آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

كمك درباره ساخت كويل فلزياب دلتا پالس

دوستان عزیز می خواستم بدانم که آیا اهم سیم پیچ با خاصیت سلفی یا همان هانری آن رابطه مستقیم دارد یعنی اگر من کویلی به اهم بین 2.5 تا 4 اهم درست کنم (( برای دلتا )) میکرو هانری آن هم حتماً بین 400 تا 500 میکرو هانری قرار می گیرد تا باید آن را حتماً به وسیله ی lc متر اندازه گیری کنم چون خودم lc متر ندارم همیشه به اهم کویل بسنده می کنم می خواستم ببینم آیا این کافی است اگر نه در صورتی که اهم کویل مناسب باشد ولی هانری آن مناسب نباشد برای تعادل هر دوی آن چکار کنم در ضمن آیا مارک سیم علاوه بر تاثیری که بر روی اهم سیم پیچ می گذارد تاثیری هم در قدرت کاوش دارد یا خیر یعنی اگر سیم مرغوب نباشد ولی اهم و هانری اش مناسب باشد قدرت را کم می کند یا خیر در این صورت یک سیم لاکی جنس عالی و مناسب که درصد خلوص مس آن زیاد است را به من معرفی کنید.
با سپاس فراوان :63000000:

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
شما قضیه رو در مورد سیم مرغوب خیلی سخت گرفتی.با سیم معمولی لاکی هم میتونید کار درست کنید.اما در مورد اهم و هانری:شما میتونید با سیم مثلا 0.6 با 50 دور مقاومت 2.5 اهم رو بدست میارید اما هانری اون 300 میکرو اما با سیم 0.3 با 10 دور مقاومت 2.5 اهم رو بدست میارید و این در حالیه که هانری اون 100 میکرو.با استفاده از این سایت چیزایی که گفتم رو بهتر متوجه میشید http://deepfriedneon.com/tesla_frame6.html

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
اتفاقا من مرغوبیت سیم رو به شخصه در همین دلتا تجربه کردم بسیار تاثیر گذار هست .البته اگر از فردا عده ای همین رو تبلیغ قرار ندن

دوست عزیز جناب hmd-sat شما که با من هم عقیده هستید و می گویید که جنس و مرغوبیت سیم بسیار موثر است لطفاً مرا راهنمایی کنید که سیم مرغوب و با کیفیت را از کجا می توانم خریداری کنم و آدرس محل فروش آن را برایم پیام خصوصی کنید و در ضمن بگویید که خودتان برای کویل دلتا از چه نوع سیمی و با چه قطری و با چند دور استفاده کردید چون مسلماً جنس یکی است برای من هم همین نتیجه را می دهد.
متشکرم :212:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

hmd-sat

کاربر vip
کاربر
2006-10-30
135
373
دوست عزیز بارها در مورد کویل دلتا و اهم و تعداد دور به اندازه کافی در این فروم و دیگر فرومها بحث شده . در مورد تهیه سیم لاکی مرغوب محل خاصی را سراغ ندارم. برای تهیه سیم لاکی مرغوب میتونید از تعمیر گاههای تلویزیون کمک بگیرید و درخواست سیم دکوزینگ لامپ تصویر تلویزیون رنگی را بکنید . یا یک ترانس کاهنده وسایل صوتی تصویری را باز کنید و از سیم ان استفاده کنید .

mn-123

کاربر
2011-05-17
8
12
دوستان با کویل60 یه سکه رو توعمق 45 میزنه با کابل شبکه البته جایی که من تست کردم تو خونه بود اگر جایی که فلزی نباشه مطمعنآ بیشتر از اینها باید بزنه

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
دوستان عزیز می خواستم بدانم که آیا اهم سیم پیچ با خاصیت سلفی یا همان هانری آن رابطه مستقیم دارد یعنی اگر من کویلی به اهم بین 2.5 تا 4 اهم درست کنم (( برای دلتا )) میکرو هانری آن هم حتماً بین 400 تا 500 میکرو هانری قرار می گیرد تا باید آن را حتماً به وسیله ی lc متر اندازه گیری کنم چون خودم lc متر ندارم همیشه به اهم کویل بسنده می کنم می خواستم ببینم آیا این کافی است اگر نه در صورتی که اهم کویل مناسب باشد ولی هانری آن مناسب نباشد برای تعادل هر دوی آن چکار کنم در ضمن آیا مارک سیم علاوه بر تاثیری که بر روی اهم سیم پیچ می گذارد تاثیری هم در قدرت کاوش دارد یا خیر یعنی اگر سیم مرغوب نباشد ولی اهم و هانری اش مناسب باشد قدرت را کم می کند یا خیر در این صورت یک سیم لاکی جنس عالی و مناسب که درصد خلوص مس آن زیاد است را به من معرفی کنید.
با سپاس فراوان :63000000:

با درود و تبریک سال نو بر شما دوست عزیز و سایر دوستان و کاربران و مدیران دوست عزیز اهم سیم پیچ مسلما با خاصیت سلفی در ارتباط میباشد اما نه آن ارتباطی که شما فکرش را میکنید چون قطر سیم پیچ هم در این راستا مسئله میباشد یعنی اگر شما اهم سیم پیچتان 4 اهم باشد اماقطر کویل شما متفاوت باشد خاصیت سلفی شما نیز متفاوت خواهد بود سیم لاکی پارس نسبتا خوب است از بابت کیفیت و اما شما میتوانید از سیم 7 رشته کابلی نیم که به کابل کنترل معروف است و در تابلو های کنترل از آن استفاده میشود به طول 3مترو 60 سانتیمتر به حالت مربع در اورده و به یک چهارچوب لوله ای محکم کنید در این حالت نتیجه ایی که به دست می آید اشکارسازی یک سینی استیل 50*50 از فاصله 2مترو 30 سانت در هوا میباشد و آشکارسازی فیبر مسی 10*10 در فاصله 80 سانتی البته توجه داشته باشید که کابل به حالت کشیده و محکم به چهارچوب ساخته شده متصل باشد تا در اثر تکان و لرزش دچار ناپایداری نشود (بیشترین ایرادی که دوستان را دچار مشکل نا پایداری دستگاههایشان میکند ) موفق و پیروز باشید

با سپاس:rose:

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
دوستان با کویل60 یه سکه رو توعمق 45 میزنه با کابل شبکه البته جایی که من تست کردم تو خونه بود اگر جایی که فلزی نباشه مطمعنآ بیشتر از اینها باید بزنه

با درود بر شما دوست عزیز و تبریک سال نو کویل 60 که شما ساخته اید با چه شماره سیمی و به چه قطری ؟ تا دیگر دوستان هم بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند

با سپاس :66000000:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

Mr MeTaL

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2012-02-02
408
1,801
39
تهران-مشهد
با سلام و تشکر خدمت شما جناب MR METAL و توضیحات مفیدتان در زمینه ی کویل برای فلزیاب دلتا پالس ، دوست عزیز من دقیقاً از 30 دور سیم 0.5 بر روی دایره ای به قطر 20 سانتی متر مانند بالا بصورت حلزونی و تحت برای فلزیاب دلتا پالس 2 خودم درست کردم اما متاسفانه اهم مورد نظر بدست نیامد و بسیار بیشتر از حد مجازش شد و به حدود 8.3 اهم رسید می خواستم ببینم که علت آن از جنس نامرغوب سیم است یا دلیل دیگری دارد در ضمن مرا راهنمایی کنید که از چه سیم لاکی و با چه مارکی استفاده کنم که مناسب بوده و درصد خلوص مس آن بالا باشد تا به این اهم برسم و در ضمن آیا نیاز است برای سیم رابط کویل و سیم پیچ دلتا 2 از سیم شیلد دار استفاده کرد و آیا سیم RG58A که مغزی افشان دارد برای این مدار مناسب است اگر بله از چه نوع آن و از چه مارک آن استفاده کنم که مقاومت و اهم کمی داشته باشد در ضمن من در سایت www.geotech1.com دیدم که آقای kt315 گفته که بهترین کویل برای دلتا 30 دور سیم 0.35 بر روی دایره ای به قطر 20 سانتی متر است که شما آن را ذکر نکرده اید در ضمن uh دلتا 2 باید بین چند تا چند باشد و آیا از سیم پیچ آن می توانم برای دلتا پالس 3 نیز استفاده کنم چون در حال حاظر دلتا پالس 3 من کویل مناسبی ندارد
با سپاس و تشکر فراوان :p:

مهندس اون لوپی که kt گفته هم خوبه. دقت کنید اون نوعی که من گفتم رو نباید تخت بپیچید!! و جنس سیم بسیار بسیار مهم هست. بهترین مارک مغان هست و یزد. در مورد انتقال از روی برد تا لوپ هم یک رمز رو به همه میگم امروز!!: شما از روی برد تا روی پنل یا جعبه دستگاه رو هر نوع سیمی استفاده کردی باید ادامش یعنی از روی پنل یا جعبه تا لوپ هم از همون مدل سیم استفاده کنی:joyous: . جنسش باز هم خیلی مهم هست. rg58 هم خوبه ه ایرانی و چینیش!! تیوانی که واقعا اصلی باشه بگیرید و بیش از 170 سانت هم نباشه. در ضمن حالا که پیچیدی چون بی نصیب نمونی از اون لوپ یک مقاومت 2.2 کیلو اهمی متال فیلم با لوپ موازی کن(روی دستگاه نه!! بچسبونش به لوپ)
مقاومت دو سر لوپ هم متال فیلم باشه حتما
برد رو با دست نزنید بدید بیرون تمیز بزنن
ولوم ها رو جنس خوب استفاده کنید
فقط از irf740 استفاده کنید.و اگر نمیتونید کنترل جریان کشی کنید از هون irf460
استفاده از 2تا خازن 4700 برای تغذیه واجبه
تمامی خازن ها mkt
این هم یک رمز دیگ: خازن های 100n رو 250 ولتی بگذارید!!!

بالا