آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

تجربیات: لطفا تجربیات خود را در زمینه تعمیر انواع هویه بیان فرمایید

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD
پاسخ : بی زحمت تجربیات خود را در زمینه تعمیرات انواع هویه مرقوم بفرمایید

با سلام اکثر هویه ها بر اثر ضربه و افتاده خراب میشن هیچ وقت هویه فشار وارد نکنید مثلا دیدم هویه سرد بوده و هنوز داغ نشد طرف فشار میاره به دسته تا نوک هویه پایه رو زودتر ذوب کنه و همیشه یک یود بر سر یک سیم هویه قرار میدم تا مرش بیشتر بشه مغازه ماهم چند تا هویه دارم از 40 وات تا 60 وات و همیشه چند تا نوک هویه و المنت زاپاس هم دم دست داریم تا در مواقع ضروری استفاده کنیم

tahaali9095

مدیر تعمیرات مانیتور LED ، LCD ، CRT و پلاسما
مدیر تالار
2012-01-26
4,611
26,870
مشهد

حیف اعصاب تعمیرکارباتجربه نیست روالمنت فرسوده تلف بشه!!
سلام همکار گرامی
نه منظورم این نیست که پا فشاری کنیم و کار نشد را بخواهیم انجام دهیم !
بلکه منظور اینه که تو وقتای بیکاری بینیم جنس این المنتها مثلا از چیه و بنابر نظرات دیگر همکاران طوری از هویه استفاده کنیم که عامل استفاده نادرست باعث تشدید در خرابی هویه نشود
مثلا میشه از المنتهای اتو یا بخاری برقی ، به عنوان جایگزین المنت هویه ، استفاده کرد یا نه؟
در کل منظورم اینه که وقتی مشکلی پیش میاد صورت مسئله را پاک نکنیم بلکه ریشه مشکل شناسایی و سپس برای رفع آن اقدام کنیم
الان میخوام بدونم اون دیود و کلیدی که دوستان پیشنهاد میدن را در سر راه فاز گذاشت شود و سپس ولتاژ 220 وارد هویه شود؟
یکی از عوامل سوختن هویه همین مدام به برق بودنشه و حواس تعمیر کار هم نیست و میبینی یهو هویه از کار افتاد !!!
اگه بشه تو زمانهای نیم ساعت تا یک ساعت که هویه به برقه و ازش استفاده نمیشه یه تایمری طراحی بشه که هویه خودش اتومات خاموش بشه
باتشکر

saroveh

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2011-09-19
1,328
4,843
sari

سلام یک پیشنهادی برای این کار دارم یک سنسور گرما به جای هویه نصب بشه و به یک مدار تایمر فرمان بده که موقعی که هویه توی چا هویه میذاریم و برای مدتی که استفاده میکنیم تایم بزازریم تا بعد تایم مثلا حرارت رو کم کنه البته من از دیمر استفاده میکنم و خیلی عالی جواب میده موقی که لازم ندارم حرارت توسط دیمر کم میکنم و و وقتی که بخوام استفاده کنم بازدن کلید حرارت بالا میره و و هویه اماده کاره یکی دیگه از مزایا این کار اینه که نوک هویه زود خراب نمیشه البته من قبلا توی کتابهای سری 300 مدار نقشه رو دیدم که سنسور دما به خود المنت وصل میشد با تشکر

mmelecom

کاربر
2014-11-07
153
435
اراک

درود.دوستان دیود1n4148بای کلیدکلنگی عالیه.عمرهویه چندین برابر ونوکش ازهمه سالمترمی ماند.هرکله ای ی فکری داره دوستان.همفکری عالیه

فرستاده شده از HUAWEI Y530-U00

xl150

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-10-01
1,393
13,754
USD

دیود 1n4148یکم ضعیف نیست براش اشتباه ننوشتید دوست عزیز باید 1n4004به بالا بزاری

mohsen++

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-27
140
633

سلام
روش کلید و دیود کاملا جواب میده دیود رو 4007 بگیرین که نحمل ولتاژ برق شهر رو داشته باشه .

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
با سلام
اکثر هویه های قلمی ولر آمریکایی دارای ترموستات قطع کن اتوماتیک گرما هستند، تا در زمان بدون استفاده و روشن باعث سوختن هویه نشوند. با نصب یک دیود 1n4007 بصورت سری با هویه، توان نصف شده و باعث جلوگیری از سوختن هویه در حالت بیکاری و روشن ماندن می شود.می شود.

NICHICON

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
VIP PLUS
vip
vip افتخاری
کاربر
2012-03-01
1,477
12,060
به نام خدا
متاسفانه ابزار خوب خیلی گران می باشند
هویه ولر
مدلهایی دارد زمانی که از هویه استفاده نمیکنی و در جای خود قرار دادی
بر روی استندبای میرود که خود اینکار محاسن بالای دارد
بعد دوستان سعی کنید از هویه های استفاده کنید که المنتشون سرامیکی هست این نوع هویه ها برق را به دستگاه انتقال نمیدهد

بالا