آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

لاستیک درب یخچال

almahdie

کاربر
2010-05-11
8
19
سلام دوستان عزیز :
من یه یخچال فیلکو دارم که لاستیک درب آن جدا شده ولی خاصیت آهنربایی خود را دارد - لطفا به من بگویید آیا لاستیک آن را باید تعویض کنم یا میشه همان لاستیک را دوباره چسبوند ؟ در هردو صورت نحوه و مراحل نصب یا تعویض لاستیک را برایم توضیح دهید .
متشکرم

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام دوستان عزیز :
من یه یخچال فیلکو دارم که لاستیک درب آن جدا شده ولی خاصیت آهنربایی خود را دارد - لطفا به من بگویید آیا لاستیک آن را باید تعویض کنم یا میشه همان لاستیک را دوباره چسبوند ؟ در هردو صورت نحوه و مراحل نصب یا تعویض لاستیک را برایم توضیح دهید .
متشکرم
دوست خوبم
چسباندن راهی مقطعی است و مدت کوتاهی کار می دهد و از آن پس جدا می شود
تعویض آن هم به 2 صورت است
اول اینکه لاستیک فابریک آن را از بازار تهیه کنید ...
دوم اینکه از لاستیکهای متری موجود در بازار استفاده کنید
اندازه دقیق درب و لاستیکتان را بگیرید و از بازار تهیه کنید
ولی آب بندی کردن لاستیکهای متری کار سختی است و به نظر من همان لاستیکها را بچسبانی بهتره

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
لاستیک با اندازه های متفاوت در بازار موجوده تهیه کن وآن را بچسبا ن درب باید باز شود بعضی فشاری هستند وبعض دیگر قاب روی آنه با پیچ بسته شده .اگر پاره گی کم است می توانی آن راباچسب بچسبانی.

قیصر

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2008-09-21
3,028
29,119
دوست عزیز به مغازه تعمیر کار شهرتان مراجعه کنید . دراین سایت در مورد تعمیرات بیشتر سئوال می شود یا برای خرید می توانید به فروشگاه سایت مراجعه کنید.
http://www.irantk.ir/forumdisplay.php?f=121

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
دوست عزیز از راهنمایی شما متشکرم اما من می خوام لاستیک را عوض کنم اگر ممکنه نحوی آبندی و تعویض لاستیک را برایم توضیح دهید
متشکرم
دوست خوبم
شما باید به یکی از فروشگاههای لوازم سرد کننده کولر و یخچال مراجعه کنید...
اگر لاستیک فابریک موجود باشد آب بندی آن راحت است
چون چسب مخصوصی به همراه خود دارد که مشکل شما را رفع می کند
فقط برای کندن لاستیک خودش باید دقت کنید که کاملا جدا شود و لکه های چسب قبلی کامل پاک شود
یا اگر بجای چسب ، شیار دارد جوری لاستیک قبلی را جدا کنید که شیارها بازتر نشود کهع بعدا آب بندی کار سختی است
دوست عزیز اینقدر سخت نیست که نگرانش هستی انجام بده می شود
ما می توانیم

mfpatc

کاربر
2010-10-04
5
13
با سلام
لاستیک دور درب یخچال فریزر هانزاد بنده خراب شده و نیاز به تعویض دارد٬ تا اونجاییکه یادم میاد یخچال هایی رو که دیده بودم زیر لاستیک تعداد زیادی پیچ وجود داشت که به وسیله باز کردن آنها لاستیک جدا می شد: ولی تو این یخچال فریزر هیچ خبری از پیچ نیست و ظاهرا پرس شده است.
لطفا در مورد درآوردن لاستیک قدیمی و همچنین جا انداختن لاستیک جدید توضیح کامل دهید.
متشکرم

oweis

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-04-27
546
1,377
38
بابل
www.oweiskala.ir
با سلام
لاستیک دور درب یخچال فریزر هانزاد بنده خراب شده و نیاز به تعویض دارد٬ تا اونجاییکه یادم میاد یخچال هایی رو که دیده بودم زیر لاستیک تعداد زیادی پیچ وجود داشت که به وسیله باز کردن آنها لاستیک جدا می شد: ولی تو این یخچال فریزر هیچ خبری از پیچ نیست و ظاهرا پرس شده است.
لطفا در مورد درآوردن لاستیک قدیمی و همچنین جا انداختن لاستیک جدید توضیح کامل دهید.
متشکرم

آیا گسکت پارگی داره؟؟
اگه پاره نیست میشه با سشوار نرمش کرد تا به بدنه بچسبه
البته بعد از این کار باید 1 ساعت درب یخچال رو باز نکنی
اگه واقعا قابل ترمیم نیست دو حالت داره
یکسری از گسکت ها دارای شیار هستند که با فشار جا میرن که با کشیدن گسکت به سمت خودتون درش بیاری
یکسری هم هستش که پرس شده ، برای در آوردن این نوع گسکت ها باید بدنه و پلاستیک داخلی درب رو از روی شیار به وسیله تیغ اره باز کنی تا گسکت در بیاد و بعد از در آوردن گسکت قدیمی و پس از جازدن گسکت جدید بوسیله دریل جای پیچ رو سوراخ کنی و پیچ ببندی

بالا