آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: مادربرد الایت مدل fsb1333 روشن میشود تصویر نمی دهد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
بعد از ریسولد چیپ جنوبی کد d1 میدادکه مربوط به cpuو قسمت چیپ شمالی و اسلات رم بود بعد از تست رم و cpu چیپ شمالی رو هم ریسولد کردم
موند فردا صبح ببینم چطور میشه

SkyCity

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-08-23
975
3,883
021
بعد از ریسولد چیپ جنوبی کد d1 میدادکه مربوط به cpuو قسمت چیپ شمالی و اسلات رم بود بعد از تست رم و cpu چیپ شمالی رو هم ریسولد کردم
موند فردا صبح ببینم چطور میشه
درود
بارها برایم پیش آمده حتی امروز یک مادربرد الایت g41 برام اومد که مثل مال شما بود که دیباگر در کد C, D گیر میکرده و با بایوس و کلیر سیموس و تعویض cpu و رم و حتی شستشو و این چیزا مشکلم حل نمیشده !
آیسی بایوس را تعویض میکردم و فایل جدید را به آن تزریق کردم و مشکل حل شده
امتحانش ضرری نداره
سپاس

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
درود
بارها برایم پیش آمده حتی امروز یک مادربرد الایت g41 برام اومد که مثل مال شما بود که دیباگر در کد C, D گیر میکرده و با بایوس و کلیر سیموس و تعویض cpu و رم و حتی شستشو و این چیزا مشکلم حل نمیشده !
آیسی بایوس را تعویض میکردم و فایل جدید را به آن تزریق کردم و مشکل حل شده
امتحانش ضرری نداره
سپاس

با سلام دوباره
اول اینکه جایی که من هستم قطعات به سختی گیر میاد
دوم اینکه مشتریا قادر به پرداخت هزینه های اضافی نیستند منظورم اینکه اگه از جای دیگه من ای سی بایوس سفارش بدم و ایراد از اون نباشه
هزینه اضافی میشه ولی حتما اینکار رو خواهم کرد ولی در مرحله اخر
پل شمالی هم ریسولد شد
بعد هم باید یک cpu مطمئن باید تست کنم اگه نشد حتما راه حل دوستمون رو اجرا خواهم کرد چون دیباگر کد d1 میده و باید اول سی پی یو و رم عوض بشن بعد

kh@sh

کاربر
2011-10-22
285
991
62
اهواز - کرج
سلامن دوستان
مین فوق روشن میشه ولی تصویر ندارد
دیباگر کد c3 میده که به اسلات رم مربوطه
بوق بیزر هم یک بوق و سپس 7 بوق مکرر رو داره که اونم به رم مربوط میشه البته اگه درست گفته باشم

خازنهای smd اطراف i/o یکی با اهم متر بوق میزنه اون یکی نه
خازنهای اطراف cpu و رم که تو عکس هست اول بوق میزنه بعد شروع به دادن ولتاژي میکنه
ترانزیستور سه پایه داخل عکس داغ میکرد تعویضش کردم بازم داغ میکنه با اینکه نو هست
دوستان راهنماییم کنیدممنون میشم

مشاهده فایل‌پیوست 94241
سلام ، لطفآ بفرمایید LED ریست روی دیباگر روشنه ؟ آیا CPU که روی مین گذاشتید قبلآ روی همین مین کار میکرده ؟ (ممکنه مین CPU رو ساپورت نکنه ) آیا CPU طول میکشد تا به گرما معمولیش برسد؟ من از بخش تجربیات دوستان خیلی روشها رو یاد گرفتم ، به شما هم پیشنهاد میکنم

bacity fava

کاربر
2013-07-24
215
693
سلام دوست من قبل از هر کاری شما کلیر سیموس و آپدیت بایوس رو امتحان کن مادر بردای شرکت ایلایت اکثرا با آپدیت بایوس راه می افتن
برای تعمیرات باید ترتیب کارها رو رعایت کرد که ظاهرا شما مسیرو برعکس رفتی یعنی از آخر به اول اومدی
موفق باشی

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام دوست من قبل از هر کاری شما کلیر سیموس و آپدیت بایوس رو امتحان کن مادر بردای شرکت ایلایت اکثرا با آپدیت بایوس راه می افتن
برای تعمیرات باید ترتیب کارها رو رعایت کرد که ظاهرا شما مسیرو برعکس رفتی یعنی از آخر به اول اومدی
موفق باشی
دوست من سلام
شما درست میگید ولی وقتی حجمه کاری زیاد باشد و مجبور باشی تنها کار کنی برای اینکه به مقصود برسی و هیچیک از مشتریان ناراضی نباشند باید سریع بود
خوب اما این مین برد
ایرادش ای سی بایوس هست ومن از دوستمون scycity ممنونم که نظرمو به این قطعه جلب کرد
وقتی کیلر سیموس کردم دوباره برگشت سر خونه اول موند یک ای سی بایوس پیدا کنم البته اگه پیدا کنم
کسی میدونه از کجا میشه پیداش کرد

اسماعیل محبی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2014-03-11
657
6,186
استان زنجان
سلام ، لطفآ بفرمایید LED ریست روی دیباگر روشنه ؟ آیا CPU که روی مین گذاشتید قبلآ روی همین مین کار میکرده ؟ (ممکنه مین CPU رو ساپورت نکنه ) آیا CPU طول میکشد تا به گرما معمولیش برسد؟ من از بخش تجربیات دوستان خیلی روشها رو یاد گرفتم ، به شما هم پیشنهاد میکنم

دوست من اگه تایپیک هارو مطالعه میکردی جواباتو میگرفتی
ولی عیبی نداره یکبار دیگه میگم
1- دیباگر من 4 تا چراغ داره که واسه ولتاژ ها است و همشون روشنه
2- تا به حال 3 عدد cpu امتحان شده
3- نه همونطور که قبلا گفتم معمولی هست به غیر از یک از سی پی یو ها که دما کم کم بالا میره

مسعود نصوحی

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2009-02-22
913
5,889
مبارکه اصفهان
ایرادش ای سی بایوس هست ومن از دوستمون scycity ممنونم که نظرمو به این قطعه جلب کرد
وقتی کیلر سیموس کردم دوباره برگشت سر خونه اول موند یک ای سی بایوس پیدا کنم البته اگه پیدا کنم
کسی میدونه از کجا میشه پیداش کرد

سلام
مادربورد اوراقی نداری!
شماره آی سی بایوس چیه!
و اینکه شما کجا تشریف دارید

بالا