آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ماکروویو مدل NN-S657WA در لحظه استارت، رست میشود...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام این مدل از ماکرو ویو با ولتاژ۱۲۰کار میکنه که مشتری با عدم اگاهی این رو به برق شهر وصل کرده بود که ترانس تقذیه برد سوخته بود حالا با راهنمایهای استادان گرامی مشکل برد حل شد ولی این مشکل رو هم داره که بعد از برنامه دادن به دستگاه وقتی دگمه استارت رو میزنیم سریع رست میشه ... ممنون میشم راهنمایم کنید...

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
با سلام این مدل از ماکرو ویو با ولتاژ۱۲۰کار میکنه که مشتری با عدم اگاهی این رو به برق شهر وصل کرده بود که ترانس تقذیه برد سوخته بود حالا با راهنمایهای استادان گرامی مشکل برد حل شد ولی این مشکل رو هم داره که بعد از برنامه دادن به دستگاه وقتی دگمه استارت رو میزنیم سریع رست میشه ... ممنون میشم راهنمایم کنید...

به نام خدا
با سلام خدمت دوست گرامی
آیا این دستگاه همونی هست که ترانس اون سوخته بود؟؟؟
پس چرا الان دارید اعلام میکنید 110 ولتی بوده چرا توی همون تاپیک برای ما روشن نکردید
و
مهمتر از همه تاپیک خود را رها کرده و بدون اعلام نتیجه تعمیر یک تاپیک دیگه در ادامه همون دستگاه ایجاد کردید
لطفا در تاپیک قبلی
http://www.irantk.ir/showthread.php?p=254270#post254270
اول پاسخ صحیح را مشخص و موضوع را حل شده اعلام کنید و از این پس لطفا قوانین سایت را رعایت کنید و از مشخصات کامل دستگاه و عیب دستگاه و شرح حال دستگاه و کار های انجام شده دستگاه کامل اعلام کنید تا پاسخ صحیح را سریعتر بگیرید هم وقت شما ضایع نشود و هم ما به کمک دیگر دوستان برویم
تشکر از همکاری شما
اگر لطف کنید و تاپیک قبلی را حل شده و پاسخ صحیح را انتخاب کنید این تاپیک و عیب را ادامه دهیم

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با عرض پوذش از مدیر محترم..تو تایپینگ قبلی علام کردم که مشکل حل شد حلا نمیدونم درست انجام دادم یا نه... امیدوارم که به بزرگی خودتون منو ببخشید آخه ما تازه وارد هستیم...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amolpana

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل

به نام خدا
سلام و احترام خدمت دوست عزیز
خوشحالم که مشکل خاموشی دستگاه برطرف شد
خوب حالا شما 2 تا مورد برای مشکل فوق دارید[hide]
1= خرابی مگنترون که احتمال اتصال بدنه شدن دارد
و
2= خرابی دو عدد دیود sk مستطیلی که یکی به بدنه رفته یکی به خازن و مگنترون که احتمال خرابی یک دیود زیاد است لطفا تست و اعلام کنید نحوه تست مگنترون و دیود در تاپیک های دیگر توضیح دا[/hide]ده شده

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام خدمت استاد گرامی من نتونستم روش تست خازن مگنترون رو از تو تایپینگ پیدا کنم ولی یه کار دیگه انجام دادم... اول بزارین یه چیزی بگم این همون ماکرویوی هست که با ولتاژ ۱۲۰ کار میکنه البته من یه ترانس دیگه پیدا کردم که بتونم تستش کنم ترانش خودش گم شده ترانس من ۱۱۰ولت ۱۲وات هستش ولی مشخصاتی که روی دستگاه نوشته این هست u. s. pat no 4,942,516 for use on 60hz 13.5AMPS 120 volts ac only اول از همه فکر کردم که دستگاه امپر زیادی میکشه که باعس میشه دستگاه رست بشه... بعدش کل سیستم برق رو قبل از ترانس های ولتاژ قطع کردم باز هم به همین صورت بود... ممنون میشم راهنمایم کنید...

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
با سلام خدمت استاد گرامی من نتونستم روش تست خازن مگنترون رو از تو تایپینگ پیدا کنم ولی یه کار دیگه انجام دادم... اول بزارین یه چیزی بگم این همون ماکرویوی هست که با ولتاژ ۱۲۰ کار میکنه البته من یه ترانس دیگه پیدا کردم که بتونم تستش کنم ترانش خودش گم شده ترانس من ۱۱۰ولت ۱۲وات هستش ولی مشخصاتی که روی دستگاه نوشته این هست u. s. pat no 4,942,516 for use on 60hz 13.5AMPS 120 volts ac only اول از همه فکر کردم که دستگاه امپر زیادی میکشه که باعس میشه دستگاه رست بشه... بعدش کل سیستم برق رو قبل از ترانس های ولتاژ قطع کردم باز هم به همین صورت بود... ممنون میشم راهنمایم کنید...
به نام خدا
سلام
یعنی شما الان برق ورودی به ترانس بزرگ های ولتاژ رو قطع کردین ؟؟
و بعد از استارت در جا استپ میشه ؟
اون ولتاژ های ترانس رو چیکار کردین چه ولتهایی دادین ؟
خوب توجه کنید برای فعال شدن ترانس های ولتاژ باید 220 ولت به ورودی ترانس بیاد شما ورودی ترانس رو کامل قطع کنید که خطر نداشته باشد حال با زدن 2 سیم اهمتر به این 2 سر ترانس که سیم اون رو قطع کردین یعنی سیم های ترانس که به پنل جلو میره وقتی اسارت میکنید باید 220 ولت رو داشته باشید /؟
اگر ندارید یا فیش های رله یا فیش های سویچ های درب و یا ترانس را اشتباه وصل کردید بررسی کامل و اعلام کنید
آخرین ویرایش:

saeedbabai

کاربر
2013-12-08
25
62
با سلام... اول خدمت شما عرض کنم که این ماکرو ویو با ولتاژ ۱۲۰ کار میکنه ولی ترانس اصلی گم شده حالا من برای تست گرفتن یه ترانس ۲۲۰به ۱۱۰ولت ۱۲وات دارم که با اون تست میکنم. طبق راهنمای شما هم عمل کردم دو سر فیش ورودی های ولتاژ یک لحظه برق میاد، بعد قطع میشه... میکرو سویچها رو هم باز نکرده بودم که اشتباه ببندم...
پشت درب ۳تا میکروسویچ هستش که دوتای انها کنار هم هستن که در هنگام وصل بودن دارای اهمی بین ۱۰تا ۱۵ رو نشون میدن میخواستم بپرسم که باید همینطور باشه یا باید اتصال کوتاه نشون بده؟
ایا احتما هم داره که ترانسی که من دارم دستگاه رو تست میکنم جوابگوی دستگاه نباشه؟

• Like

amolpana

مدیر بخش تخصصی LED و LCD
مدیر تالار
2010-10-26
2,016
13,710
(تبرستان) آمل
با سلام... اول خدمت شما عرض کنم که این ماکرو ویو با ولتاژ ۱۲۰ کار میکنه ولی ترانس اصلی گم شده حالا من برای تست گرفتن یه ترانس ۲۲۰به ۱۱۰ولت ۱۲وات دارم که با اون تست میکنم. طبق راهنمای شما هم عمل کردم دو سر فیش ورودی های ولتاژ یک لحظه برق میاد، بعد قطع میشه... میکرو سویچها رو هم باز نکرده بودم که اشتباه ببندم...
پشت درب ۳تا میکروسویچ هستش که دوتای انها کنار هم هستن که در هنگام وصل بودن دارای اهمی بین ۱۰تا ۱۵ رو نشون میدن میخواستم بپرسم که باید همینطور باشه یا باید اتصال کوتاه نشون بده؟
ایا احتما هم داره که ترانسی که من دارم دستگاه رو تست میکنم جوابگوی دستگاه نباشه؟

به نام خدا
سلام دوست گرامی
دقت کنین دوست عزیز دستگاه های مایکروفر در زمان استارت در حدود 7 الی 8 آمپر جریان میکشد به نظر خودتان ترانس شما جوابگو آست؟؟
در مورد سویچ های درب در زمان وصل باید اهمتر بوق کامل بزند و در زمان قطع کامل قطع شود
و در مورد های ولتاژ هم قبلا اعلام گردید اگر دیود های متصل به مگنترون و خازن خراب باشند این مدل عیب پیش می آید
پس شما اول ترانس 110 به 220 را بررسی کنید
بعد سویچ ها بررسی شود
بعد دیود های کنار مگنترون تست شود
بعد مگنترون تست شود اتصال بدنه نباشد
موارد را بررسی و اعلام نمایید
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا