آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لپ تاپ hp pavilion tx 1000 چند ثانیه بعد از استارت خاموش میشود

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
لپ تاپ hp pavilion tx 1000 چند ثانیه بعد از استارت فقط در حدود 2 الی 3 ثانیه فن سی پی یو میچرخد ولی بدون اینکه تصویر بدهد دوباره خاموش میشود.
این لپ تاپ باطری ندارد. با شارژر خودش و شارژر همه کاره به همین صورت است.کلیر سیموس، تعویض باطری بایوس، و گرفتن لحیم سردی i/oکمکی نکرد .
راهنمایی بفرمایید لطفا !

mavaramat

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-07
409
4,732
سلام،برد رو كامل لخت كنيد،با رم و سي پي يو ديگه هم تست كنيدبايوس رو پروگرام كنيد،بعد اعلام كنيد چه ولتاژ هايي داريد تا اساتيد بهتر شما رو راهنمايي كنند

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
مشکل عمده این سری بیشتر مربوط به I/O و GPU هست .در صورت امکان ولتاژ قسمتهای مختلف رو اعلام بفرمائید .همچنین چیپ ها و I/O رو از نظر حرارت غیر طبیعی بررسی کنید .اگه مقدور هست عکس با کیفیت از هر دو طرف برد بذارید .

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
سلام
گرمای غیر طبیعی در هیچ قطعه ای وجود ندارد . اطراف i/o , gpu در حالت خاموش 3.4 ولتاژ وجود دارد. البته به عرض برسانم که میخواستم بایوس رو رایت کنم ولی نتونستم روی این برد ای سی بایوس رو تشخیص بدم . کمکم میکنید لطفا !!
چند عکس از دو طرف مادر برد گذاشتم IMG_0297.jpg
IMG_0301.jpg
IMG_0305.jpg
IMG_0302.jpg

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
11111111.jpg
سلام در عکس هایی گذاشتی اون قسمتی که علامت زدم انگار کار شده احتمالا ای سی بایوس بوده که برداشته شده شماره ای سی رو توگوگل سرچ کنی مشخص میشه که بایوسه یا نه معمولا یک ای سی 8 پایه بزرگ هستش که از بقیه ای سی ها بزرگتر میباشد شمارش رو تو گوگل سرچ کن .....

atorpat

کاربر vip
کاربر
2014-03-04
162
289
تشکر سرچ میکنم و اعلام میکنم.
ولی مشتری میگه چتد وقت بعد از اخرین تعمیر کار میکرده ! اگه فرض رو بر راستگویی مشتری بذاریم. ......... مگه همچین چیزی میشه؟؟؟ بدون ایسی بایوس سیستم کار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه میشه؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود خدمت همکار بزرگوار
متاسفانه دروغگویی و دو رویی در میان ما ایرانیان مد شده - والا نمیدونم چرا مشتری راستشو نمیگه - مثلا بارها لپ تاپ برای تعمیر پیشم آمده که ضربه خورده بود ولی هر چی به مشتری میگفتم ضربه زدید قبول نمیکرد تا از گارانتی استفاده کنه - والا ما که آخر از حرکاتشون سر در نیاوردیم ولی فکر میکنم اینها دروغ میگویند که مثلا ارزونتر براشون وایسه - بعضی ها سطح فکرشون در همین حده .
همکار بزرگوار ، لپ تاپ و قطعات مشابه بدون بایوس تحت هیچ شرایطی کار نمیکند
تنها راه اینه که بایوس جدید تهیه کنید و بایوس اصلی را بر روی آن پروگرام کنید
و مجدد تست بگیرید تا ببینیم به کجا میرسیم ولی اگر بنده جای شما بودم روی قطعات دست خورده کار نمیکردم بخصوص که صاحبش دروغ گفت و ممکنه هزار داستان دیگه پیاده کند
موفق باشید

alikhiri1365

کاربر
2013-12-11
36
69
دوست عزیز منظور از شماره آی سی که گفتم سرچ کنی آی سی هایی که روی برد هستش و دست نخورده رو ای سی یکسری عدد و حروفه شما اون ای سی ای که شک داری بایوسه رو مشخصاتش رو بزن توگوگل تتو دیتا شیت مشخص میکنه که بایوسه یا چیز دیگه ایسی بایوس معمولا از ماسفت بزرگتره ؟؟؟؟

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,507
ایران
با درود مجدد
البته این جور که در عکس میبینم احساس میکنم جاش از دوئل ماسفت بزرگتر باشد ! احتمالا هم داره ناند باشه . خلاصه همان طور که دوستمون فرمودند با سرچ به راحتی دیتاشیتش به دست میاد
ولی باز هم نظرم این است که روش کار نکنید . تعمیرکار قبلی حتی اینقدر به خودش زحمت نداده جای مایع فلکس رو شستشو بده ولی در مجموع بسیار مشکوک است
موفق باشید

بالا