آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ماینر یا دلتا پالس؟

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
دوستان عزیز به نظر شما با توجه به این که نقشه های که تو سایتها میزارن زیاد چیز جالبی نیست ایا ماینر بهتره یا دلتا پالس دوستانی که تجربه بیشتر دارند لطفا توضیح بدن با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
دوستان عزیز به نظر شما با توجه به این که نقشه های که تو سایتها میزارن زیاد چیز جالبی نیست ایا ماینر بهتره یا دلتا پالس دوستانی که تجربه بیشتر دارند لطفا توضیح بدن با تشکر
با عرض سلام
من ماینر ساخته و کارکرد خوبی دارد ، بشرط تنظیم دقیق و استفاده از قطعات مرغوب
نمونه دیگر در حال ساخت هستم که از نمایشگر استفاده نشده و از آی سی ها آمپ امپ استفاده شده و تنها نکته ای باید دقت کنید ، محل هایی که استفاده میکند ، چون اینگونه دستگاه ها با توجه به مقاومت خاک ، املاح داخل خاک ، و نیز قدمت وسایل زیر خاک ، دارای عکس العمل های مختلفی خواهد بود که به تجربه کسب خواهید کرد
مثلا اگر فلزی که زیر خاک است از قدمت زیادی برخوردار باشد ، میزان گازی که ایجاد کرده زیاد است و امکان جستجو را آسانتر میکند چون فضای بیشتری برای پاسخ به سیگنال ارسال شده را دارد

hellboy_1983

کاربر
2009-10-07
76
140

سلام بهت پيشنهاد ميكنم دلتا پالس رو بسازي نسبت به ماينر كه همش تبليغات ودروغه هم قويتره هم ساده تر و هم خيلي خيلي كم هزينه تر و ضمنا جاي مانور و كار هم زياد داره خواستي پيغام خصوصي بده تا راهنماييت كنم

hellboy_1983

کاربر
2009-10-07
76
140
با عرض سلام
من ماینر ساخته و کارکرد خوبی دارد ، بشرط تنظیم دقیق و استفاده از قطعات مرغوب
نمونه دیگر در حال ساخت هستم که از نمایشگر استفاده نشده و از آی سی ها آمپ امپ استفاده شده و تنها نکته ای باید دقت کنید ، محل هایی که استفاده میکند ، چون اینگونه دستگاه ها با توجه به مقاومت خاک ، املاح داخل خاک ، و نیز قدمت وسایل زیر خاک ، دارای عکس العمل های مختلفی خواهد بود که به تجربه کسب خواهید کرد
مثلا اگر فلزی که زیر خاک است از قدمت زیادی برخوردار باشد ، میزان گازی که ایجاد کرده زیاد است و امکان جستجو را آسانتر میکند چون فضای بیشتری برای پاسخ به سیگنال ارسال شده را دارد
دوست عزيز شما هم ميدونيد با قطعات مرغوب هم اين فلزياب كارايي نداره چرا مردم روگمراه ميكنيد خواهشا بيايد منطقي فكر كنيد اين همه كاربر تو دنياي نت دروغ ميگن جز يه عده خاص ماينر يه فلزياب تبليغاتي هستش همه اين رو متوجه شدن.

david65

کاربر
دوست عزيز شما هم ميدونيد با قطعات مرغوب هم اين فلزياب كارايي نداره چرا مردم روگمراه ميكنيد خواهشا بيايد منطقي فكر كنيد اين همه كاربر تو دنياي نت دروغ ميگن جز يه عده خاص ماينر يه فلزياب تبليغاتي هستش همه اين رو متوجه شدن.

دوست من بدون استفاده از هر دو دستگاه نظر دادن درباره اونها اشتباهه، من هردو دستگاه رو ساختم. هم ماینر و هم دلتا ۲ ، باید بگم تا حالا با هیچ کدومشون نتونستم چیزی پیدا کنم،
توسط ماینر تو ۴ متری کلی استخوان پیدا کردم بعد بجای استخوانها یه کتری با سرش جداگانه با نیم متر فاصله گذاشتم جهت تست دستگاه بعد سه ماه که برگشتم همانجا ماینر من هر دو نقطه رو زد.
تو منطقه ای بین سنندج و همدان نقطه ای رو زد بعد کندن فهمیدیم یه گور دایره ای به قطر ۱.۵ و عمق ۲ متری که غیر استخوان چیزی پیدا نکردیم . خاک داخل قبر سیاه رنگ و با خاک اطراف فرق میکرد.
رو یه قلعه قدیمی توسط دلتا ۲ نقطه ای رو گرفتیم بعد کند وکاو تو ۴۰ سانتی به خمره ای با قطر ۷۰_۸۰ سانت و با عمق حدود ۱ تا ۱.۲۰ رسیدیم. ۲۰ سانت داخل خمره یه النکو پیدا کردیم جنسش شبیه شیشه ولی شیشه نبود،
تو انتهای خمره تکه سنگ مثلثی متساویالساقین ته به صورت تخت کف خمره گذاشته بودن که بعد برداشتن سنگ فهمیدیم پشت سنگ، جایی که رو زمین بود شکل پیاله ای گود حک شده بود، خلاصه بعد او سنگ دیگه پایینتر نرفتیم و دست خالی برگشتیم.
در ضمن نعل اسب و پوکه گلوله رو هم زیاد توسط دلتا پیدا کردم ولی تا حالا بدبختانه به هیچی نرسیدم.
یه النگو مفرغ که توسط دوستم یک سال پیش تو عمق ۱.۲۰ جهت تست فلزیاب گذاشته بود رو توسط ماینر تونستم سنس کنم.
ردیاب با icl8038 درست کردم طبق فرمول خودش دو نمونه درست کردم یکی جهت ژنراتور و یکی جهت میله های ال شکل که به جای تقویت کننده آپ آمپ از ترانزیستور tip41 و ترانسفورمر استفاده کرده بودم. تو تست که طلا گذاشته بودیم خوب عمل کرد، همراه دوستی که برای دفینه یابی همراهمون بود به بیابون رفتیم بعد روشن کردن دستگاه یکی از میله ها به هرطرف که دوستمون میرفت میچرخید. پرسجو کردم فهمیدم طلا همراهش نیست، بعد گفت تو پام پلاتین هستش که فهمیدم واسه پلاتین میزنه خلاصه هیچی دستگیرمون نشد.
به امید دستگاهی خوب دارم رو مداری که تلفیقی از ماینر و ماینداوره با برنامه نویسی خودم که قسمت ردیاب هم داره کار میکنم، خلاصه از مدارهای تو نت به کلی زده شدم.

آخرین ویرایش:

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
من خودم ماینر رو ساختم نمیتونم بگم بد بده ولی خوب هم نیست خیلی هم مارو سر کار گذاشت
دلتا پالس هم نساختم ولی تو نت یه فلزیابی بود که الان یادم نیست اسمش چی بود ولی 90% دلتا بودو بقیش تغییراتی داده بودن البته شماتیک نداشت طبق گفته ها و دیده ها دلتا بود که برای فروش گذاشته بودن
فیلم تستشم دیدم خیلی خوب کار میکرد اهداف رو زیر خاک میزذ و تفکیکم میکرد
ثبات خیلی خوبی هم داشت
منظورم اینه که رو دلتا اگه کار بشه جواب خوبی میده (البته خیلی هم باید کارشه که اصلا از حوصله خارجه)
بنظرم مینی پالس 3 و مایندایور هم فلزیاب خوبیه

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
نکته ای که در ماینر بدرستی در نظر گرفته شده ولی در دلتاپالس نه , بخش تغذیه مدار هست
این بخش تغذیه در ماینر خیلی خوب در نظر گرفته شده اگر در فلزیاب ها بخش تغذیه مثل ماینر در نظر گرفته شه نتایج بهتری خواهند داشت بالاخره تغذیه باید جریان متانسب با ای سی ها وتعداد شون رو تامین کنه

در ماینر igbt یخورده.......

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
سلام
من خودم ماینر رو ساختم نمیتونم بگم بد بده ولی خوب هم نیست خیلی هم مارو سر کار گذاشت
دلتا پالس هم نساختم ولی تو نت یه فلزیابی بود که الان یادم نیست اسمش چی بود ولی 90% دلتا بودو بقیش تغییراتی داده بودن البته شماتیک نداشت طبق گفته ها و دیده ها دلتا بود که برای فروش گذاشته بودن
فیلم تستشم دیدم خیلی خوب کار میکرد اهداف رو زیر خاک میزذ و تفکیکم میکرد
ثبات خیلی خوبی هم داشت
منظورم اینه که رو دلتا اگه کار بشه جواب خوبی میده (البته خیلی هم باید کارشه که اصلا از حوصله خارجه)
بنظرم مینی پالس 3 و مایندایور هم فلزیاب خوبیه

مهندس فکر کنم منظورت XR-71

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
مهندس فکر کنم منظورت XR-71
نه همون دلتا پالس الن اسمشو پیدا کردم
که ترکیه ای هم هست اسمش PIMAX با ادرس فیلم تست رو پایین میذارم
7.jpg

حتما فیلم تفکیکش رو هم ببینیدPimax Ayrımlı Pulse Pi Sistem Derin Define Dedektörü

بالا