آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

محاسبه جریان زیر بار

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام دوستان.
استفاده از المت برای جریان لحظه ای مناسب است ( البته با توان بالا ) چون پس از گرم شدن مقاومت آن کاهش یافته و احتمال آسیب زدن به منبع تغذیه را دارد.
منابع تغذیه را بایستی ( طبق تجربه و استاندارد ) حداکثر از 3/4 توان آن استفاده نمود و اگر بصورت ریل همان توان نامی ذکر شده را استفاده کنیم بزودی آسیب میبیند.

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
ممنونم از دوستان و همکاران گلم .
واقیتش من در یکی از پست ها در مورد تست جریان منبع تغذیه سوالی پرسیدم . و یکی از اساتید بزگوار پاسخشون این بود . و من در این مدت از این روش استفاده میکنم.
سوال . آمپر خروجی واقعی را از کجا بفهم درسته؟
جواب . لذا یک فیش که برای پاور تغذیه قابل استفاده است لامپ های متناسب با ولتاژ و جریان هر خروجی متصل کنید . حالا اگر فیش را به تغذیه متصل کنید . بلافاصله با مشاهده نور لامپ وضعیت کلید ولتاژ و جریان را همزمان خواهید دید.
شاید سوال کنید قدرت پاور ها متفاوت است و برای تست ماکزیمم جریاندهی ناگزیر به تعویض توان لامپ دارم . ؟
خیر اصولا اگر از منبع ولتاژ مثلا 20 آمپری 10 آمپر کشیدید و مشکلی نداشت احتمال ناتوانی و خرابی آن در جریانهای بالاتر بسیار
بعید است.
لذا لامپ های متصل به فیش را برای ضعیفترین پاور و ماکزیمم قدرت ان انتخاب کنید در تمام پاورهای قویتر هم استفاده کنید.
مثلا . شما به هر خروجی یک لامپ با آمپر مناسب وصل کنید و بعد ولتاژ خروجی را چک کنید . برای 12 ولت یک لامپ 12 ولتی خودرو یا موتورسیگلت وصل کنید . حالا ولتاژ 12 ولت را اندازه بگیرید . اگر افت قابل ملاحظه ای داشت پس آمپر کافی ندارد.
متشکرم

FX55

کاربر vip
کاربر
2014-10-18
272
325
اصفهان
سلام.
در تکمیل صحبت های دوست خوبمون ( امیر سجاد ) اگر از لامپ ماشین که با توان های مختلف موجود است - 55 وات و 100 وات - استفاده شود بهتر است .
55 وات حدود 4/5 آمپر و 100 وات حدود 8/3 آمپر

در این صورت با مشاهده جریان مصرفی و کنترل ولتاژ می توانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,427
استان گلستان
سلام.
در تکمیل صحبت های دوست خوبمون ( امیر سجاد ) اگر از لامپ ماشین که با توان های مختلف موجود است - 55 وات و 100 وات - استفاده شود بهتر است .
55 وات حدود 4/5 آمپر و 100 وات حدود 8/3 آمپر

در این صورت با مشاهده جریان مصرفی و کنترل ولتاژ می توانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
درود،
لامپ خودرویی هم با توجه به هالوژنی و التهابی بودن، هنگام خاموش بودن مقاومت بسیار پایینتری از حالت عادی داره و بنابراین هنگام متصل بودن تعداد بالا به منبع تغذیه، احتمال فعال شدن حفاظت اتصال کوتاه منبع تغذیه و در نتیجه دریافت نتیجه کاذب، خیلی زیاد هست.

بالا