آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فلزیاب Minediver-1

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,063
iran
fery11.blogfa.com
سلام

دوست گرامی شما اگر کمی دقت نمایید متوجه میشوید که 2 تا دایود

1V5KE400CA Surpressor در مدار به کار رفته استd2 d3.و شما باید 2 تای دیگر از پشت مدار با آن اضافه نمایید.

موفق باشید

mr_havaee

کاربر
2008-02-29
15
81
تهران
با سلام به همه دوستان و آقا فرهاد عزیز
من احساس میکنم نیازی نباشه به نصب اون 2 تا دیود از زیر چون ولتاژ مثفت از حد اون 2 تا دیود تعریف شده تو مدار بالاتر نمیرود که منجر به شکست ولتاژ بشه مگر اینه بخواهیم از مثفتی بالاتر از 800 ولت استفاده کنیم یا IGBT جایگزینش کنیم که در این صورت میشه D3 رو 1V5KE400CA Surpressor بجاش نصب کرد که دقیقا همون کارو انجام میده و لازم نیست از زیر برد لحیم شود .

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,063
iran
fery11.blogfa.com
سلام

جناب mr_havaee عزیز در هر صورت اطلاعاتی که من داشتم

البته نمیخوام از خود تعریف کرده باشم ولی سوالی داشتید در خدمتم

موفق باشید...

fery

کاربر
2006-11-16
237
1,063
iran
fery11.blogfa.com
سلام

جناب mr_havaee عزیز در هر صورت اطلاعاتی که من داشتم

البته نمیخوام از خود تعریف کرده باشم در اختیار شما و دوستان قرار دادم. اما اگر سوالی داشتید در خدمتم

موفق باشید...

mr_havaee

کاربر
2008-02-29
15
81
تهران
با سلام خدمت دوستان و آقا فرهاد عزیز

آقا فرهاد با توجه به تجربه شما از ساخت مدارات فلزیاب آیا موافق هستید یک مدار فلزیاب جدید با کمک شما و دوستان طراحی کنیم ؟
در ضمن برای شروع اگر ایده جدیدی هم دارید مطرح کنید تا بتونیم از اون استفاده کنیم .
اگه زحمتی هم براتون نیست در رابطه با چگونگی عملکرد سیستمهای فلزیاب pi هم توضیح بدید تا دوستان بیشتر آشنا بشن .

sisco1

Banned
2009-02-02
39
83
اقاي رمضاني اگر حاضريد با يكديگر يك مدار حرفه اي طراحي كنيم با قطعات موجود در ايران ؟:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: d.rmardin

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
با عرض سلام خدمت آقا محمد ودوستان عزیز

آقا محمد برای اینکه حساسیت به طلا در مایندایور و ماینر بیشتر شود آیا کاری میتوان انجام داد ؟

آیا با تغییر فایل این کار انجام پذیر است ؟؟

با تشکر...

آخرین ویرایش:
  • Like

biman

Banned
2008-09-25
120
162
Iran
آقا محمد با توجه به اینکه در ماینر از bup 314 استفاده شده آیا ماینر قویتر است یا مایندایور ؟

• Like

mee

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-12-10
245
1,616
sari
سلام به همه دوستان عزیز و گرامی
واقعا متعجب هستم ایا دوستان گرامی مطالب ارائه شده در سایت را مورد مطالعه قرار نمی دهند ؟
همانطور که قبلا گفتم در ساخت مایندایور دارای تجربه بالایی هستم و تمامی انها را در سایت قرار دادم !
برای مثال من در رابطه با r19 توضیحات کاملی را ارائه کردم ولی بازهم سوال می شه که جای این مقاومت کجاست و بعضی ها هم خودشان یک جایی را براش پیدا می کنند و به دیگران هم می گویند که نصبش کنند بدون انکه دلایل نصب ان را بگویند و یا اینکه چه تاثیری در کار مدار داره ؟؟؟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
در رابطه با برد هم قبلا گفتم به دلیل استفاده از ماسفت بسار قوی حفاظت شده (( رجوع کنید به دیتا شیت ماسفت )) و کنترل دقیق جریان و جریان دهی بالا باعث شده که برد مایندایور از همه پروژه های دیگر بیشتر باشه .
دوستان عزیز bup314 از خوانواده ترانزیستورها با تکنولوژی igbt می باشد و همانطور که می دانید ترانزیستور هرچقدر که پیشرفته تر باشد باز هم در کنترل جریان از ماسفت ضعیفتر است (( من را ببخشید که بطور کلی مسائل را بازگو می کنم اخه در این بحث نمی گنجه در ضمن من قبلا یک بار نیز انها را گفتم ))
و اما در مورد مایندایور :
دستگاهی با عمق کاوش بسیار بالا و حساسیت بالا نصبت به فلزات می باشد که مشکل اصلی ان حساسیت کم ان به طلا و نقره می باشد . رفع این نقص نیاز به داشتن اطلاعات بسیار زیاد در زمینه الکترونیک و داشتن تجربه بالا در ساخت فلزیاب های پی ای و همچنین داشتن لوازم ازمایشگاهی می طلبه .
دوستان باور کنید که من تقریبا 3 سال پیش این دستگاه راساختم و پس از تلاش و کوشش و تحقیقات و همچنین مطالعه فراوان تازه چند شب پیش توانستم 60% نقص ان را برطرف کنم هم اکنون دستگاه من به تمامی فلزات حساسیت نشان می دهد و فقط عمق کاوش ان برای طلا کم است که دارم روی ان کار می کنم دستگاه من یک سکه نیم بهار ازادی را در 17 سانتیمتری اشکار می کنه در صورتی که با این اندازه فلز اهن را در 32 سانتیمتری اشکار می شه
من تغییرات فراوانی را در مدار اعمال نمودم همانطور که در عکس می بینید دو ماژور الکترونیکی به مدار ازافه شده و قسمت op_amp دستخوش تغییرات فراوان شده و همچنین قسمت درایور ماسفت نیز از تغییرات در امان نمانده و فعلا هم دارم روی انتگرال گیر کار می کنم که هنوز قسمت سخت افزاری ان با محاسبات من جور نشده و نتیجه مطلوب را نگرفتم به هر حال خودم اینطور فکر می کنم که در رفع نقص دستگاه حدود 60% پیش رفتم .
این ها رو گفتم که شما دوستام متوجه بشید که :
1= هر اطلاعاتی درست نیست
2= به صرف تجربه دیگران نمی شه دستگاه را (( هر پروژه ای )) ساخت .
3= هر اطلاعاتی بدون دلیل و مدرک علمی غیر قابل قبول است همانطور که می دانید در الکترونیک همه چیز محاسبه می شود مثال بزنم می گویند کویل 2.5 اهم و یا 3 اهم از همه بهتر است نمی گویند چرا و فقط می گویند روی دستگاه ما بهتر جواب داد .
دوست عزیز اینکه نشد جواب . والله پس از کلی محاسبه و در نظر گرفتن کلی پارامتر (( جریان ماسفت ، ولتاژvcc ، مقدار مقاومت موازی شده ، ماکزیمم و مینیمم جریان عبوری از مقاومت و ....)) کویل من 1.9 اهم در امد . من هنوز ندیدم که کسی در این سایت بگه که کویل چگونه پیچیده می شه و اهم ان با چه پارامتر هایی بستگی داره ؟ حال دوستان !!!!!!!!!!!!!
راستش از مدیران سایت کمی گله دارم (( دوستانه می گم و نظر شخصی منه و جسارت به کسی نمیکنم و همه برای من قابل احترام اند و نقد انها را پزیرا هستم )) به نظر من سطح علمی سایت بسیار پایین هست و مدیران تصمیماتی برای ارتقاء سطح علمی گرفته اند درست نیست . اخه همه در سایت حاضر می شند و میگن ما فلان دستگاه را ساختیم چکار کنیم بهتر شه بدون اینکه حتی کوچکترین اطلاعاتی در مورد دستگاه داشته باشند مثال میزنم بالای 15نفر به من ایمیل زدند و سوال کردمد که امپدانس چیه ؟ تازه 80% انها افتخار می کردند که ماینر 4 را ساخته اند به نظر من انها چیزی را نساختند بلکه یک کیت را منتاژ کردند .
بطور مثال به این جمله که در این بخش ارائه شده توجه کنید :
((( چون هرچغدر اهم coil تان بیشتر بشود آمپر مصرفی ان بیشتر است)))
دوست گرامی در هر مدار الکترونیکی اگر مقدار مقاومت مصرف کننده بالاتر باشد جریان عبوری از ان کمتر می شود طبق رابطه v = i *r که i = v/r که هرچه r بیشتر شود i کوچکتر می شود (( البته نصبت به v )).
در همین بخش هم چند جواب کاملا غیر منطقی هست که برای جلوگیری از سوتفاهم ارائه نمی کنم
بحث درمورد این چیزها زیاده که بعدا راجب ان گفتگو می کنیم ........
4= دوستان گرامی فلزیاب های پی ای جزء پروژه های پیشرفته الکترونیکی محسوب می شوند و مطمطمئن باشید که بدون تمحیدات علمی و پژوهشی و به صرف تجربیات نمی توان در این بخش موفق شد .
در انتها از دوستان پوزش می طلبم و امیدوارم که این نقد من از سایت باعث دلخوری مسئولین و کاربران عزیز نشده باشه و در چند سطر اخر به سوالات مستقیم پاسخ میدهم که فکر کنم این طوری بهتره :

آقا محمد برای اینکه حساسیت به طلا در مایندایور و ماینر بیشتر شود آیا کاری میتوان انجام داد ؟؟؟
دوست عزیز بله این امکان هست ولی بسیار سخته: شما در ابتدا باید کویلی متناسب با فرکانس و جریان خروجی ماسفت محاسبه کنید (( به دلیل متفاوت بودن جنس سیم ها در فروشگاه ها حتما از محاسبات استفاده کنید و کمتر به جدول مراجعه کنید )) و همچنین به هیچ وجه از سیم افشان یا مسی سمنان ارائه شده در سایت استفاده نکنید و از سیم مسی لاک دار استفاده کنید .
دوم باید ضریب تقویت op_amp را طوری بالا ببرید که در خروجی ان نویز نباشد .سوم ضریب انتگرال گیری را طوری تغییر دهید که پهنای انتگرالگیری بیشتر شود با این نکته که خروجی ان در زمان پیک لود بیشتر از 3 ولت نشود وگرنه میکرو می سوزد
سه مشکل اصلی مایندایور در بالا گفتم با انجام این کارها مطمئنا راندمان دستگاه بسیار بالا می رود و نتیجه مناسبی را خواهید گرفت

آیا با تغییر فایل این کار انجام پذیر است ؟؟
برنامه نویسی ام ضعیف هست ولی تا انجایی که می دانم برگرداندن فایل هگز به سورس اصلی غیر ممکن هست ولی می توان با هگز ادیتورهای قوی مثل ++notpad می توان انها را ویرایش کرد که انهم نیاز به اطلاعات بسیار و قوی در ضمینه برنامه نویسی می باشد.
آقا محمد با توجه به اینکه در ماینر از bup 314 استفاده شده آیا ماینر قویتر است یا مایندایور ؟
جواب این سوال را گفتم وفکر می کنم در یک تاپیک مفصلا در مورد ان گفتم اگر اینگونه نبود حتما بگوید تا مجدد ان را ارسال کنم
در ضمن من البوم تصاویر مایندایور ساخته شده توسط خودم را در حالت ازاد قرار می دهم(( در همین سایت )) امیدوارم این تصاویر بتونه در ساخت هرچه بهتر به دوستان کمک کنه . و همچنین تصاویری که در زیر است نمایانگر اخرین تغییرات من بر روی مایندایور هست به غیر از قسمت انتگرالگیر (( ببخشید که کیفیت عکس ها پایین هست اخه دوربینم سوخته و از موبایل برای عکس گرفتن استفاده کردم حتما در اینده عکس هایی با کیفیت بالا را اپلود می کنم ))
و در پایان ارزوی موفقیت را برای شما دوستان دارم و همچنین طلب پوزش دارم
mohammad

پیوست‌ها

• 94 کیلوبایت بازدیدها: 651
  • 99.2 کیلوبایت بازدیدها: 648
  • 100.1 کیلوبایت بازدیدها: 641
  • 83.8 کیلوبایت بازدیدها: 644
  • 85.5 کیلوبایت بازدیدها: 644
  • 97.9 کیلوبایت بازدیدها: 651
  • 87.6 کیلوبایت بازدیدها: 631
آخرین ویرایش:
بالا