آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مادربرد ga-g41mt-s2p روی لوگوی اولیه بایوس گیر میکند

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mohammad4410

کاربر vip
کاربر
2007-04-19
188
472
تمام جامپر های مربود به 5 ولت usb و ps2 رو خارج کن و نتیجه رو اعلام کن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msmp2

msmp2

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-28
357
807
درود
دوست عزیز کدوم چیپ را میخواهید حرارت بدهید؟؟

والا سوال خوبیه الان دقت کردم...فکر میکنم باید پل جنوبی باشه چون پل شمالی که ارتباط بین سی پی یو رو رم و گرافیک رو برقرار میکنه.... که داره کار میکنه و تصویر میاد..منتها پل جنوبی باید اطلاعاتی به پل شمالی بفرسته که نمیفرسته احتمالا..شما چه نظری دارید؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: A.R.T

cvxcvx

کاربر
2008-11-23
230
680
Tehran
توی اینجور ایرادها 95% مشکل از چیپ جنوبی میباشد. ریسولد کنید شاید درست شد. در ضمن فتهای پل جنوبی هم چک شود

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
با سلام و تشکر خدمت دوستان عزیز
خازن ها از جامد هستند ینی ممکنه خراب باشن؟با این حال من به ترتیب راحتی و کم خطر بودن ابتدا خازن ها رو تعویض و سپس چیپ رو حرارت میدهم.. دمای هیتر رو چند باشه؟
سلام وادب
دوست عزیز عرض کردم حرارت در حدود 30 ثانیه با دمای 400 .حتی در بعضی مواقع با فشار برروی پل همون نتیجه گرم کردن رو میتونید مشاهده کنید و مطمئن بشید مشکل از لحیم سرد پل هستش.

A.R.T

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-04-14
3,172
46,420
ایران
والا سوال خوبیه الان دقت کردم...فکر میکنم باید پل جنوبی باشه چون پل شمالی که ارتباط بین سی پی یو رو رم و گرافیک رو برقرار میکنه.... که داره کار میکنه و تصویر میاد..منتها پل جنوبی باید اطلاعاتی به پل شمالی بفرسته که نمیفرسته احتمالا..شما چه نظری دارید؟

درود
دوست گلم احتمال خرابی چیپ جنوبی کمی ضعیفه ولی 100 درصد نیست
چون اگه چیپ جنوبی بکل خراب باشه علائم دیگه ای داره ار قبیل
داغ شدن قبل از سوئیچ و بعد ار سوویج کردن سیستم
نداشتن فرکانس در پایه کریستال کنار آن 768/32
بوق زدن هر دو سمت خازن های اطراف چبپ جنوبی با گراند
بوق زدن تمام پایه های ساتا با گراند (
یکی می زند دوتا نمی زند(
بوق زدن تمام پایه های usb با گراند ( فقط باید دو پایه بوق بزند ) یعنی نباید VCC با گراند و D+با D- بوق بزند
خال زدگی و باد کردگی
و مهمترین علائم خرابی پل جنوبی
دستگاه سوئیچ نمی شود
و نکته اخر ریسولد و یا ریبال کردن باید تجربه زیاد داشته باشید و همچنین از خمیر فلکس مرغوب
استفاده کنید
نکته پایانی :
وقتی دستبکار این قسمت شوید که یقین پیدا کنید خرابی از پل جتوبی هستش

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,206
صومعه سرا
سلام وادب
دوست عزیز سوختن و لحیم سرد پل جنوبی دو مقوله جدا از هم هستند بقول فرمایش استاد ارجمند taer_1354 بعد از بوت شدن شما با کنترل حرارت پل جنوبی میتونید مطمئن بشید که دچار سوختگی و جریان کشی هستید یا لحیم سردی.
در مورد فرمایش دوستمون pedro121 که فرمودند اگه پل بیش از حد گرما ببینه دیگه روشن نمیشه فکر نمیکنم که شما آنقدرها هم مبتدی باشی که با 30 ثانیه حرارت دادن پل موفق به سوزاندن پل بشید.

pedro121

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-04-29
750
3,875
گلستان-مینودشت
سلام دوست خوبم
من حرفی از سوختن چیپ نزدم دوباره بخون!منظورمن این بود که با کرما دادن چیپ اگه از فلکس خوب استفاده نشده باشه پایه های چیپ به هم میچسبن و مین دیگه روشن نمیشه!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: msmp2
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا