آی پی امداد
abtahi

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,623
سلام اقای رجبی من شارژ اتوماتیک 12 ولت 18 امپر نیاز دارم
سلام :
در بخش منابع تغذيه و ارشيو مدارات الكترونيك موجود بود اين هم يكي ديگه خدمت شما :
مدار جالبي براي شارژ باتري هاي اتومبيل 12 ولتي اتوماتيك .
ولتاژ ورودي بايد بعد از پل يكسوساز شامل 16 ولت 20 امپر باشد .
با توجه به استفاده از كنتاكت يك رله براي جريان شارژ بايد از رله مناسب استفاده كنيد .
در متن نقشه ولتاژ گيري پايه هاي ايسي داده شده است در مونتاژ و تنظيمات اوليه ان توجه كنيد .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 47.3 کیلوبایت بازدیدها: 152

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,743
با سلام وتشکر من مدار محافظ یخچال با قالبیت نمایش ولتاز نیاز دارم با تشکر

ajamee

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-09-14
1,727
4,743
با سلام لطفا در اين مورد من را كمك كنيدبا تشكر

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,083
24,840
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
استاد گرامي مدار تست باطري اتومبيل را مي خواستم تستري باشد كه باطري هاي100 الي 200 آمپري را تست كنددر ظمن آيا مداري است كه با آن بتوان ميزان غلظت اسيد باطري را اندازه گرفت
لطفا به لينك زير هم يك سري بزنيد.

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=10646&p=65856#post65856

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,623
سلام
استاد گرامي مدار تست باطري اتومبيل را مي خواستم تستري باشد كه باطري هاي100 الي 200 آمپري را تست كنددر ظمن آيا مداري است كه با آن بتوان ميزان غلظت اسيد باطري را اندازه گرفت
لطفا به لينك زير هم يك سري بزنيد.

http://www.irantk.ir/showthread.php?t=10646&p=65856#post65856
سلام :
دوست عزيز باتري هاي فوق را با دستگاهي به نام شنت باتري مانيتور تست ميكنند اين دستگاه قادر است هر نوع منبع اعم از باتري اسيدي و خورشيدي و ژنراتورهاي دي سي را تست كند كه در بازار تجارت موجودهست ولي متاسفانه قيمت چشمگيري دارند كه غير از اپراتورهاي حرفه اي مقرون به صرف خريد نيستند در اينجا مدار ساده اي از همين دستگاه را ميزارم كه ميتونيد با استفاده از يك ولتمتر {همون اومتر ديجيتالي كه در دسترس داريد } بتوانيد با كيفيت و پاسخ دهي خوبي اين كار را انجام دهيد .
مدار با استفاده از ده عدد مقاومت اجري يك دهم اهم با توان 10 وات كه موازي هم بسته شده اند طبق شكل اماده كنيد {مقاومت شنت } و خروجي مدار را كه بايد به دستگاه تستر وصل شود را به دو سر پروپ هاي ولتمتر خود وصل كنيد ابتدا بدون مدار فوق باتري ولتاژ گيري كنيد {در محدوده 12.3 ولت بايد باشد }حال ولتاژ نشان داده را ببينيد در صورتي باتري سالم هست كه ولتاژ باتري كمتر از 12 ولت نباشد به نسبتي كه ولتاژ كمتر ملاحظه شود به همون مقدار از توان باتري شما كاسته شده است .اين مدار از نظر ولتاژ باتري را تست ميكند ميتوانيد با قرار دادن ان در مدار بصورت سري امپر باتري را نيز تست
و ملاحظه كنيد .طبق شكل :
دانلود كنيد اگر مشكلي براتون پيش اومد پيام بزاريد در خدمتم .

در مورد لينك ميكروكنترل پروگرامر گمان نكنم بتوانيد در سرعت ان با اين طرح فوق نتيجه بهتري بگيريد .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 62.4 کیلوبایت بازدیدها: 133
  • 2.1 کیلوبایت بازدیدها: 139

sardarshams

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2008-06-20
1,083
24,840
44
Azarbayjan-Miandoab
سلام
با تشكر از راهنمايهاي شما استاد محترم
اين دستگاه شنت باطري مانيتور چه ماركي كارايي خوبي دارد ودر ظمن قيمتش چقدر است در تبريز دستگاهاي تستر باطري مي فروشند كه دست ساز است و قيمتش حدودا چهار صد هزار تومان است آيا كارايي خوبي دارن در ظمن در مورد سوال قبلي آيا دستگاهي ديجتالي در بازار است كه ميزان غلظت اسيد باطري را نشان دهددر ظمن برای مواقعی که برای ماشین های سنگین که باطریشان از توان افتاده است ترانسی است که آن را به کنتاکتهای باطری وصل می کنند تا ماشین استارت بخورد که توان باطری این ماشینها بین 80 الی 200 آمپربر ساعت است چه مارکی بخریم و جند آمپری باشد بهتر است.

آخرین ویرایش:

ayoob.ab66

کاربر
2009-01-27
31
28
باسلام
در 2 پست قبلی یک مدار درخواست کردم اما جواب منو ندادید شاید متوجه نشدید یک بار دیگه درخواستمو میدم اگه میشه جواب منو بذارین.
یک مدار ساعت میخواستم با ic avr و(lcd برای نمایش ساعت) و یک دکمه که هر زمان دکمه را فشار دهیم ساعت و دقیقه را از طریق بلند گو برای ما پخش کنه.
باتشکر از راهنماییهای قبلی.

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,623
سلام
با تشكر از راهنمايهاي شما استاد محترم
اين دستگاه شنت باطري مانيتور چه ماركي كارايي خوبي دارد ودر ظمن قيمتش چقدر است در تبريز دستگاهاي تستر باطري مي فروشند كه دست ساز است و قيمتش حدودا چهار صد هزار تومان است آيا كارايي خوبي دارن در ظمن در مورد سوال قبلي آيا دستگاهي ديجتالي در بازار است كه ميزان غلظت اسيد باطري را نشان دهددر ظمن برای مواقعی که برای ماشین های سنگین که باطریشان از توان افتاده است ترانسی است که آن را به کنتاکتهای باطری وصل می کنند تا ماشین استارت بخورد که توان باطری این ماشینها بین 80 الی 200 آمپربر ساعت است چه مارکی بخریم و جند آمپری باشد بهتر است.
سلام :
بنده تنها نمونه اي كه بررسي كرده ام ماركش { crown} بود كه قدرت مانور بيشتر از اين ها كه در تاپيك اشاره كردم داره و ازسه كابينت مجزا از هم تشكيل يافته واز جمله همون غلظت اسيد سولفوريك را هم قادر است نشون بده و همچنين ميزان شارژي كه ميشه بصورت خطي نمايش ميده و ميزان حرارت و دماي داخل باتري و ....
متاسفانه{نشانگر قسمت غلظت اسيد بعد از نمونه برداري} توسط يك ميكروكنترل كار ميكنه كه دسترسي به فايل راه اندازش ندارم { حتما فايل هگز *.hex حفاظت شده ميباشد و تجارتي و قابليت كپي برداري ندارد} لذا از اين قسمت صرف نظر كردم چنانكه مدار مناسبي دستم برسه در خدمت خواهم بود .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,026
106,623
باسلام
در 2 پست قبلی یک مدار درخواست کردم اما جواب منو ندادید شاید متوجه نشدید یک بار دیگه درخواستمو میدم اگه میشه جواب منو بذارین.
یک مدار ساعت میخواستم با ic avr و(lcd برای نمایش ساعت) و یک دکمه که هر زمان دکمه را فشار دهیم ساعت و دقیقه را از طریق بلند گو برای ما پخش کنه.
باتشکر از راهنماییهای قبلی.
سلام :
دوست عزيز پست شما را ديده بودم متاسفانه فرصت و امكان طراحي و برنامه نويسي درخواست شما از عهده پاسخ به يك پست اموزشي خارج ميباشد توصيه اين است كه به يك برنامه نويس مراجعه و درخواست خود را مطرح و عملي نماييد در صورتيكه در مونتاژ و راه اندازي ان مشكلي داشته باشيد با كمال ميل در خدمت خواهم بود .
بازم پست درخواست هاي شما موجود هستند دوستانيكه فرصت و امكان براورد دارندحتما دريغ نخواهند كرد .
با تشكر .

موفق باشيد .

arfan96

کاربر
2010-09-20
47
78
سلام:
لطفآ يك مدار رطوبت سنج دقيق معرفي كنيد.
با تشكر:
موفق باشيد.

بالا