آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادر بورد abit an52s روشن شدن لحظه ای با وصل پاور و بعد سویچ نشدن و روشن ماندن چراغ قرمز مین

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

milad_tm

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-10
362
12,650
گيلان-رشت
با سلام خدمت شما دوست عزيز:
شما ابتدا چك كنيد ببينيد آيا سيستم بدون چهار پين ولتاژ CPU روشن مي شود يا نه/در ضمن زماني كه پاور يك نيم دور حركت مي كند يك شورتي در مدار وجود دارد/در بعضي مواقع پيش مي آيد كه فت هاي اطراف مدار CPU سالم است ولي با بيرون آوردن آنها مي بينيد كه مادربرد روشن مي شود/شما ابتدا كاري را كه گفته ام انجام دهيد و نتيجه را اعلام كنيد/در ضمن هيچ وقت مداري كه به اين شكل شورتي دارد را پين سبز و مشكي را به هم اتصال ندهيد فاجعه آفرين مي شود/يادتان باشد حتما با يك پاور سالم امتحان كنيد/اگر هم ديديد كه قطعه اي به ظاهر سوخته آن را از مدار خارج كنيد/

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
ممنون از راهنماییتون موارد همه تست شده و سالم است و پین سبز اتصالی ندارد

دوست عزیز کمی بیشتر توضیح دهید خیلی خلاصه وار جواب می دهید.
آن دو فت تعویض کردید ؟
با پاور دیگر تست گرفتید؟
چراغ های ولتاژ در مادربورد روشن شدند؟
پین سوئیچ در زمان خاموش بودن با گراند نباید اتصال باشد
منظور در پین سوئیچ مادر بورد است نه در پاور

آخرین ویرایش:

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
ممنون از دوستان عزیز من مرحله ای میگم که واضح باشه
1.مادر بورد با 20 پین هم روشن نمیشه
2.هیچ چراغی روی دیاگر روشن نیست
3.فتها تعویض شده
4.پاور دیگه هم تست شده
5.مین خودش 2 تا چراغ داره یه سبز یه قرمز که به محض وصل شدن پاور چراغ سبز و قوشن میشه و بعد فقط قرمز
6.پین سویچ هم اتصالی ندارد
ببینید دوستان من توضیح بیشتر میدم
مادر بورد زمانی که کلید آن وآف پاور رو میزنی یه دل میزنه 1 ثانیه چراغ دیباگر و کد و وغیره روشن میشه اما همون یه ثانیس بعد خاموش و قرمزی که روی خود بورد است فقط روشن میمونه و حتی در دیباگر چراغ ولتاژ 3 هم نیست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: kharad

kharad

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-04
639
3,950
درود
بررسی کنید ولتاژ 3/3 و 5 ولت در
پین سوئیچ مین موجود هست؟

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
منم با جواب دوستم kharad موافقم. اما یه چیزی رگولاتورهای 3.3 و 5 ولت رو هم حتمآ چک کن بعدش I/O در اخر SB.
نکته : چند مورد رو دقت کن تو این مدل Main به این 2 تا قطعه و کلید EZ دقت کن احتمال سوختن قطعات زیاده و جابجا شدن کلید EZ

در ضمن وقتی 24 پین رو وصل میکنی چ قطعه ای داغ میکنه؟؟ اگه از تهران هستی من ست کامل I/O دارم دوست خوبم چه WINBOND,ITE,FINTEK,NUVOTON و ....

آخرین ویرایش:

maziyarmajdi

کاربر
2012-12-10
211
460
منم با جواب دوستم kharad موافقم. اما یه چیزی رگولاتورهای 3.3 و 5 ولت رو هم حتمآ چک کن بعدش I/O در اخر SB.
نکته : چند مورد رو دقت کن تو این مدل Main به این 2 تا قطعه و کلید EZ دقت کن احتمال سوختن قطعات زیاده و جابجا شدن کلید EZ

در ضمن وقتی 24 پین رو وصل میکنی چ قطعه ای داغ میکنه؟؟ اگه از تهران هستی من ست کامل I/O دارم دوست خوبم چه WINBOND,ITE,FINTEK,NUVOTON و ....
ممنونم از راهنماییت دوست خوبم نه مشهد هستم من مرسی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا