوم برنامه میخوای ادقام کنی
بعدم . تو این برنامه شما امدین و فقط 6 تا پین یه پورت را مقدار دهی کردین غیز این کاری نکردین .
دوما من برنامه را با
سی c نوشتم همون اول خدمتتون عرض کردم که برنامه با سی c هست .
چون یه بار با بیسکام نوشتم ولی خوب از اب در نیومد عصابم خورد شد . و با سی c نوشتم که همون اول خوب و قشنگ جواب داد . دیگه دارم کم کم برنامه نویسی با بیسکامو جمع میکنم .

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
::e0220::
اولا نفهمیدم این برنامه تو کدوم برنامه میخوای ادقام کنی
بعدم . تو این برنامه شما امدین و فقط 6 تا پین یه پورت را مقدار دهی کردین غیز این کاری نکردین .
دوما من برنامه را با
سی c نوشتم همون اول خدمتتون عرض کردم که برنامه با سی c هست .
چون یه بار با بیسکام نوشتم ولی خوب از اب در نیومد عصابم خورد شد . و با سی c نوشتم که همون اول خوب و قشنگ جواب داد . دیگه دارم کم کم برنامه نویسی با بیسکامو جمع میکنم .

شرمنده مهندس خوب توضیح ندادم من اون برنامه ای که نوشته بودم واسه 6 پین بود خواستم تک تک روشن خاموش کنم همراه pwm.بخاطر همین گفتم میتونم این برنامه رو با pwmکه نوشتم قاطی کنم اونم که شما c نوشتین کلهم فرق میکنن بازم ممنون از راهنماییهاتون:redface:

electronic66

کاربر
2010-10-15
15
43
سلام لطفا نام ترانزيستوري كه براي PWM استفاده مي كنين بگين كه براي روشن و خاموش كردن كل تابلو مثلا 1000 تا ال اي دي استفاده كردين و بدون هدسينگ جواب مي ده (مثلا 6 آمپر جريان بكشيم )

CINAPA

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-07-25
826
2,478
سلام لطفا نام ترانزيستوري كه براي PWM استفاده مي كنين بگين كه براي روشن و خاموش كردن كل تابلو مثلا 1000 تا ال اي دي استفاده كردين و بدون هدسينگ جواب مي ده (مثلا 6 آمپر جريان بكشيم )
::rocketq3:::94:
خوب البته اگه بخوای همه هزار تا LED ها را به یه ترانزیستور وصل کنی زیاد هست . مثلا فکر کن شما بخوای هزار تا را به یک ترانزیستور وصل کنی . حالا بگیریم هر LED که حساب کنیم 25 میلی امپر جریان میکشه . پس هزار تاش میشه 25000 میلی امپر یا 25 امپر که واقعا زیاده . پس بهترین راه اینه که فینال ترانزیستورت را مثل ترانزیستور 2N3055 بگیری که حداکثر 14 یا 15 امپر میتونی ازش بگییری . البته با هدسینگ کامل . پس باید نصف این مقدار LED ها را به ترانزیستور ذکر شده بدی بدون هدسینگ . تا راحت و بدون افت نور در LED ها اونا رو روشن کنه یا از MJ2955 برای حالت کانال PN استفاده کن . در هر صورت از هر کدوم استفاده کردی قبلش و برای درایو کردن این ها باید حتما از اوتو کوپلر استفاده کنی اگه میخوای مستقیما به خروجیه ای سی وصل کنی ......

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
بله دوست من خودم تست کردم جواب گرفتم شما هم امتحان کنید زیاد وقتتون رو نمیگیره

بالا