آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فروش دستگاه فلزیاب، دامی برای کلاهبرداری!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

sx555

کاربر
2010-04-02
18
38
جالبه مجتبی الان تو انجمن اعتراف کرد که چون ردیابشون خطا میزده رفتن پول دادند به یک طراح که دکترای این فن رو داره تا دوباره طراحی کنه!!! توجه بفرمایید:

فلزجو>قسمت اخبار انجمن>پیام خصوصی های مدیران انجمن کلاهبردار فلزجو
==========================================================================================
مجتبی:
یه مدت حساب کتاب ما به مشکل برخورد سوتفاهمهایی صورت گرفت بین منو اقا حمید که به حمدالله حل شد . چون من این مبالغ رو داده بودم به طراح که ایشون دکترای این فن رو داشتن و باید اینکار انجام میشدکه مشکل این کاربران جهت خطای احتمالی برطرف میشد اینجا بود که دیر شد حساب کتاب ما با اقا حمید .
==========================================================================================

دوستان توجه بفرمایید دکترای ردیاب زنی !!! جالبه فقط این اصطلاحات رو ما فقط از این جور استادان کلاهبرداری میشنویم و جالبتر اینجاست که حمید مدیر انجمن
دائما جا نماز آب میکشه که من هیچ نفع مالی از این انجمن ندارم و فقط صرفا برای کمک به دوستان اینجام پس چی شد شما که حساب و کتابی نداشتی حمید خان
پس این پولهایی که مجتبی واریز میکنه به حساب مبارک میشه بگید چیه؟!!! دوستان یه کمی دقت کنید تو پیام خصوصی ها خیلی چیزهای بیشتری دستگیرتون میشه

sx555

کاربر
2010-04-02
18
38
اقای حمید خان یا hamidrt مدیر انجمن فلزجو که الان در این انجمن حضور دارید میشه توضیح بفرمایید؟

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
با سلام خدمت شما.
واقعیتش بدلیل اینکه هیچ ازادی تضمین شده ای در این انجمن حس نمیکنم ؛ لذا در انجمن فلزجو پاسخ اکثر مسائل رو بصورت مشروح عرض کردم. متاسفانه در انجمن تعمیرکاران تا به امروز موارد متعددی از تهمت به شخص بنده و انجمن فلزجو مطرح شده که بدلایلی که عرض کردم سکوت کردم. وگرنه اگر در فلزجو حضور داشته باشین متوجه میشین که همیشه جواب های محکمی دادم! حالا هم اگر مدیران این انجمن اجازه بدن و خدای نکرده در این بحثهای علیه انجمن فلزجو ذینفع نباشن ؛ بنده تک به تک جواب دوستان رو خواهم داد. البته بنده واقعا سود و زیانی از این بحثها نمیبرم و اگرم بحثی هست فقط دفاع از آبروی خودمه و بس! اون فروشندگانی هم که صرفا بابت ارائه یک عدد ردیاب ارزان قیمت طی 2 سال این همه ناراحت هستن بد نبود سعی میکردن طی این همه مدت خودشون محصول بهتری ارائه کنن. وگرنه هر کسی که مطالب فلزجو رو دنبال کرده باشه متوجه میشه بیش از 5000 پست سراسر فنی از بنده نمیتونه نشان از سودجویی شخصی داشته باشه. در عوض من خیلی دوست داشتم جماعت منتقدین در اینجا و خیلی جاهای دیگه لااقل اشاره ای به طراحی یک فلزیاب برای اولین بار در ایران توسط بنده در فلزجو میکردن! حداقل از این همه مدارات بیفایده موجود که جواب بهتری داده. چرا چیزهایی که برای عموم بصورت مجانی در این سطح وسیع ارائه کردیم رو سعی میکنین مخفی کنین؟ برای همینه که عرض میکنم من در این محیط هیچ احساس آزادی واقعی نمیکنم. بهرحال بنده در فلزجو همیشه پاسخگوی سوالات فنی و همینطور انتقادات بودم و خواهم بود. اینجا هم اگر مدیر محترم اجازه بدن و اعلام کنن جواب تک تک پستهای مربوط به خودمون رو خواهم داد. منتظر هستم.
موفق باشین.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
ازادی تضمین شده؟؟؟؟؟؟خیلی جالبه.البته کسی به سواد شما توهین نکرده و نگفته که شما بی سواد هستین.و بعضی از دوستان هم میگن که به سوالهای دوستان جواب فنی میدین.اما سایر رفتارهای شما که دوستان اشاره کردن اصلا قابل توجیح نیست.شما دم از ازادی میزنید اما اگه کسی از شما اونجا انتقادی بکنه به نحو بسیار زشتی باهاش برخورد میکنید و چند نفر دیگه (البته معلوم نیست چند نفر هستند یا فقط چند نام کار بری)پشت سر شما به اون بنده خدا حمله ور میشن.اینو چند نفر دوستان میگن که اونجا عضو بودند.و الان اینجا هستند گفتند

آخرین ویرایش:

forud

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-05
419
1,638
دوستان عزیز
امیدوارم خداوند همه ما را در راه راست هدایت بفرماید
خود من هم محتاج هدایت هستم
پیروز باشید

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
گرچه من به توصیه چندتا از بچه ها سر تهمتهای حمید در انجمنش جواب ندادم ولی اینجا چندتا چیزو باید بگم
اول این قضیه هک باعث شد که در بخش اخبار انجمنشون ناخواسته ادمهاشون رو بشن که کیا هستن چه ادمهایی؟ با این شعر میگم
این دغل دوستان که میبینی مگسانند دور شیرینی
اما اون خر مگسی که تو اون تاپیک گفته یا مهدی یا رستم ؟ باید بگم که من یوزری تو اون انجمن ندارم و بصورت مهمان وارد میشم اونم شاید ماهی یبار
این حرفایی که زدم دلیلش تهمت زنی دوباره این ادماست در صورتی که خودشون میدونن هک انجمن کاره من نبوده

حمید خان گفتن کمکهای جزئی انصافا خودتون تاپیک 12000 رو ببینید واقعا کمکها جزئی بوده؟ (البته حمید خان کمک همه رو جزئی میبینه) اگه کمک ها جزئی بود که نمیرفتن تو خیابان جمهوری با تیراژ بالا قطعات tl12000 بخرن بعدش بیان چند میلیون به این و اون بدن اتفاقا یکی از اون چند نفری که امار تیراژها رو داده بود فقط یکیش (چهره الکترونیک) بود
حتی تا باطری فروشی ها!
گفتن با منت فراوان خب اگه همین پست(منظورم تو انجمن خودشه) و پستهای دیگه شما رو تو انجمن بخونن متوجه میشن که کی منت فراوان گذاشته
گفتن ادعای مریضی من هنوزم مشکل بیماری دارم نه مثل سابق ولی تحت درمانم
گفتن امضاء هاشون رو میومدن مذهبی یا سیاسی میذاشتن خب امضا یه سلیقه شخصیه فقط یه اشتباه شد که خودتون اصلاح کردید
گفته بودن خیلی از سئوال رو پاسخ نداده بودن اولا که گفتم مریض بودم دوما اگه مریض هم نبودم و جواب هارو میدادم که شما منو زودتر اخراج میکردی
گفتن که طرح من بجایی رسید ناگهانی اومد ادعای کمک کنه , اولا که هنوز طرح شما بجایی نرسیده اونموقع که جای خود داره حالا کمک من مگه مشکلی داره که من اخراج شدم بر فرض مثال اگه اشتباهی هم کرده باشم با منطق میان ثابت میکنن که اشتباه کردی چرا تهمت میزنی و اخراج میکنی ؟
دوما که ما اینهم انجمن در خارج از کشور که دیدیم مدیرش یه فلزیابی رو طراحی میکنه چندتا فیلم از عملکردش میذاره مثلا انجمن ترکیه ای بعد میگه بسازید
اما شما یه فیلم از کارکرد مدارتون نذاشتی و اومدمی به بچه هایی که سر رشته کمی از الکترونیک دارن گفتید بسازید وفیلمشو بذارید که یوقت ساختن بردش کم بود یا ثبات نداشت نگن که فلزیاب حمید مشکل داره بگن این بچه ها بلد نیستن بسازن یا مونتاژ کنن
گفتن کپی فلان مدار بوده , خودت بخوبی میدونی که من کجای مدار رو گفتم کپی مدارت بوده وگرنه بیسوادترین ادمها هم میدونن بخش تغذیه و درایور مدار شما با مدار چنس فرق داره
برنامه اش رو هم که بدون هیچ شکی معلومه سورس مدار clone pi avr هست وگرنه ادمی مثل تو سواد برنامه نویسیه مثلا منو speed رو که مخصوصا مد حرکتی رو نداره اینی که الان تو باهاش کار میکنی من 5 سال پیش روش کار میکردم یا شایدم بیشتر از این سال
گفتی حسودانه , شاید یکی تازه کار باشه نسبت به طرح شما حسادت کنه دیگه از ما گذاشته اینچیزا این صفات برای کسایی که تا یه نفر میخواد کمک علمی بکنه اخراجش میکنن
در باب فلزیاب mdl8500 هم من سر بیماریم متوقفش کردم الان هم اینو میگم بخش دیجیتال رزین شده رو دستم دارم که فقط 30 الی 40 درصد رزین اونهم روش رو که بصورت ناقص چندین ماه پیش پاک کردم رو میتونم عکسش یا فیلمشو بذارم البته هر که شک داره هم میتونه راهی ارائه بده که من با عکس انداختن و فیلم گرفتنش ثابت کنم تا همین الان که این پست رو میذارم به همون صورت رها کردم
اون مدار 555 هم یه مدار اشغال سر کاری بود از سری مداهای خودت که ارزش سر کار گذاشتن دیگران رو نداشت
اگه داشت و اگه خودت علمشو داشتی کپیش میکردی
گفتن که حالا چه کمکی میخواسته بکنه که...... اگه فعالیت من و دیگر دوستان در تاپیک 12000 نبود که این همه کاربر نداشتی
و همنطور گفته بودن این ها یه فلزیاب خودشون طراحی نکردن مگه هرکی که طراحی کرده باید بیاد بتو نشون بده اتفاقا اگه نشون بده زودتر اخراجش میکنی
ناگفته نماند که طرح شما هم مشکلاتی داره
والا شما جرات نداری یه شماتیک از طرحت بذاری یه فیلم بذاری که حداقل اونهایی که تو انجمنت مشغول هستن بدون چی میسازن

آخرین ویرایش:

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
دوست عزیز جناب پاسارگاد ؛ ما در فلزجو هم در خدمت شما بودیم و دوست داشتیم که باشیم ولی شما ظاهرا خودتون قهر کردین! میشه بفرمایین چرا؟ اجازه بدین من عرض کنم! یک بحث صرفا فنی بود مبنی بر اینکه استفاده از فن در یک فلزیاب کار درستی نیست. مطلبی هست ساده و مشخص که خیلی بحث کردیم ولی شما با ناراحتی قهر کردین! همینطور وقتی ایده استفاده از اپتوکوپلر رو صرفا برای اندازه گیری ولتاژ باطری توسط میکرو صحیح و بجا ندونستم ؛ شما ناراحت شدین! دوست من وقتی شما خودتون در یک بحث فنی مهندسی مشخص اینطور برخورد میکنین و بدون اینکه قانع بشین یا قانع بکنین قهر میکنین آیا میتونین به بنده خرده بگیرین؟ من اگر تمام انتقادات مدیریتی رو هم بپذیرم زیر بار مطلب غلط فنی نمیرم چون از 10 سالگی با اینجور چیزها زندگی کردم!
من حق دارم از ازادی بگم چون هر کسی پست یا تاپیکی حتی با عناوین تند و توهین امیز علیه خود بنده هم زد جوابش رو دادم! نه اینکه مثل اکثر انجمنها با زدن یک دکمه کار خودمو راحت کنم. وقت میذارم و جواب میدم و این کار رو هر کسی نمیکنه! اونی هم که از خودش مطمئن نباشه همچین کاری نمیکنه! ولی من میتونم ثابت کنم هدفی که دارم چیه و بیشتر این تهمتها و انتقادات از کجا نشات میگیره.
اینکه گفتین بعضی دوستان میگن جواب سوال فنی میدم دیگه از اون کم لطفی های خاص بود! دو ساله شبانه روزی دارم همین کار رو میکنم! طبیعیه که الان حق دارم دلیل این ناملایمات رو بدونم.
همه میدونن فلزجو از نظر ترافیک کاربری در میان انجمنهای مشابه ایرانی سرامد هست. این هم براحتی با بررسی رتبه الکسا مشخص میشه. پس اینکه چند کاربر خاص حمایت میکن اصلا مطلب درستی نیست. اون همه مطلب در طول روز با ادبیات مختلف کار چند نفر میتونه باشه؟ مثلا میخواین بگین با اون همه حضوری که بنده با ایدی خودم دارم اصلا میتونم با نام دیگری بیام؟ چرا باید این کار رو بکنم؟ سایرین چرا باید این کار رو بکنن؟ چه نفعی وجود داره؟ واقعیت اینه که تعدادی فروشنده داخل این سایتها و انجمنها عضو هستن که اتفاقا اونها مشکلات مختلفی رو برای محیط ایجاد میکنن. این قطعا شامل انجمن تعمیرکاران هم میشه و مدیران انجمن بخوبی واقف هستن که بعضیها چه سوء استفاده هایی از محیط میکنن و لذا طبیعتا باید جلوشون گرفته بشه و ما هم همیشه سعی کردیم همین کار رو بکنیم.
اگر هم دوستانی هستن که به بنده لطف دارن و پشتیبانی میکنن 2 علت بیشتر نداره. یکی اینکه تشخیصشون این هست که حق با من بوده و دیگری اینکه چون به من اطمینان دارن و کارهای دیگه من رو در انجمن دیدن حمایت میکنن. به خدای احد و واحد هیچ سود مالی از فلزجو به کاربران خاصی نمیرسه که بخوان بیخودی حمایت کنن. تمام اینها با تحقیق بی طرفانه قابل اثباته. وگرنه اینکه فلان فروشنده یا فلان اخلالگر اخراجی چی میگه ؛ ملاک قضاوت در خصوص هیچ سایتی نیست! به ویژه در محیط مجازی تا دلتون بخواد حرفهای بی پایه و اساس پیدا میشه. پس از چیزی باید صحبت کرد که برای خودتون اثبات شده باشه.
از نظر سلیقه مدیریتی هم بنده شرمنده هستم بهرحال هر کسی اخلاق خاصی داره و شاید یکی خوشش نیاد! اینجور چیزها دیگه سلیقه ای هست. بنده هم بهرحال بر اساس مصالح انجمن خودمون و تجربه شخصی عمل میکنم. فکر نکنین کار ساده ایه. هر مسئولیتی ولو کوچک و مجازی همیشه حرف و حدیث بهمراه داره.

parse gade

کاربر
2010-09-26
326
556
من کی قهر کردم؟؟؟!!!!!!! علت اینکه از اونجا رفتم رفتارهای شماو دور بریهای شما بود با دوستانی که از شما و یا مدیرها انتقاد میکردند.واسه همین ترجح دادم اونجا فعالیت نداشته باشم.مثل اینکه جمله من رو نخوندین. این چیزی که دوستان میگن رو دارم اینجا بازتاب میدم.شما مثل اینکه عادت ندارید یه متن رو کامل بخونید واسه همین زودتصمیم میگیرید و قضاوت میکنید.من گفتم که به سوالهای بچه ها جواب فنی میدین.منظورم اینه که این نکته مثبت شماست.این کجاش کم لطفیه!!!!!!!!!!!!! در اون مورد من هم جواب شما رو دادم حتی در مورد اون اپتو کوپلر .حالااینکه شما قانع نشدید مشکل خودتونه و قضاون با دیگرانه.میدونید مشکل شما اینه که فکر میکنید جز شما کسی نباید اظهار نظر کنه و هر حرفی بر علیه حرفهای شما پذیرفتنی نیست.در مورد اون ردیاب هم که واقعا بزرگنمایی و غلو کردین
اصلا همین اقا مهدی که من یکی از میدونم بدون هیچ چشم داشتی هم تو این انجمن فعالیت میکنند و هم اونجا هم فعال بودند و برخورد شما با این دوست عزیز ایشون رو از اونجا ترک داد

آخرین ویرایش:

hamidrt

کاربر
2009-10-18
13
22
به به جناب مهدی عزیز! حال شما چطوره؟ با این پستی که شما زدین خدا رو شکر فکر میکنم از بنده که خیلی سالم تر و سرحال تر هستین!
در مورد هک شدن پیغامهای خصوصی ما در انجمنمون توضیح کافی دادم. خوشبختانه حتی سایرین هم نکته منفی درش ندیدن! ولی شما منتظر هستین چیزی علیه ما پیدا کنین که باهاش ما رو بکوبید! بهرحال بجای اینکه ذات مساله هک رو محکوم کنین به حواشی پرداختین که خودتون هم میدونین از توش چیزی علیه ما در نمیاد چون روال کارمون از اول مشخص بوده. بنده هم شما رو بهیچ وجه به هک متهم نکردم. در واقع شخص هکر رو تقریبا میشناسم و شما نیستی. ظاهرا مطالب رو درست نخوندین.
در مورد مدار 12000 واقعا دست شما درد نکنه. یک مداری بود که شخص دیگری در انجمن گذاشت و کپی یک دستگاه انالوگ خارجی و قدیمی بود و شما هم کمکهایی صرفا در مورد مونتاژ کردین! حالا این رو یک کارنامه مهندسی برای خودتون میدونین؟ تعویض یک ترانزیستور در یک مدار فلزیاب که این همه منت گذاشتن نداره برادر من! از این گذشته اون یک مدار قدیمی انالوگ بود که با اون همه مداری که داشت ولی کار ویژه ای صورت نمیداد. به زعم همه کسانی که مدار بنده و اون مدار رو ساختن اصلا قابل قیاس نیستن! تازه با این تفاوت که پالسی فلزجو طراحی هست ولی شما هیچ طراحی صورت ندادین. اگر میدادین معلوم نبود الان چکار میکردین!!!
در خصوص ساخت و گذاشتن فیلم مدار توسط خود من ؛ اولا که این نقص محسوب نمیشه. ملاحظات امنیتی خاصی هست که حتما خودتون میدونین مختص به کشور عزیز ماست. پس عذر بنده در نگذاشتن فیلم واضحه. ولی شما چرا نمیگین شاید بیش از 100 نفر اون مدار رو ساختن و جواب خوبی هم گرفتن؟ چرا به اهداف یافت شده توسط اون طرح در همین مدت اشاره نمیکنین؟ چون نمیخواین واقعیت رو قبول کنین این حرفها رو میزنین! حالا من نباید در مورد علتش صحبتی کنم؟ چشم نمیکنم! من که توی دل شما نیستم. ولی میتونم بگم واقعیات رو نمیببنبد.
اینکه سورس فلزیاب ما از روی کلون پای هست واقعا از اون حرفهاست! برای من خیلی جالبه که چرا این مطلب غلط رو اینقدر تکرار میکنین؟ دوست عزیز آیا اصلا میدونی امکان تغییر فرکانس هرتز به هرتز کلا با روش فلزیاب کلون پای وجود نداره؟ دیگه چه برسه به سایر امکانات! از این گذشته شما میتونی قسمتی از سورس اون فلزیاب رو بذاری؟ بنده که دسترسی به سورس هیچ فلزیابی نداشتم! نیازی هم نداشتم چون در برنامه نویسی به اندازه کافی ابتکار دارم. وانگهی قبلا هم به شما عرض کردم شما نظیر همون منوی دستگاه رو جایی پیدا نمیکنین! حتما بخش تفکیک و حذف آهن رو هم که ندیدین. لابد اونم کپی هست! مشکل شما اینه نمیخواین کاری که انجام شده رو بپذیرید. متاسفانه بین ایرانی ها این مساله رایجه.
میفرمایین کسی طراحی کنه ما از کجا میدونیم؟ خب شما سالها جلوتر از ما در همه این سایتها بودین و هستین. شما دیدین؟ خودتون انجام دادین؟ وقتی چیزی رو ندیدیم باید بگیم ندیدیم نه اینکه مغلطه کنیم چون ندیدیم دلیل نمیشه نباشه! خیر با این همه دروغ و ادعا بخصوص درمحیط مجازی باید عرض کنم حتما باید دید تا باور کرد! شما هم اگر توانش رو داشتی تا حالا پروژه ای مشابه ارائه داده بودی. فعلا که چنین چیزی نبوده. مگر اینکه زحمت بکشین برای کمک به نیازمندان هم که شده چنین کاری بکنین.
در مورد 8500 هم این طرف و آن طرف بحث زیاد بوده. ولی خلاصه عرض کنم فقط ادعا هست و ادعا! هیچ کسی کاری صورت نداده که نتیجه ای داشته باشه. که اگر هم موفق میشدن صرفا ازش سودجویی میکردن نه اینکه در اختیار بقیه بذارن. اون مدار 555 هم صرفا یک مثال از شما بود وگرنه میدونین که بنده هرگز مدار با ایسی 555 رو قبول ندارم و روش کار نمیکنم چون از دید من 555 یک ایسی ساده و ناپایدار بیشتر نیست که فقط بدرد کاردستی های ابتدایی در الکترونیک میخوره نه یک کار قوی و دقیق و حرفه ای!
فلزجو هم با فعالیت شما نشد فلزجو! شما وقتی که به فلزجو اومدی ما همین ترافیک الانمون رو داشتیم. تاریخ عضویت شما و اطلاعات آماری در بازه زمانی کار انجمن موجوده. اگر خیلی اصرار دارین بنده با مدرک ثابت میکنم. وانگهی فقط من و شما رو هم در نظر بگیریم بنده بالای 5000 پست دارم و شما 500 ! پس دیگه جای بحثی نیست.
شماتیک هم توضیح دادم برای اینکه سوء استفاده به حداقل برسه ارائه نکردم. وانگهی دراوردن شماتیک مدار به اون سادگی برای کسی مثل شما با این همه ادعا باید کار تنها 1-2 ساعت باشه! دیگه اینکه جای بحث نداره عزیز من. فیلم و عکس هم خواستی تا دلت بخواد توی انجمن ما هست. دوست داشته باشی میتونی ببینی.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا