آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فايل آماده كيلومتر انواع خودرو در اين تاپيک ....

hzzza

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-05-17
317
2,360
با سلام ،جناب آقای اصفهانی عزیز
استاد عزیز شما که با ارائه مطالب ارزنده خود مارا شرمنده خود نموده اید ، اگر ممکن است نحوه تغییر در فایل کیلومتر را نیز محبت کنید و چگونگی تغییر در خطوط را. (ودر صورت امکان آموزش آن را برایم ارسال نمائید ) و اینکه آیا نرم افزار tachosoft برای مورد فوق کارائی دارد یا نه؟ با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با سلام ،جناب آقای اصفهانی عزیز
استاد عزیز شما که با ارائه مطالب ارزنده خود مارا شرمنده خود نموده اید ، اگر ممکن است نحوه تغییر در فایل کیلومتر را نیز محبت کنید و چگونگی تغییر در خطوط را. (ودر صورت امکان آموزش آن را برایم ارسال نمائید ) و اینکه آیا نرم افزار tachosoft برای مورد فوق کارائی دارد یا نه؟ با تشکر
با عرض سلام
عزیزم برای اینکار از Tachosoft نمیتوان استفاده نمود
شما با استفاده از ماشین حساب کامپیوتر و تبدیل اعداد به هگز میتوانید برای کم کردن اینگونه داشبورد ها که از این الگوریتم برای ثبت و نمایش کیلومتر بکار برده شده ، استفاده ببرید

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان

پیوست‌ها

hzzza

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-05-17
317
2,360
با سلام و نهایت تشکر ، استاد ارجمند جناب آقای اصفهانی ، کیلومتر با فایل ارسالی جنابعالی کم شد ولی پس از بستن کیلومتر متوجه کار نکردن درجه دور موتور شدم به این صورت که وقتی موتور روشن است کاملا پائین و وقتی ماشین را خاموش میکنیم به سمت بالا حرکت میکند ، آیا ربطی به ایپرام کردن آی سی دارد یا خیر ؟ ، لطف کنید علت را بیان کنید . با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با سلام و نهایت تشکر ، استاد ارجمند جناب آقای اصفهانی ، کیلومتر با فایل ارسالی جنابعالی کم شد ولی پس از بستن کیلومتر متوجه کار نکردن درجه دور موتور شدم به این صورت که وقتی موتور روشن است کاملا پائین و وقتی ماشین را خاموش میکنیم به سمت بالا حرکت میکند ، آیا ربطی به ایپرام کردن آی سی دارد یا خیر ؟ ، لطف کنید علت را بیان کنید . با تشکر
با عرض سلام
شما یکبار با فایل 2600 کیلومتر تست کنید و ببینید مشکل رفع میشود ، اگر جواب مثبت بود دستور فرمایید تا کنترل کنم
اگر جواب منفی بود ، احتمال خراب شدن موتور مربوط به دور موتور وجود دارد ، شاید در موقع کشیدن عقربه ، چرخ دندنه حلزونی از جای خود خارج شده باشد و احتمال دیگر در موقع بیرون کشیدن آی سی یک قطعه از مدار پریده که با کمی دقت متوجه خواهید شد

hzzza

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-05-17
317
2,360
با سلام و تشکر بخاطر همه محبتهایتان،
فایل 2600 کیلومتر را امتحان کردم تغییری نکرد و پس از بررسی متوجه قطعی در پایه موتور شدم و البته سیم پیچ را باز کردم که اگر بشود دوباره آنرا بپیچم، آیا موتور آن در بازار هست و چگونه میشه تهیه کرد.

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با سلام و تشکر بخاطر همه محبتهایتان،
فایل 2600 کیلومتر را امتحان کردم تغییری نکرد و پس از بررسی متوجه قطعی در پایه موتور شدم و البته سیم پیچ را باز کردم که اگر بشود دوباره آنرا بپیچم، آیا موتور آن در بازار هست و چگونه میشه تهیه کرد.
با عرض سلام
عزیزم ، در حد امکان سعی کنید سیم قطع شده را با ظرافت و اضافه کردن کمی سیم موئی ترمیم کنید و از باز کردن وسیم پیچی مجدد خوداری کنید ، چون بسیاز دقیق باید پیچیده شود
بله در بازار میتوانید تهیه کنید و از کسانی که در تعمیر کیلومتر هستند میتوانید تهیه کنید

hzzza

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-05-17
317
2,360
با سلام ، یک تجربه گرانبها کسب کردم که خواستم با شما در میان بگذارم . پس از باز کردن کیلومتر هنگام در آوردن عقربه خیلی مواظب باشید چون به محض حرکت کردن موتور از سر جایش ، سیم بوبین داخل موتور قطع میشود و اگر از این کیلومتر که عکسش را گذاشتم و موتور مشکی است ، باشد تازه اول مکافات است چون اولا موتور آن گیر نمی آید و بقول تعمیرکاران کیلومتر از نوع آشغالش هست . و دوما سیم استفاده شده در بوبین آن خیلی ظریف است . خلاصه با هزار بدبختی و با راهنمائی آقای اصفهانی عزیز (farah676)، سیم پیچ بوبین را باز و سپس آنرا پیچیدم و تحویل مشتری دادم .با تشکر

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,688
62,033
اصفهان
با عرض سلام

عزیزم موتور هایی که در عکس دیده میشود ، موجود است و بنده از اینگونه موتور ها در مغازه دارم و در مورد تعمیر آن باید به شما آفرین بگویم ، چون کار مشکل و با ظرافت باید انجام شود و مواظب چرخ دنده ها نیز باید بود
دور مورد خراب شدن این نوع موتور ها نکته مهم این است که به هیچ وجه هویه را زیاد روی پایه های اتصال بازی ندهید ، چون پایه ها داغ شده و حرکت میکند و سیم مویی داخل موتور کنده میشود

بالا