آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مجموعه مدارات درخواستي از اقای رجبی

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام من حدود تقریبا یک ماه است که در پست قبلی سوال کردم ولی هیچکس جواب سوالم را نداد .درهر صورت دیگه از خیرش گذشتم.با تشکر
با سلام :
دوست عزیز به پست ها و درخواست های تکراری بلا محل پاسخ داده نمیشه !! وقتی تاپیک مستقلی برای دستگاه های صوتی و امپلی فایر ها با مدارات متنوع و .... موجود هست چه لزومی به تکرار همان مدارات و پاسخ ها در اینجا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
به تاپیک فوق مراجعه و مطالعه نمایید اگر مشگل تان حل نشد همونجا پیام بزارید .
با تشکر .
موفق باشید .

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
با سلام خدمت جناب رجبی من تصور می کردم چون مدار می خواستم باید در این قسمت مطرح می کردم به هر حال از راهنماییتان متشکرم

m-j

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-04-15
838
2,831
با سلام به استاد محترم جناب رجبی:
اگر برایتان ممکن است مداری برای تست ترانزیستور قرار دهید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behnamp65

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام به استاد محترم جناب رجبی:
اگر برایتان ممکن است مداری برای تست ترانزیستور قرار دهید
با سلام :
دوست عزيز يكي از بهترين مدارات ساخته شده جهت تست ترانزيستورها را تقديم ميكنم كه كارايي كامل و جالبي داره و ساخته شده اين مدار به صورت يك تستر تجارتي به قيمت هاي بالايي در بازارهاي الكترونيكي به فروش ميرسد .
دانلود كنيد توضيحات در منبع اصلي كامل ميباشد ..
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 41.7 کیلوبایت بازدیدها: 498
  • 221.9 کیلوبایت بازدیدها: 131

mohammad6226422

کاربر vip
کاربر
2008-02-26
187
658
36
درخواست مدار قوس الكتريكي

با سلام خدمت استاد عزيز
من مداري ميخوام كي با اون بشه قوس الكتريكي به اندازه 10 الي 15 سانت توليد كرد
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام خدمت استاد عزيز
من مداري ميخوام كي با اون بشه قوس الكتريكي به اندازه 10 الي 15 سانت توليد كرد
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر
با سلام :
دوست عزيز بهتر بود محل و مورد مصرف را نيز اشاره كنيد .
مثلا نوعي از توليد كننده هاي قوس الكتريكي كه معمولا در شوكر ها مورد استفاده قرار ميگيره با نوع ديگه اي كه صرفا در جوشكاري با گازهاي اتشزا و يا در دستگاه هاي اسپارگ صنعتي مورد استفاده داره و يا در دستگاه هايي نظير حشره كش ها و همچنين سيستم جرقه زني و احتراق موتور و....... كه كلي با هم فرق دارن و.....
--- مداري براتون در نظر گرفتم كه در حين سادگي قادر است تا حدود 35 سانتي جرقه توليد كند كه با استفاده از يك هايولتاژ تلويزيونهاي قديمي سياه سفيد استفاده كرده ام خروجي مدار را به سيم پيچ توليد كننده 24 ولت ورتيكال اعمال كنيد و از خروجي hv ‌كه بايد بدون ديود tv باشد قوس الكتريكي را تحويل بگيريد .
توصيه ايمني (هنگام كار با خروجي ولتاژ خيلي بالا نكات ايمني را در نظر بگيريد ممكن است {اتش زا بودن و سوختن نقاط تماس بدني و ..... )
كل مدار با 12 ولت هم كار ميكند ولي با 24 ولت dc به عنوان ولتاژ vcc بهترين نتيجه را خواهيد داشت .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 3.9 کیلوبایت بازدیدها: 471
  • 8.3 کیلوبایت بازدیدها: 470
  • 50.5 کیلوبایت بازدیدها: 462
  • 16.6 کیلوبایت بازدیدها: 474

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
با سلام!
من یک ups دارم که ولتاژ باتری آن از دو عدد باتری 12 (24 ولت) تامین میشه.ولی من میخوام این ولتاژ رو از یک باتری 45AH 12 رنو تامین کنم.مجبورم یک مبدل 12 به 24 با توان 1250 VA تهیه کنم.لطفا در این زمینه راهنمایی بفرمایید.

• Like

mirzagasemi

کاربر
2009-06-27
60
77
سلام
من یک سوال فنی دارم.
آیا دستگاهی وجود دارد که از یک طرف فیبر چاپی دریافت کنه و از طرف دیگر نقشه را به آن بدهیم و فیبر چاپ شده تحویل بگیریم؟

• Like

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
سلام
من یک سوال فنی دارم.
آیا دستگاهی وجود دارد که از یک طرف فیبر چاپی دریافت کنه و از طرف دیگر نقشه را به آن بدهیم و فیبر چاپ شده تحویل بگیریم؟
با سلام :
دوست عزيز بله دستگاه هاي ميكرو cnc { روبات } موجود هستند كه فيلم شماتيك را با فرمت مخصوصي وارد دستگاه cnc ميكنند و از فيبر يك پارچه مسي دار در اندازه لازم موجود در محل {مخزن فيبر دستگاه } تكه مدار چاپي را بريده و pcb اماده را تحويل ميدهند { درضمن امكان مونتاژ كاري هم دارند } البته كاربري اين دستگاهها به اين سادگي نيست و تبحر و اموزش هاي تخصصي حرفه اي و برنامه نويسي مخصوص خود را دارند ولي انچه حايز اهميت است اينكه وجود چنين دستگاه هاي پيشرفته با بهره گيري از روبات ها ميسر گرديده است .
با تشكر .
موفق باشيد .

پیوست‌ها

• 119.9 کیلوبایت بازدیدها: 477

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,558
با سلام!
من یک ups دارم که ولتاژ باتری آن از دو عدد باتری 12 (24 ولت) تامین میشه.ولی من میخوام این ولتاژ رو از یک باتری 45ah 12 رنو تامین کنم.مجبورم یک مبدل 12 به 24 با توان 1250 va تهیه کنم.لطفا در این زمینه راهنمایی بفرمایید.
با سلام :
دوست عزيز اين دوباره كاري توصيه نمي شود زيرا با اين كار تان اتلاف انرژي بيشتري خواهيد داشت {حدود 50 در صد در مبدل 12 به 24 و در همين حدود در يو پي اس } .
توصه مي شود يا ups خود را به 12 ولتي تغيير دهيد و يا اينكه {ترجيحا} همون 24 ولت را بكار بريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا