آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

فانكشن جنراتور

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
سلام استاد گلم
بفرماييد اينم شماره atmega16
16pu
0909k
با تشكر
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554

پیوست‌ها

• 13.8 کیلوبایت بازدیدها: 225
  • 60.3 کیلوبایت بازدیدها: 224
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: meysamm

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزيزم سلام و تشكر براي تماميه راهنمايي هاي ارزشمند شما
استاد من مشغول مونتاژ اين مدار هستم .مونتاژ مي كنم ونتايج را متعاقبا خدمتتون اعلام مي كنم
با تشكر
meysam

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: gadraj

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد عزيز سلام
من فيبر رو مونتاژ كردم
استاد لطف مي كنيد و راهنماييي بفرماييد كه براي راه اندازي مدار كدام پين ها بايد وصل باشد.مدار به چه شكلي راه مي افتد؟؟؟؟
با تشكر
meysam

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
استاد عزيز سلام
من فيبر رو مونتاژ كردم
استاد لطف مي كنيد و راهنماييي بفرماييد كه براي راه اندازي مدار كدام پين ها بايد وصل باشد.مدار به چه شكلي راه مي افتد؟؟؟؟
با تشكر
meysam
با سلام :
دوست عزيز راستش هنوز متوجه مشكل شما نشده ام سؤالي كرده ايد كه بايد تمام مدار و نقشه ها را تشريح كنم تا پاسخي جزيي به سؤال شما داشته باشم اين از عهده يكي دو پست خازج است و فرصت كافي و.......
مشكل خود را واضح تر بيان كنيد در خدمت باشم .
تمام پين هايي كه با حروف مشخص و هم نام هستند به همديگه وصل ميشه .
در مسير تغذيه يك ترمينال دو پين براي سويچ قطع وصل در نظر گرفته شده .
با توجه به ديتا شيت ميكرو بايد خودتون تشخيص دهيد كه كدام ورودي ها را به پروگرامر ميكرو برگزيده ايد و كدام ها را به ارتباط مدار {سويچ هاي كنترلي } و.....
به هر حال در كجاي كار گير كرده ايد واضح توضيح بزاريد .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
استاد گلم سلام
من مدار رو طبق نقشه پيكربندي كردم.وبه مدار ولتاژ متصل كردم گزارش عملكرد::::
استاد بعد از اتصال ولتاژ با نگه داشتن كليد استارت چند ثانيه اين گزينه بر روي ال سي دي ظاهر شد avr signal generator v/01 استاد اين پيغام بر روي ال سي دي نمايش داده ميشه reading perevious configuration و ....
استاد عزيز در اينجا يك مسله وجود داره.فركانس خروجيه روي ال سي دي مثلا 40 كيلوهرتز رو نشون مي ده اما وقتي بافركانس متر خروجي رو اندازه مي گيرم 2.3 كيلو رو نشون مي ده.استاد عزيز به كدوم يكي بايد اعتماد كنم ال سي دي يا فركانس متر؟؟؟؟
منتظر راهنمايي شما هستم
با تشكر
meysam

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
استاد گلم سلام
من مدار رو طبق نقشه پيكربندي كردم.وبه مدار ولتاژ متصل كردم گزارش عملكرد::::
استاد بعد از اتصال ولتاژ با نگه داشتن كليد استارت چند ثانيه اين گزينه بر روي ال سي دي ظاهر شد avr signal generator v/01 استاد اين پيغام بر روي ال سي دي نمايش داده ميشه reading perevious configuration و ....
استاد عزيز در اينجا يك مسله وجود داره.فركانس خروجيه روي ال سي دي مثلا 40 كيلوهرتز رو نشون مي ده اما وقتي بافركانس متر خروجي رو اندازه مي گيرم 2.3 كيلو رو نشون مي ده.استاد عزيز به كدوم يكي بايد اعتماد كنم ال سي دي يا فركانس متر؟؟؟؟
منتظر راهنمايي شما هستم
با تشكر
meysam
با سلام :
مدار خود را يك بار ديگه كنترل كنيد اين مشكل چيزي نيست كه از دورادور بشه قضاوت يا نظر داد مخصوصا هنوز نميدونم از چه نوع فركانسمتر و چطور استفاده ميكنيد ولي انچه مسلم است اگر خروجي مدار را درست انتخاب كرده باشين قطعا انچه ال سي دي مدار نمايش ميدهد مطمين تر از اندازه گيري با دستگاه هاي سنجش خواهد بود مگر از فركانسمتر خود و نحوه تست و كار صحيح با ان را مطمين باشيد .
اگر مشكل حل نشد توضيح بيشتر بزاريد چون بنده خودم اين مدار را مونتاژ نكرده ام تا از روي مدل بتونم بررسي كنم .
با تشكر .
موفق باشيد .

• Like

meysamm

Banned
2008-08-22
399
579
با سلام استاد عزيز
استاد من از فركانسمترمعمولي كه روي مولتي متر ها وجود دارد استفاده مي كنم.و نحوه تست مدار هم به اين شكل هستش كه يك منفي و يك خروجي مدار.همون نقطه اي كه رو ي مدار با out مشخص شده.
حالا به نظرشما كدام قابل قبول است ال سي دي يا فركانس متر؟؟؟

آخرین ویرایش:

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,554
با سلام استاد عزيز
استاد من از فركانسمترمعمولي كه روي مولتي متر ها وجود دارد استفاده مي كنم.و نحوه تست مدار هم به اين شكل هستش كه يك منفي و يك خروجي مدار.همون نقطه اي كه رو ي مدار با out مشخص شده.
حالا به نظرشما كدام قابل قبول است ال سي دي يا فركانس متر؟؟؟
با سلام :
براي تست هم كه شده اين نرم افزار { http://www.irantk.ir/attachment.php?attachmentid=2245&d=1221349698 } را دانلود و با قرار دادن يك ولوم 10 كيلواهمي در خروجي مدار و با اندازه گيري فركانس در لولهاي مختلف همزمان توجه كنيد كه ايا با تغيير لول {دامنه } شكل موج دريافتي !!! فركانس تغيير ميكند يا نه :
اگر ثابت بود همون نمايشگر شكل و فركانس فوق در اوسيلوسكوپ صحيح خواهد بود .
بعدش هم با مولتي متري كه داريد با همين وضع يك بار ديگه كنترل و نتيجه نهايي را بگيريد .
براي استفاده از نرم افزار اوسيلوسكوپ بايد خروجي مدار حاضر را توسط يك رابط معمولي به ورودي كارت صداي سيستم تان وصل كنيد .
با تشكر .
موفق باشيد .

بالا