آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مادربرد p4vm800 روشن میشه ولی نه بوق میزنه و نه تصویر داره

rrrri

کاربر
2014-07-31
148
124
سلام

بررسی کنید که پاور قبلی (پاور خودش) ولتاژ 5 ولت استندبای نورمال داشته یا نه

اگر در پاور خودش ولتاژ بالا رفته بوده اول بایوس بزنید اگر نشد باید چیپ جنوبی را تعویض کنید
نه با تعویض پاور این مشکل پیش اومد الانم ولتاژ استندبای پاور را دارم و حدود 5 ولت هست
فقط روی بعضی قطعات کنار چیپ جنوبی ولتاژ استندبای ندارم بنظر شما از آیسی آیو نمیتونه باشه؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام،
برای تست از پاور و قطعات مطمئن استفاده کنید دوست عزیز،اگر نسبت به سلامت پاور قبلی مطمئن نیستید،بله،احتمالش زیاده که آی او سوخته باشه، اما قبل از تعویض آی او، بهتر است که اول باطری بک آپ رو چک کنید و بایوس را با یک فایل سالم پروگرم نمایید، ببینید سی پی یو ولتاژ دارد؟ اگر مشکل پابرجا بود فت ها و رگولاتورهای مادربورد رو تست کنید بینید قطعه معیوبی پیدا نمیکنید و در انتها با یه آی او سالم امتحان کنید.اگر بتونید یه دیباگر تهیه کنید شاید بتونه کمکتون کنه.
موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
شما دیباگر باید داشته باشید . همینطور پروگرامر . عیب یابی و تعمیر بدون ابزار لازم عملا غیر ممکن هست .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
نه با تعویض پاور این مشکل پیش اومد الانم ولتاژ استندبای پاور را دارم و حدود 5 ولت هست
فقط روی بعضی قطعات کنار چیپ جنوبی ولتاژ استندبای ندارم بنظر شما از آیسی آیو نمیتونه باشه؟

سلام دوست گرامی

شما گفتی که پاور رو تعویض کردی منظور بنده پاور جدید نیست بلکه پاور قبلی هست که تعویض شده

ببین ولتاژ استندبای روی اون پاور چقد بوده

rrrri

کاربر
2014-07-31
148
124
سلام دوستان چند تا از خازن های زیر چیپ شمالی کنده شده کسی ازدوستان شماتیک این مدل راداره برام بذاره؟
ضمنا دیباگر d0 رانشون میده.
سی پی یو را عوض کردم فرقی نکرد.

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
روی اسلات های رم ولتاژ دارید ؟ روی ماسفت های کنار رم ؟

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
دوست عزیز کددیباگر به تنهایی کاریی نمیکنه

شما باید وضعیت چراغهای دیباگر را بگید
و اینکه آیا چند شماره میشماره و روی d0 گیر میکنه یا مستقیم گیر میکنه

بالا