آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

فشنگی اب (حرارت)405

khaled2152

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-03-01
217
965
سلام من می خواستم دستگاهی برای اعلام داغ کردن 405 بسازم که به محض اینکه ماشین داغ کرد از حد خاصی بازری را روشن کند این را به این خاطر میگم که چندین مورد داشتیم که ماشین داغ کرده وراننده متوجه نشده تا کار از کار گذشته وواشر سرسیلندر سوخته حالا میخواستم اگر همکاران نقشه ای از قسمت فشنگی حرارت یا راهنمایی دیگه ای دارند عنایت فرمایند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HOSE IN

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,800
25,779
با درود //دوست گرامي يك نوع سنسور حرارتي در لوازم خانگي مثل جاروبرقي و اب ميوهگيره وجود دارد كه به موتور پيچ شده و وقتي حرارت موتور از 90 درجه بالاتر رود قطع ميكنه شما ميتوتنيد يك عدد از اين سنسورها روي بدنه موتور يا سر سلندر ببنديد و با يك رله سري كنيد در حالت عادي مدار بسته است و وقتي كه موتور گرم شد سنسور فعال ميشه و مدار بسته ميشه و در اين حالت رله عمل ميكنه و جريان را به الارم ميده /من اين كار را واسه يك بي ام و كه داشتم انجام دادم البته بجاي الام يا بيزر من يك فن به ماشين اضافه كردم كه ماشين را خنك ميكرد

khaled2152

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2007-03-01
217
965
سلام .همکار گرامی می تونم بپرسم نام این سنسور چیه وایا به کجای موتور ببندم که بهتر جواب بده در ضمن یک سوال دیگه هم داشتم ایا وقتی گیج حرارت داخل کیلومتر از نصف بالاتر بره درجه اب موتور حدود چند هستش من چندین مورد داشتم در مناطق جنوبی کشور که با توجهبه داغی بیش از حد هوا وبرخی مواقع به علت ترکیدن لوله ها ورادیاتور ماشین داغ کرده وراننده متوجه نمیشه وواشر سر سیلندر خراب میشه من این مدار را برای جلوگیری از این مورد میخواستم.لطفا راهنمایی فرمایید با تشکر فراوان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bardia.t

pc-isar

مدیر تعمیرات خودرو
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-05-16
818
5,325
ايران
سلام دوست عزيز چرا اين همه دردسر خود ecu در زمان تجاوز حرارت لامپ اخطار حرارت را در امپر اب روشن ميكند شما ميتوانيد از ان استفاده نماييد

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bardia.t

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,166
تهران- تهران پارس
سلام من می خواستم دستگاهی برای اعلام داغ کردن 405 بسازم که به محض اینکه ماشین داغ کرد از حد خاصی بازری را روشن کند این را به این خاطر میگم که چندین مورد داشتیم که ماشین داغ کرده وراننده متوجه نشده تا کار از کار گذشته وواشر سرسیلندر سوخته حالا میخواستم اگر همکاران نقشه ای از قسمت فشنگی حرارت یا راهنمایی دیگه ای دارند عنایت فرمایند.
با سلام کاربر گرامی:
این سیستم در حال حاضر در خودروی پی کی وجود دارد و در دمای 110 درجه سانتی گراد و بالاتر آب، یک آژیر بصدا درآمده و چراغ قرمز ال ای دی روشن می شود. از سنسور جداگانه استفاده نکرده و با همان سنسور دمای آب کنترل می شود.

بالا