آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

كمك در مورد تعمير منبع تغذيه

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,272
ایران
باسلام، در سمت چپ بالا ظاهرا دو فیوز چینی لحیم شده به فیبر مدار چاپی میبینم یکی ایستاده و دیگری خوابیده آیا آنها را چک کردی؟

pcapadana

کاربر
2012-10-30
362
766
بله چک کردم سالمه مشکلی نداره دیگه نمیدونم کدوم قطعه رو چک کنم اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم

hadi sh

کاربر
2011-08-02
26
117
سلام و درود با اجازه اساتید محترم
دوست عزیز توی این منبع تغذیه ها بیشترین قطعه ای که خراب میشه قبل ترانس 1- دیود * 2- ترانزیستور فت * 3- خازن موازی با وردی و فیوز و بعد از ترانس دیود و مقاومت است که روی این برد قسمت بالایی مثل اینکه 1 فت و بعد از ترانس هم دو عدد دیود روی هیت سینگ وجود دارد که قبل از این مدار را با لامپ 100 سری کن که اگر اتصالی بود متوجه بشی بعد اگه اتصالی نبود دو سر خازن بزرگ رو چک کن ببین ولتاز هست یا نه بعد دیود هایی که به خروجی ترانس وصل هستند رو جدا کن و خروجی ترانس را بگیر اگر خروجی داشتی که اشکال بعد ترانسه اگر نبود مشکل از ترانزیستور فت و مقاومت متصل به آن است احتمالا

pcapadana

کاربر
2012-10-30
362
766
با سلام خدمت شما دوستان
راجع به پست شماره 20 دوستان گفتن ببینم ایا خروجی روی ترانس دارم یا نه خیر ندارم ولی برق سر خازن و دیود یکسو ساز دارم تا ورودی ترانس هم برق دارم ولی خروجی خیر
در ضمن یبه ترایاک btb24 سوخته بود
اینو انداختم روش bta139 میخواستم بدونم این جواب اون قطعه اصلی را میدهد یا نه
در کل هنوز خروجی ندارم لطفا راهنماییم کنید

pcapadana

کاربر
2012-10-30
362
766
اقا رضا دستت درد نکنه درستش کردم فقط یه چیزی خوذم هم نمیدونم چه جوری درست شد
یه فیش 20 پایه رو برد هست پایه 1 و 3 اون رو وصل کردم به هم رله داخل مدار عمل کرد و ولتاژ ها درست شد به نظرت مشکل از کجا میتونه باشه

pcapadana

کاربر
2012-10-30
362
766
الان که بررسی کردم پایه 1 میره میخوره به یه ای سی پشت برد و پایه 3 میره میخوره به پایه رله
من فکر میکنم یه جای برد قطعی پیدا کرده با این کار درست شد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hadi sh

pcapadana

کاربر
2012-10-30
362
766
الان که بررسی کردم پایه 1 میره میخوره به یه ای سی پشت برد و پایه 3 میره میخوره به پایه رله
من فکر میکنم یه جای برد قطعی پیدا کرده با این کار درست شد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا