آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادربورد asrock روشن میشود ولی تصویر نمیدهد+تصویر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
ممنونم از اطلاعات ارزشمندشما جناب cybernova گرامی.
کارهای گفته شده رو انجام دادم.
یک سوال:
الان اگه مثلا بخواهیم بوسیله خازن اندازه گیری کنیم باید چجوری اندازه گیری کنم؟من قبلا یه دوره کلاس تخصصی لب تاپ رفتم.ولی چون دیر کارموشروع کردم و مطالب هم فرار بودن واسه همین تقریبا از خاطرم رفت.در اونجا مثلا مدار باک cpuرو میخاستیم تست کنیم.اینکارو میکردیم
ولتاژ 19 ولت به یکی از دو ترانزیستور(گیت ان)میرسه.گیت ترانزیستور باید به یک سلفی بازر بده و سلف هم به یک خازن و خازن هم به IC Drive ان باید بازر دهد.ا(به طور کلی میگم)
یا در مورد pc هم این روش درسته؟
الان من میخام با ولتاژ رو بوسله خازن اندازه بگیرم باید پراب ها رو کجا قرار دهم.؟
بازم ممنونم.میخام یه تایپیک در مورد ولتاژگیری روی کارت گرافیک بزنم,خواهشا به اونجا هم سربزنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

abady

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-12-19
552
2,457
با سلام.....دوست عزیز شما میبایست پیش از تمام این کارها از گرافیک و کابل مانیتور مطمئن باشی اگر هر دو درست بودند با یک پاور سالم سیستم را چک کن و در آخر فرمایشات دوستان عزیز را بررسی بفرمایید.....با تشکر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با سلام.....دوست عزیز شما میبایست پیش از تمام این کارها از گرافیک و کابل مانیتور مطمئن باشی اگر هر دو درست بودند با یک پاور سالم سیستم را چک کن و در آخر فرمایشات دوستان عزیز را بررسی بفرمایید.....با تشکر

درود جناب abady عزیز
پاور سالمه.تموم ولتاژهاش دقیق هست.
مدار pwmو رم رو تست کردم سالم بود.فقط مونده منطقه ولتاژگیری مربوط به اسلات گرافیک که نمیدونم چجور ولتاژ بگیرم..یه تایپیک جدا در مورد ولتاژگیری کارت گرافیک هم باز کردم.ممنون میشم سری به تایپیک بزنید

http://www.irantk.ir/irantk53562/#post296980

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
تشکر بی نهایت sky city عزیز
پایه ی چوک در زیر مادربورد مشخصه یعنی باید اوجا رو پراب قرمز قرار دهم؟
برای تست مدار رم و pwm سیستم باید روشن باشه؟درسته؟ببخشید که دوبار پرسیدم.
بازم تشکر
درود
بله باید سیستم روشن باشد (سوئیچ انجام گرفته باشد)
پراپ قرمز را به یکی از پایه های چوک ها بزنید چون جامپر هستند و به هم متصلند
با تشکر

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوستان سیستم رو بستم دیدم روشن شد و کار میکنه.یک ساعت هم باهاش بازی Need for speed most wanted بازی کردند سپس به مدت 20 دقیقه خاموش کردم و دوباره روشن کردم کماکان سالم بود.
1-دوستان در روی تصویر وظیفه ی ای سی ها رو لطف میکنید میگید.برای راحتی کار شماره گذاشتم تا در جلوی شماره فقط بنویسید.
2-برای تست اسلات گرافیک به چه روش با مولتی متر کار کنیم؟منظور پراب قرمز رو در کجای اسلات قرار بدیم؟ایادرنواحی مربوط به اسلات گرافیک مثل مدار pwm سلفی وجود داره که مربوط به مدار باک گرافیک باشه و ولتاژ خاصی رو مولتی متر در حالت DC نشون بده؟
ممنونم

مشاهده فایل‌پیوست 91797

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehran139

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام دوست خوبم،فایل پیوست مشکل داره .برای تشخیص سالم بودن کارت گرافیک از روی مادربرد کاری نمی شه کرد.طبق راهنمائی های دوستان فقط چند تا ولتاژ روی اسلات رو می شه گرفت .اصولا یه تعمیرکار چند تا قطعه که از سلامتشون کاملا مطمئنه برا تست کردن باید داشته باشه تا بتونه مراحل عیب یابی رو راحت تر و سریع تر طی کنه .بنده سوادم تا این حد بود ،اگر اساتید و دوستان راهی برای تست کارت گرافیک روی سیستم دارن دریغ نکنند .یا علی

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
با تشکر از شما جناب sybernova گرامی
عکس ها رو دوباره اپ کردم.
بازم تشکر میکنم

20140529_104428.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehran139

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
شماره 1 و 2 رو نمی دونم چی هستن ولی شماره 3 آی سی کلاک باید باشه ( با توجه به وجود کریستال 14.3MHz ) و شماره 4 باید چیپ LAN باشه ( با توجه به کریستال 25MHz ) .بالای چیپ LAN ، آی سی I/O و بالای I/O چیپ کدک هست .سمت چپ بین دو تا اسلات PCI هم که بایوس هست .چیپ بزرگ سمت چپ تصویر هم پل جنوبی هست ( با توجه به کریستال 32KHz )
امیدوارم براتون مفید باشه

آخرین ویرایش:

ITE-1983

کاربر
2010-08-16
283
960
دوستان سلام و عرض ارادت
ای سی های DIP که با شماره های 1 و 2 و 3 نشان داده شده است, چه وظیفه ای در مادر بورد دارند؟
با تشکر

بالا