آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: قاطی کردن لباسشویی پاکشوما مدل 8050FH

vahid1398

کاربر
2010-07-26
7
9
با سلام خدمت اساتید گرامی.
لباسشویی پاکشوما 8050 در حال کار کردن با صدای "تاپ" مانند خاموش شد و فیوز نیز پرید. بعد از روشن کردن فیوز، لباسشویی خود به خود روشن شد و به کار خود ادامه داد (مرحله آب کشی نهایی). اما پس از آب کشی و پایان کار، بعد از چند دقیقه مشاهده شد که آب مخزن تخلیه نشده و از زیر لباسشویی نیز آب خارج می شد (لباسشویی خاموش). آب را تخلیه کردم. در حال حاظر به محض زدن دکمه پاور،بدون انتخاب برنامه؛ خودبخود لباسشویی شروع به کار میکند. آب گیری میکند و موتور شروع به کار می کند. ( انگار برنامه از انجایی که فیوز پریده بود هربار تکرار میشود..). تست های مربوط به دور کم و دور متوسط موتور را انجام داده ام. مشکلی نداشت. اما بقیه تست ها را انجام نداده ام. نمایندگی نیز کمک خاصی نکرد.. از اساتید گرامی درخواست راهنمایی دارم. با تشکر.

vahid1398

کاربر
2010-07-26
7
9
اینم عکس مدار و قطعه معیوب. به نظرتون مشکل فقط همینه؟
20141206_232420.jpgCapture.jpg20141206_232608.jpg

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باسلام خدمت دوست گرام شماسرویس کارهستین؟
اگه میتونین بردتعمیرش بکنین ترانزیستور BCR8یک نوع ترانزیستورIGBTهستش که باتحریک گیت حالت سویچ الکتریکی عمل میکنه ولتازکاران 250هستش شما اولا بایدچسپ روی مدار رو بکنین مداررو کاملادرش بیارین دقت بکنین مدارچاپی تون هم اززیر نسوخته باشه اگه اون ترانزیستور دارین جایگزین کنید وبعد برد روتستش بکنین اگه مشکل داشت شماره اون ای سی های پشت ترانزیستور بفرستین بامشکل البته

vahid1398

کاربر
2010-07-26
7
9
سلام دوست عزیز. ممنون از پاسختون. من ترانزیستور BT138 را تهیه کرده ام . جایگزینی این مشکلی نداره؟ من تعمیرکار نیستم. اما تعویض قطعه رو میتونم انجام بدم. متشکرم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeed sky

majid..

کاربر
2013-04-05
237
321
سلام دوست عزیز ترایاک bcr باید از نمونه خودش بزنی چون پایه ها باهم فرق میکنند 2 اگر اتصالی به پایه دیتا اتصال کرده باشه سی پی یوت رفته ک باید برد رو عوض کنی .این ترایک مال قفل درب هست اگر پیدا نکردی بگو راهنمایت کنم

vahid1398

کاربر
2010-07-26
7
9
ممنون دوست عزیز. اما فکر کنم مربوط به پمپ باشه. سوال من اینه که سوختن این ترایاک چطور میتونه باعث قاطی کردن مدار بشه... در حالی که در نهایت فقط باید پمپ کار نکنه..

keyvan a

کاربر
2013-01-23
151
449
کردستان
باردیگرسلام دوست عزیزدرمدارات دیجیتال زمانی که قطه ای بسوزه کل مدار به هم میریزه شماخودتون می فرماید که الان باید پمپ کارنکنه اگه شرکت سازنش می میومدازیک رله برای فرمان دادن به پمپ استفاده میکردهمین اتفاقی که میگین رخ می دادولی ازترانزیستور استفاده کرده که بتون مدارتشیخیص بده که که پمپ باچه جریان وچه مقدارزمانی کارمی کنه سوختن ترانزیستور هم باعث میشه که برنامه بهم بریزه الان احتمالاترانزیستور درحالت اتصال کوتاه سوخته باشه که برنامه روبهم ریخته

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,275
ایران
باسلام

این دو عدد تریاک بشماره فنی BCR8PM یک تریاک 600 ولت 8 آمپر است در اصل آنها دو عدد کلید برق AC میباشند.
وقتی اینها خراب باشند برنامه عملکرد آن بهم میخورد و سیستم قطع نمیشود لذا باید آنها تعویض گردند
قبل از تعویض قطعات حول و هوش آن دو قطعه از قبیل ترانزیستور و خازن و مقاومت و ... حتما باید چک شود که آنها نیز خراب نباشند. وقتی از سلامت آنها مطمئن شدی آنموقع اقدام به تعویض کن

vahid1398

کاربر
2010-07-26
7
9
من تست میکنم و نتیجه را همینجا اعلام میکنم. بابت وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید متشکرم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeed sky
بالا